Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Теоретичні засади інноваційності регіональної системи управління освітою

Теоретичні засади інноваційності регіональної системи управління освітою

Назва:
Теоретичні засади інноваційності регіональної системи управління освітою
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,02 KB
Завантажень:
91
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Теоретичні засади інноваційності регіональної системи управління освітою


Нові соціально-економічні та політичні умови життєдіяльності українського суспільства висувають нові вимоги до управління освітою, що зумовлює необхідність впровадження в зміст і характер цієї діяльності інновацій, які дали б змогу привести у відповідність систему, яка управляє, із системою, на яку це управління спрямовується, надати останній більшої гнучкості та життєспроможності, співвіднести її з трансформаціями та модернізаціями, що мають місце в сучасному українському суспільстві загалом та особливостями окремих регіонів.
Розширення прав освітніх закладів, перехід до самостійного фінансування, розвиток самоврядування породжують нові функції регіональних органів управління, тоді як деякі традиційні втрачають свою значущість. На цей процес також справляє значний вплив конкуренція між навчальними закладами, ринок освітніх послуг, науково-методичні заходи. Тому цілком правомірно твердити, що регіональні органи управління не можуть сьогодні обмежувати свою діяльність лише турботою про створення умов для успішного функціонування системи освіти. Перед ними постає завдання забезпечення її подальшого розвитку - створення системи відносин, які спонукали б освітні заклади підвищувати ефективність своєї діяльності, надавати можливості для вибору та впровадження інновацій.
Проблеми управління освітою, зокрема на регіональному рівні, набули висвітлення в працях М.Артюхова, Л.Даниленко, М.Набока, Г.Оглобіної, С.Репіна, Б.Черник та ін. Дослідники фокусують увагу на особливостях функціонування регіональної системи освіти, її проблемах і способах вирішення окремих з них, наголошують на необхідності перегляду традиційних методів реалізації цього процесу та впровадження в зміст і характер управлінської діяльності інновацій як передумови її оптимізації, переведення на рівень сучасних вимог.
До основних функцій регіонального органу управління освітою належать:
- здійснення загальнодержавної програми розвитку освіти, реалізація стандартів і принципу вільного функціонування системи на рівні державних нормативів;
- формування регіональної політики в галузі освіти й надання допомоги місцевим органам самоврядування з метою створення умов для якнайповнішого задоволення запитів громадян;
- організація посередницьких послуг із створення умов для ефективної освітньо-виховної діяльності закладів освіти;
- забезпечення прав, охорони здоров'я та соціального захисту тих, хто навчається;
- організація підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації педагогічних кадрів;
- збереження і розвиток матеріально-технічної бази, пряме фінансування освітніх закладів;
- контроль за використанням законодавства України в галузі освіти, державних стандартів, бюджетної і фінансової дисципліни освітніх закладів обласного підпорядкування;
- розвиток співробітництва в галузі освіти загальнодержавних, регіональних органів, громадськості, засобів масової інформації [1].
Кожна з означених функцій має розглядатися як підґрунтя для розробки програми її реалізації і конкретна сфера діяльності. Закладені в програмі конкретизація термінів, уточнення посадових обов'язків з визначенням відповідальних за виконання тих чи інших заходів мають набувати втілення в колективних та індивідуальних планах суб'єктів управління. За своїм змістом (або цільовим призначенням) всі функції регіональних органів освіти в процесі реалізації повинні акумулювати різні аспекти управлінської діяльності: організаційно-управлінські (технологічні), економічні, соціальні, педагогічні, психологічні.
При оцінці діючих і виборі базових варіантів структур управління освітою в регіоні слід брати до уваги, що сучасна організаційна структура являє собою певну сукупність державно-громадських органів, організацій, окремих осіб із встановленими між ними управлінськими зв'язками, відносинами, закріпленими функціями, правами, відповідальністю. Її основне призначення - сприяти ефективній реалізації функцій управління освітою, найбільш повному задоволенню освітніх потреб населення, педагогів, батьків, учнів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Теоретичні засади інноваційності регіональної системи управління освітою

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок