Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Дистанційне навчання та педагогічні умови, що забезпечують його якість

Дистанційне навчання та педагогічні умови, що забезпечують його якість

Назва:
Дистанційне навчання та педагогічні умови, що забезпечують його якість
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,17 KB
Завантажень:
121
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Дистанційне навчання та педагогічні умови, що забезпечують його якість

 
Проблеми забезпечення якості дистанційного навчання (ДН) перебувають сьогодні в епіцентрі уваги вітчизняних управлінців освіти. Це пояснюється тим, що цією проблемою нарешті зацікавилася держава [1,2,3] як гарант безкоштовної загальної та вищої освіти [2] та як замовник послуг за свій (державний) кошт. І це зрозуміло, бо у справі надання послуг, зокрема, у вигляді дистанційного навчання, привалює, наразі, навчання платне, а отримані від нього кошти дозволяють ВНЗ у той чи інший спосіб забезпечувати повноцінність власного функціонування. Подібна комерціалізація ВНЗ має проте й інший бік, адже отримані таким чином кошти перетворюються на своєрідну купівлю-продаж диплому державного зразка. Ось чому розв’язання проблеми якості дистанційного навчання – це, по суті, завдання зняття сумнівів стосовно показників ефективності її віддачі, швидше, її функціональної спроможності та призначення.
   Звідси й злободенність різних дослідницьких аспектів доцільності дистанційного навчання, причому не лише тих, що вже стали звичайними, а саме: організаційних, маркетингових, соціологічних тощо. Безсумнівно, пріоритетними мають стати також й суто педагогічні дослідження, які покликані закладати своїми результатами безпосередню основу фундаменту освітньої системи. Але здебільшого саме вони, на жаль, управлінцями освіти не враховуються. Це, власне, і спонукає нас висловити деякі міркування щодо педагогічних умов забезпечення якості дистанційного навчання.
Загальнопедагогічний погляд на якість дистанційного навчання
   
Означення педагогічних вимог стосовно досягнення бажаної якості дистанційного навчання потребує визначення, передусім, поняття якості та розпредмечення його змістовної наповненості. І це, зауважимо, для нас є і обов’язковим, і принципово значущим.
   У законі “Про вищу освіту” читаємо, що якість навчальної діяльності – це “сукупність характеристик системи вищої освіти та її складових, яка визначає її здатність задовольняти встановлені i передбачені потреби окремої особи або (та) суспільства” [2]. Інакше кажучи, якісна освітня діяльність – це та діяльність, яка відповідає самою своєю сутністю системі освітніх стандартів. Природно, що це положення накладається за змістом також на процес та організацію навчання за дистанційної форми, а отже – створює умову їхньої ймовірності.
   Щодо визначення педагогічних вимог якості ДН, то задля цього варто звернутися, передусім, до загальної педагогіки та керуватися логікою її вимог. Як відомо, варіантів організації систем дослідження існує багато [4], і залежать усі вони виключно від одного – від обраного критерію.
   У нашому випадку найбільш доцільним є обрання та дотримання основних положень дидактичної системи на загальнометодологічному рівні. Принагідно зауважимо, що система – це не лише сукупність структурних компонентів, а й обов’язково умовно-послідовних зв’язків між ними. Звернемося тепер до дидактичної структури, що подана у праці П.М. Щербаня [5] та видозмінимо її з урахуванням цих обов’язкових умовно-послідовних зв’язків (рис. 1).
   
Як видно з наведеного рис. 1, створення дидактичної системи потребує наступного:
   . Чіткості визначення мети навчання (елемент 1). Вона може бути як дуже загальною (наприклад, отримання загальної, середньої професійної, вищої освіти чи набуття певного фаху), так і частковою (опанування конкретним блоком дисциплін, вивчення якоїсь дисципліни, набуття навичок і вмінь).
   . На підставі обраної мети визначаються етапи її досягнення. Відповідно до них формуються проміжні цілі – завдання навчання (елемент 2).
   . Відповідно до завдання навчання опрацьовується належний його зміст (елемент 3). Причому, при формуванні змісту навчання обов’язково необхідно керуватися дидактичними принципами – основними важелями педагогічності навчального процесу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Дистанційне навчання та педагогічні умови, що забезпечують його якість

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок