Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Розвиток педагогічної майстерності вчителів загальноосвітніх навчальних закладів засобами дистанційного навчання

Розвиток педагогічної майстерності вчителів загальноосвітніх навчальних закладів засобами дистанційного навчання

Назва:
Розвиток педагогічної майстерності вчителів загальноосвітніх навчальних закладів засобами дистанційного навчання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,75 KB
Завантажень:
374
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Розвиток педагогічної майстерності вчителів загальноосвітніх навчальних закладів засобами дистанційного навчання


У сучасній цивілізації освіта як суспільне явище виконує функцію передавання знань, задоволення потреб людства кваліфікованими кадрами [1]. На сьогодні розвиток людини, особистості, як ніколи раніше, стає показником рівня розвитку будь-якої країни, розвиток індивідуальності стає головним важелем подальшого поступу суспільства в цілому. Україна також не може залишатися осторонь глобальних світових тенденцій розвитку освітнього простору, однією з найважливіших серед яких є використання науковоємних інформаційних технологій, спрямоване на особистісно-орієнтоване навчання, на створення умов для здійснення неперервного професійного вдосконалення особистості протягом усього життя.
Становлення інформаційного суспільства потребує від системи освіти адекватності змінам, що відбуваються в природі і суспільстві, усьому навколишньому середовищі, відповідності зростаючому обсягу інформації, стрімкому розвитку нових інформаційних технологій. У зв'язку з цим на зміну парадигмі "підтримуючої" чи "просвітительської" освіти прийшла інноваційна парадигма освіти, найважливішою складовою якої стала ідея "освіти протягом усього життя" або неперервної освіти [2].
Система педагогічної освіти, яка має спрямованість на перспективу, повинна надати вчителям можливість здобуття знань і набуття вмінь, які дозволять орієнтуватися в сучасному інформаційному просторі, ефективно застосовувати засоби та методи доступу до інформаційних ресурсів та інформаційних комунікацій, практично використовувати сучасні педагогічні технології.
Концептуальні підходи до рівня професійної підготовки вчителів у закладах післядипломної освіти (далі — ЗПО) базуються на результатах вивчення та аналізу структури соціальної та професійної діяльності вчителів іноземних мов у ЗНЗ, на вимогах відповідно до яких визначається зміст навчання вчителів у педагогічних вищих навчальних закладах (далі - ВНЗ), тобто педагогічних умовах підготовки вчителя у поєднанні з відповідними формами і способами їх реалізації.
Окремою проблемою, актуальність якої не зменшується внаслідок упровадження у навчальний процес різного виду педагогічних інновацій, а навпаки, стає більшою, є формування особистості вчителя, його педагогічної майстерності. Впровадження інноваційних технологій навчання, ініційоване появою засобів навчання нового покоління і можливостями їх широкого застосування як складових навчального середовища, зумовлює необхідність нових підходів до формування фахової компетентності вчителів.
Взаємодія вчителя як особистості з інформаційним середовищем має, принаймні, два напрями – застосування вчителем інформаційних технологій у НВП та їх використання у процесі власного вдосконалення.
Удосконалення педагогічної майстерності вчителя здійснюється не тільки у процесі набуття ним практичного досвіду. Важливим чинником, який сприяє підвищенню рівня педагогічної майстерності, є процес навчання у закладах післядипломної педагогічної освіти, тому вагомою є реалізація цього процесу на високому сучасному рівні.
Використання інформаційно-комунікаційних технологій (далі — ІКТ) у закладах післядипломної освіти забезпечує нові можливості подання навчального матеріалу, стимулює слухачів до активної навчальної діяльності, надає можливість для кожного педагога реалізувати свою, сформовану відповідно до індивідуальних особливостей і вимог, траєкторію навчання. Разом із тим, застосування ІКТ у системі післядипломної освіти може бути ефективним лише за умови розробки науково-обґрунтованої технології навчання, як суб'єкта навчання, так і навчального закладу в цілому. Поряд з проблемою модернізації матеріальної частини навчального середовища, виникає проблема необхідності суттєвої модернізації (науково обґрунтованої і педагогічно доцільної) організаційних форм навчання, оскільки традиційна організація навчання вже не забезпечує виконання сучасних вимог до процесу та результатів навчання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Розвиток педагогічної майстерності вчителів загальноосвітніх навчальних закладів засобами дистанційного навчання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок