Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Аналіз сучасного стану електронних наукових фахових видань

Аналіз сучасного стану електронних наукових фахових видань

Назва:
Аналіз сучасного стану електронних наукових фахових видань
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,88 KB
Завантажень:
462
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Аналіз сучасного стану електронних наукових фахових видань


Вступ
Тенденції в розвитку світової науки настійно диктують пошук дедалі більш оперативних способів ознайомлення наукового співтовариства з результатами наукових досліджень вчених і фахівців. Одним із таких напрямків і покликані стати електронні наукові фахові видання, що є порівняно новим явищем для наукової України. І освіта не стоїть осторонь. Доцільно розглянути ці технології. В Академії педагогічних наук як фундаторі наукових, науково-дослідних і науково-методичних досліджень в освіті ухвалено колегіальне рішення про запровадження електронних наукових фахових видань на сучасних, наукових і технологічних засадах. З цією метою в структурі Інституту інформаційних технологій і засобів навчання створено відділ електронних інформаційних ресурсів і мережних технологій, на базі якого функціонує Інтернет-центр галузі освіти, позаяк відділ має кількарічний досвід роботи з Інтернет-технологій щодо формування електронних інформаційних ресурсів. Фахівцями Інтернет-центру створено і запроваджено: автоматизований банк даних організації навчального процесу в загальноосвітніх навчальних закладах, сайт Всеукраїнського Інтернет-конкурсу „Вчитель-новатор” (2004-2006рр.), сайт „Громадська Рада освітян і науковців України” (ГРОНУ), освітній портал „Діти України”, сайт „Українська мова”, в межах якого створюється електронна версія друкованого наукового фахового видання „Українська мова та література в школі” та інші. Враховуючи попередній досвід, фахівці відділу електронних інформаційних ресурсів і мережних технологій вирішують питання наукового обґрунтування і вироблення методичних засад стосовно створення методики технологічної підтримки процесу створення електронних наукових фахових видань АПН. З цією метою проведено дослідження:
означення поняття електронне наукове фахове видання;
дослідження актуальності цих технологій;
вимоги до електронних наукових фахових видань;
переваги перед друкованими виданнями;
аналітичне дослідження наповнення електронними науковими фаховими виданнями інформаційного простору України і Росії;
перспективи подальшого дослідження цього напрямку.
Основні результати цього наукового дослідження викладено в статті.
Загальна характеристика електронних наукових фахових видань
На етапі переходу до інформаційного суспільства дедалі більшою стає суперечність між обсягами знань, які потрібно акумулювати, зберегти і поширити та обмеженими можливостями традиційної системи розповсюдження на паперових носіях. Для вирішення цієї суперечності є лише один вихід – система мережних інформаційних комунікацій. У добу Інтернету з’являється нагода заощадити на виготовленні й поширенні паперових примірників та доповнити традиційні часописи як засіб наукової комунікації електронними науковими фаховими виданнями.
Електронне наукове фахове видання – документ з інформацію, представленою у формі електронних даних, який пройшов редакційно-видавниче опрацювання, призначений для поширення в незмінному вигляді, має вихідні відомості та включений до затверджених ВАК України переліків наукових фахових видань, визначених для публікації результатів дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора та кандидата наук, на які можна посилатися у наукових статтях та дисертаціях [3].
Електронні наукові фахові видання мають деякі переваги перед їх друкованими аналогами, а саме:
потужна аудиторія;
оперативність підготовки і поширення публікацій;
ліквідація ізоляції науковців;
інтеграція до глобальних баз знань;
інтеграція з світовою науковою спільнотою;
простота пошуку наукової інформації;
нові можливості співпраці над науковими проектами;
зменшення витрат на видавничу діяльність.
Нормативно-правовими документами для започаткування видання є [3] та Наказ ВАК України [2], де викладені основні вимоги до них. Згідно з [3] Національна бібліотека України імені В.І.Вернадського та Національна парламентська бібліотека України створюють зведений електронний каталог статей з усіх видань, представляють його в Інтернеті на своїх веб-сайтах, здійснюють зберігання видань, включення інформації про статті з них до загальнодержавної реферативної бази даних, розміщення видань на сайті та забезпечення безкоштовного доступу до електронного каталогу та повних текстів публікацій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Аналіз сучасного стану електронних наукових фахових видань

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок