Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Роль мистецтва у формуванні культурологічного підходу до виховання учнівської молоді психолого-педагогічний аспект

Роль мистецтва у формуванні культурологічного підходу до виховання учнівської молоді психолого-педагогічний аспект

Назва:
Роль мистецтва у формуванні культурологічного підходу до виховання учнівської молоді психолого-педагогічний аспект
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,01 KB
Завантажень:
332
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Роль мистецтва у формуванні культурологічного підходу до виховання учнівської молоді психолого-педагогічний аспект


Мистецтво і мораль мають єдину мету — удосконалення особистості. За своєю природою сутність мистецтва глибоко гуманістична так як у центрі його інтересів завжди стоїть людина. Потреба у самопізнанні та самовизначенні характеризує ставлення молодої людини до зовнішньої дійсності: у навколишньому середовищі вона неодмінно шукає матеріал для побудови свого світогляду. Одним з таких матеріалів і є мистецтво - одна з форм пізнання дійсності, яка забезпечує різнобічний і добродійний вплив на свідомість людини, тобто виступає як джерело пізнання, духовного збагачення і формування її світогляду.
Безумовно, такий складний процес потребує пошуків оптимальних методів і форм роботи у залученні школярів до цінностей світової художньої культури. Тому справедливо звучить критика, що робота в школі у напрямку художнього виховання засобами мистецтва спирається скоріше на інформаційний аналіз творів, який не дає повноцінного сприйняття мистецтва і не сприяє розвитку духовно-моральної сфери молодої людини.
Відомо, що один і той же художній твір -не може створювати однакову художню свідомість і не стає умовою появи абсолютно ідентичних почуттів, сприймань, смаків, відношень. Залежність полягає насамперед в особливості життєвого досвіду, моральних переконань, рівня естетичного смаку і потреб, нарешті, від особистісних якостей самої людини. Тому, умовою удосконалення виховного процесу засобами світової художньої культури, з метою формування морально-естетичних якостей особистості є наявність знань про рівень естетичноі підготовленості учнів певного віку. "Кожен педагог, - вважав В.О.Сухомлинський, - повинен глибоко знати ... індивідуальність кожного учня, джерело його розумового, морального і емоційного розвитку [8]. Виходячи із потреб нашого дослідження, об’єктом вивчення було визначено процесс естетичного вихованя школярів юнацького віку, в якому предмет дослідження – формування морально-естетичних якостей особистості засобами світової художньої культури .
Згідно з висновками філософів, результатом активної духовної діяльності суб'єкта. художнє сприйняття виступає як процес відображення творів мистецтва Особливість такої діяльності і полягає у формуванні естетичних емоцій та смаку і тому потребує напруженої духовної праці та співтворчості.
Під час педагогічного дослідження (грудень 2004 – лютий 2005 року) в м. Суходільську, аналізуючи программу з курсу світової художньої культури як цілісну систему художньо-естетичного виховання учнівської молоді, на основі розроблених тестових завдань для учнів 10 - 11 класів загальноосвітньої школи № 14 ми прийшли до висновку, що Впровадження цього предмету дозволяє учням створювати умови для опанування світом художніх цінностей різних епох і напрямків, збудити і розвинути власні естетичні почуття і переживання.
Аналіз наукової літератури з питань виховних можливостей мистецтва у загальному розвитку учнів виявив наявність протилежних точок зору. Одні підкреслюють важливість залучення різних видів мистецтва до шкільної практики, особливо в старших класах, де прогалиною в навчанні є відсутність художньо-естетичних дисциплін. Інші вважають, що розвиненість у сприйнятті, навіть одного з мистецтв, впливатиме на якість уподобань до інших.
Так, мистецтвознавець Б.В.Алєксєєва аргументує свою точку зору тим, що заняття одним видом мистецтва - музикою, живописом, театром тощо - закладають достатній підмурок для всього подальшого естетичного розвитку особистості. "Складно, чи, навіть, неможливо володіти всіма мистецтвами рівномірно. І навіть не потрібно, адже їхні шляхи ведуть до одного світу цінностей. До того ж людина з розвиненим художнім сприйняттям все одно звертається до суміжних мистецтв за власним бажанням" [10, с. 145].
Однак, слід підкреслити, що кожен вид мистецтва впливає на особистість по-різному; по-різному сприяє розвитку її різноманітних здібностей і викликає різний рівень художнього сприйняття навколишнього світу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Роль мистецтва у формуванні культурологічного підходу до виховання учнівської молоді психолого-педагогічний аспект

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок