Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Навчання мови національних меншин у Польщі – оцінка державних структур

Навчання мови національних меншин у Польщі – оцінка державних структур

Назва:
Навчання мови національних меншин у Польщі – оцінка державних структур
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,13 KB
Завантажень:
80
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Навчання мови національних меншин у Польщі – оцінка державних структур


У двох числах НС з минулого півріччя появилися інформації відносно стану української освіти у Польщі у 2005/2006 шкільному році.
Тому, до цього, що написано нижче слід віднестися, як до доповнення цих даних, та аналізу відношення до проблем навання учнів національних меншин польською шкільною державною адміністрацією.
На думку автора такий аналіз потрібний, бо українська освіта у Польщі це у 100% державні осітні заклади. І хоч їх відносно небагато, однак – все ж таки – ставлення влади до вирішення, чи заспокоєння своїм національним меншинам їх природнього права до вивчення рідної мови, є дійсним показником того, яке - на ділі – відношення до нацменшин.
На сьогодні немає у нас ще повної інформації про те, як державні структури (так шкільні, як і інші) оцінюють спосіб забезпечення державою права до навчання рідної мови поодиноким своїм меншинам. Однак є вже спроби певних підсумків, тому треба було б розглянути цей аспект та порівняти з нашим внутрішнім аналізом.
У 2004 році контроль способу функціонування нацменншинних шкіл у Польщі провела Найвища контрольна палата (НІК – Najwyїsza Izba Kontroli) Informacja o wynikach kontroli funkcjonowania szkуі mniejszoњci narodowych i etnicznych – Raport NIK 2004, (у:) http://www.ko.olsztyn.pl/mniejszosci_narodowe/nik.html. Хоч мовиться у відповідньому рапорті про «школи», він сам відноситься до всіх закладів в яких навчання нацменшинної мови ведеться у будь якій формі. В нашому випадку, цей рапорт торкається також і міжшкільних груп навчання української мови. Основною метою контролю була оцінка здійснювання освітніми закладами завдань відносно навчання мови національних меншин, зокрема саму організацію навчання., добірку програм та підручників, якість педагогічного контролю директорами окремих шкіл та підготовку і кваліфікації вчителів.
Стверджено, що кількість учнів які вивчають свою рідну мову у Польщі становила в 2003/2004 шкільному році число майже 49 тисяч, що дало нецілий 1% загальної кількості учнів у школах (0,8%). Навчання було ведене для учнів української, литовської, білоруської, німецької та словацької національних меншин та кашубської і лемківської етнічних меншин. Зайняття зорганізовано у 607 школах різних типів. Ibidem.op.cit
У згаданому рапорті досить гостро оцінено рівень і спосіб організації навчання школами. Стверджено брак програм або користування програмами які не мали відповіднього дозволу Міністерства едукації, неповну реалізацію завдань відносно історії та географії (або повну їх відсутність!), поганий спосіб статистичного звітування, незадовільний педагогічний контроль зайнять директорами шкіл (!). Окремі закиди відносилися теж до браку у шкільних статутах відповідньої інформації про ведення цього роду зайнять, та відсутність здійснювання обов,язкового тижневого виміру годин навчання. НІК відповідні рекомендації представив шкільній адміністрації, а відносилися вони до виявлених недоліків. Ibidem.op.cit
Як реакцію на виявлені недоліки міністр освіти Польщі зобов,язався до визначення на 2005/2006 шкільний рік пріоритетного завдання міністерства едукації Польщі, у формі посиленого контролю шкільних кураторів над організацією і навчанням дітей та молоді національних і етнічних меншин Raport z realizacji zadania priorytetowego Ministra Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2005/206 – Organizacja i realizacja ksztaіcenia dzieci i mіodzieїy naleї№cych do mniejszoњci narodowych i etnicznych w szkoіach i placуwkach wojewуdztwa pomorskiego, Kuratorium Oњwiaty w Gdaсsku, Gdaсsk 2006, с.2. До цього часу інформація про організацію навчання рідної мови (чи навчання у рідній мові) була поміщана як один зі складових елементів загальної оцінки дійсного стану шкільництва у Польщі.
Окремі шкільні кураторії проводили в роках 1994-2004 свої дослідження стану освіти нацменшин на своїй території. В деяких рапортах з тамтого періоду можна теж віднайти інформації відносно стану реалізації навчання для поодиноких нацменшинних груп.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Навчання мови національних меншин у Польщі – оцінка державних структур

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок