Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Деякі аспекти використання мережі internet для позааудиторної роботи учнів та студентів з фізики 

Деякі аспекти використання мережі internet для позааудиторної роботи учнів та студентів з фізики 

Назва:
Деякі аспекти використання мережі internet для позааудиторної роботи учнів та студентів з фізики 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,66 KB
Завантажень:
72
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Деякі аспекти використання мережі internet для позааудиторної роботи учнів та студентів з фізики 


ХХ століття ознаменувалось бурхливим розвитком природничих наук взагалі і фізики зокрема. Набуття людством нових знань призвело до виникнення нових фізичних теорій та уточненню змісту класичних.
Поряд із стрімким збільшенням обсягу навчального матеріалу, поступовою зміною його якісного складу спостерігаються тенденції зменшення часу на його вивчення. Ці процеси призводять до того, що учні гірше засвоюють навчальний матеріал, спостерігається зменшення зацікавленості у навчанні, учні гірше розуміють суть фізичних законів і явищ, знижується рівень професійної підготовки майбутніх фахівців. Науково-технічна база багатьох навчальних закладів знаходиться не в найкращому стані, оскільки існують проблеми з фінансуванням. Затруднено доступ до інформації, оскільки кількість, ціна, а, інколи, і якість посібників та підручників не завжди знаходяться на належному рівні.
Все це вимагає вдосконалення вже існуючих та пошуку нових методик і технологій навчання, які б відповідали реаліям сьогодення, інтенсифікували процес навчання, підвищували зацікавлення учнів фізикою як предметом. Нагально постає потреба пошуку ефективних шляхів організації та управління процесом навчання як під час аудиторних занять, так і при виконанні робіт в позаурочний час. Велику увагу необхідно приділити вдосконаленню засобів контролю засвоєння знань, пошуку резервів підвищення якості навчання. На сьогодні джерелом таких резервів може бути розробка і застосування прикладних педагогічних програмних засобів для подальшого їх використання на уроках фізики та в позааудиторній роботі.
Але слід пам’ятати, що комп’ютерна техніка не є панацеєю від всіх проблем, що виникають в процесі вивчення фізики. На її використання доцільно накладати ряд досить суттєвих обмежень. Наприклад, недоцільно її використовувати у випадках, коли:
-  навчальний матеріал деконцентрований, тобто для його опрацювання необхідна велика кількість літератури;
-  навчання відбувається самостійно (заочна, дистанційна форми навчання);
-  виникає потреба у здійсненні самостійної оцінки власного рівня знань;
Більш докладно з вимогами до застосування комп’ютерів можна ознайомитись у статті А.Г. Гуралюк, В.П.Сергієнко “Деякі аспекти застосування інноваційних технологій навчання фізики” ( 5, 101 ).
Одною з галузей ефективного застосування комп’ютерної техніки є забезпечення доступу до інформації, розташованої на віддалених комп’ютерах. Засоби доступу до цих комп’ютерів надають глобальні мережі INTERNET, FIDONET та інші. Крім того, існують можливості доступу до банків даних бібліотек та деяких навчальних закладів безпосередньо, не користуючись послугами глобальних мереж.
INTERNET, разом з іншими мережами надає потужні можливості для отримання інформації. Існує дуже багато тематичних добірок з фізики, у яких представлені підручники, реферати, дисертації, інші наукові роботи з фізики.
Однак вдома далеко не у всіх учнів присутня комп’ютерна техніка, а якщо і є, то вона не завжди під’єднана до глобальної мережі INTERNET.
Ми хочемо запропонувати Вашій увазі інформативний сайт під назвою “Домашня лабораторія”, з якого учні можуть отримати відомості про найпростіші і разом з тим досить цікаві і наочні досліди, що підтверджують і описують певні фізичні явища. Інформація подана таким чином, що її легко засвоїти. Учень може з будь-якого місця, яке має зв’язок з мережею INTERNET, отримати цю інформацію і виконати вдома описані на цьому сайті досліди. Адреса сайту .
Головна сторінка зображена на рисунку 1. На цій сторінці розташований перелік розділів фізики і фізичних явищ, до яких наведено досліди. Також тут розташована довідкова інформація щодо біографій видатних фізиків, та зроблених ними відкриттів, запрошення надсилати електронною поштою опис тих дослідів, які ще не ввійшли до інформаційної бази сайту та система пошуку опису необхідних дослідів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Деякі аспекти використання мережі internet для позааудиторної роботи учнів та студентів з фізики 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок