Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> А судді хто?, або яким повинен бути менеджер освіти 

А судді хто?, або яким повинен бути менеджер освіти 

Назва:
А судді хто?, або яким повинен бути менеджер освіти 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,09 KB
Завантажень:
369
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему
А судді хто?, або яким повинен бути менеджер освіти
 


Сучасна психологічна наука стверджує, що здібності до управлінської діяльності (талант, покликання, задатки) – це важлива передумова оволодіння управлінською діяльністю. Однак здібності не завжди і не скрізь є вирішальною професійною якістю. Можна мати гарні задатки до управлінської діяльності, але так і не розкрити їх, і, навпаки, здавалося б людина й не виділялася видатними здібностями, але при наполегливій, цілеспрямованій, творчій праці зміцніла, піднеслася до вершин педагогічної й управлінської майстерності [31].
Менеджмент, як наука, широко використовує різноманітні психологічні теорії про класифікацію особистості. Ще в 470 р. до н.е. Конфуцій говорив, що ті люди, “...хто має уроджені знання, варті вище усіх. Далі йдуть ті, хто отримує знання через навчання. Далі – ті, хто приступає до навчання, зустрівшись із труднощами. Ті ж, хто, зустрівшись із труднощами, не вчаться, стоять нижче од усіх”.
Древні психологи поділяли людей на чотири групи, назви яких на сучасній мові звучать так:
Люди знань.
Люди влади.
Люди бізнесу.
Люди праці.
В історії управлінського континіуму чільне місце посідає принцип макіавеллізму*. Він одержав таку назву на честь середньовічного політолога Нікколо Макіавеллі (1469-1557), який ще в 1532 році, займаючи посаду секретаря Ради десятьох у Флоренції в часи правління Медичі, у книзі “Принц” проголосив ідею про те, що правителю не варто тривожитися при виборі засобів, що забезпечують успіх, оскільки “ціль виправдує засоби”. Таким чином, за Макіавеллі, керівник може безсоромно використовувати неправду, підступництво й інші подібні методи для маніпулювання і контролю над людьми, розправи над недругами і ворогами. Адже той, хто бажає зберегти владу, повинен удаватися і до зла.
Керівників освітніх закладів за рівнем їх оволодіння елементами менеджменту умовно можна класифікувати так:–
директор-менеджер; –
директор-педагог;–
божевільний дирек-тор;–
директор-завгосп.
Результати досліджень вітчизняних і зарубіжних уче---них (В.Г.Афанасьєва, Є.С.Бе--рез-няка, В.І.Бондаря, Ю.К.Ва-сильєва, Є.Г.Вендрова, Д.Н.Гві--шиані, Ю.А.Конаржевського, М.І.Кондако-ва, А.С.Макаренко, В.І.Маслова, В.С.Пікельної, Г.Х.Попова, В.О.Сухомлинського, Н.С.Сунцова, Е.П.Тонконогої, С.Є.Хозе, П.В.Худо-мінського, Р.Х.Шакурова, Т.І.Шамової та ін.) дозво-ляють виділити професійно важливі якості особистості менеджера освіти.
До них відносяться соціальні, моральні, комунікативні, ділові та інтелектуально-креативні якості.
Домінуючими для сучасного керівника у групі соціальних якостей є гуманізм, демократизм, почуття відданості, особистісна відповідальність.
До моральних якостей відносяться духовність, толерантність, чесність, доброзичливість, прагнення до самовдосконалення.
Наша стійка увага до моралі та моральності освіти, управління нею пояснюється дослідженням аксіологічного компоненту управління.
Для реалізації сенсу власного життя педагог повинен вміти приймати рішення і робити це з розумінням того, що, реалізуючи сенс життя, він реалізує себе. Здатність приймати рішення – один з унікальних проявів особистості вчителя. Природно, що педагогові доводиться приймати рішення щохвилини, і вони можуть стосуватися різних проблем. Формування готовності приймати рішення може здійснюватися при використанні системи психолого-педагогічних ситуацій, що є школою пошуку відповідей на численні вітальні проблеми.
Очевидно, що важливим “інструментом” натхнення педагогічного процесу є совість педагога. Це головний компонент особистості, ядро професіоналізму педагога, яке вимагає найвищої внутрішньої сили і постійної роботи над собою. З іншого боку, це дуже складний для реалізації і навіть “заважаючий” спокійно працювати компонент, з яким стало важко жити за сучасних соціокультурних умов.
Совість виступає головним інструментом моральної свідомості вчителя, вона дозріває при входженні індивіда в культуру людських стосунків (самопізнання) і являє собою внутрішній суд, що ставить людину над собою, посилює почуття відповідальності перед собою, людьми, світом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: А судді хто?, або яким повинен бути менеджер освіти 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок