Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Зміст, структура та оформлення сучасних розливальних підручників з природничо-математичних дисциплін

Зміст, структура та оформлення сучасних розливальних підручників з природничо-математичних дисциплін

Назва:
Зміст, структура та оформлення сучасних розливальних підручників з природничо-математичних дисциплін
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,48 KB
Завантажень:
475
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Зміст, структура та оформлення сучасних розливальних підручників з природничо-математичних дисциплін
В сучасному розумінні підручник – це посібник, за допомогою якого педагог навчає, виховує і розвиває учнів, добиваючись міцного і свідомого засвоєння знань, формує систему умінь і навичок самостійної роботи з книгою. Дуже вадливо, щоб підручник забезпечував єдність трьох основних функцій шкільної освіти: навчальної, розливальної і виховальної [16, с.62-63]. Для дітей молодшого шкільного віку підручник – основне джерело знань. Численні дослідження (серед них праці О.Савченко, Н.Коваль, В.Безпалько, В.Городенко та ін) свідчить про потребу ґрунтовного педагогічного вивчення в галузі підручникотворення.
Для молодших школярів підручник – основне джерело знань з певного предмета [16, с.61].
Одним із завдань змісту, структури та оформлення розливальних підручників з природничо-математичних дисциплін для початкової школи є окреслення вимог щодо його побудови, доступності і цілісності. Адже сучасний розливальний підручник з математики та природознавства для молодших школярів повинен не лише давати систему наукових знань, а й сприяти дальшому розвитку дитини. Тому уявляється важливим зробити певний аналіз теоретичних засад розробки розливальних шкільних підручників для предметів природничо-математичного циклу початкової школи з огляду на ці тенденції. Проблема постійного загострення суперечності між зростаючим обсягом науково-технічної інформації та обмеженими можливостями її засвоєння може вирішуватися шляхом збільшення об’єму підручника. Її також неможливо розв’язати, вдаючись до штучного “стикання” змісту природничо-математичних дисциплін [6, с.54-55]. Потрібна нова концепція національного підручникотворення.
На даному етапі розвитку психолого-педагогічної науки сформувалась об’єктивна потреба у принципово новому підручнику, котрий, забезпечуючи оволодіння певною номенклатурою знань, зможе навчати дитину мислити, розвивати здібності до самостійного мислення і повно реалізовувати особистий, розумовий і духовний потенціал як учня, так і вчителя [4, с.5].
Проте традиційні підручники переслідували переважно інформаційні завдання, тобто реалізували пізнавальні функції, відображаючи в навчальному змісті всю заплутану структуру основ наук. Саме підручники через зміст, структуру, оформлення визначають глибину, розкриття навчального курсу, тобто певний обсяг знань, умінь і навичок, які мають набути молодші школярі на певному етапі свого розвитку. Тому підручник – основний координуючий компонент навчально-книжкового комплексу.
Теоретико-методологічні засади нової навчальної книжки запропоновані А.В.Фурманом у вигляді концепції розливального підручника [20, с.23-31].
Традиційно склалось уявлення про навчальні підручники як про книгу, в котрій розкриваються основи наук. Й донині в багатьох офіційних документах і наукових дослідженнях [8, с.3-10] це уявлення зберігається. Проте ґрунтовний аналіз проблеми ролі науки показав, що наука не може виступати умовою створення сучасних підручників, і тим більше самодостатньою умовою створення сучасних підручників, хоча, безперечно, є одним із основних джерел формування їх змісту [5, с.217-221].
Зміст традиційних підручників природничо-математичних дисциплін для молодших школярів розрахований на пам’ять учня. А не НАН його емоції, а також недостатньо сприяє формуванню пізнавальної активності наступників і почасти не відповідає наявним у них психолого-філіоголічним можливостям оволодіння знаннями та уміннями в межах часу, відведеного навчальним планом [19, с.17-21]. Саме тому зміст підручників природничо-математичних школярів нового покоління покликаний, насамперед, розвивати психічні процеси і властивості людини, формувати й підтримувати пізнавальний інтерес у школярів та їхнє прагнення до саморозвитку. За А.В.Фурманом, сучасний підручник має відповідати розливальній психологічній системі, впровадження якої дає змогу учням повно активізувати формозмістовий потенціал психологічного розвитку і яка є інноваційною у більшості розвинених країн світу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Зміст, структура та оформлення сучасних розливальних підручників з природничо-математичних дисциплін

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок