Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Завдання, організація й методика проведення «години здоров'я»

Завдання, організація й методика проведення «години здоров'я»

Назва:
Завдання, організація й методика проведення «години здоров'я»
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,01 KB
Завантажень:
154
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Вступ
Одним із проявів піклування про здоров'я і фізичну досконалість учнів національної загальноосвітньої школи є необхідність приведення способу життя дітей у відповідність із закономірностями їх росту і розвитку, розроб-ки ефективних засобів впливу на їх організм, запровадження раціонально-го режиму праці й відпочинку, системи харчування тощо.
Особливо великого значення у зміцненні здоров'я сучасного школяра надається фізичній культурі. На думку фахівців, одним із факторів, що не-гативно впливають на стан здоров'я учнів, є недостатня рухова активність. ЇЇ й мають компенсувати заняття фізичною культурою.
Допомогти цьому можуть фізичні вправи, виконання яких підвищить рі-вень обміну речовин і діяльність усіх найважливіших функціональних сис-тем організму. Ось чому режим дня має передбачати якомога більшу ру-хову активність школяра — ранкова гігієнічна гімнастика до занять, фізкультхвилинки на уроках, фізкультпаузи під час підготовки домашніх завдань, фізичні вправи та ігри на перервах, уроки фізичної культури, за-няття фізичними вправами в групах продовженого дня, самостійні прогу-лянки, катання на ковзанах, санчатах, ходьба на лижах, їзда на велосипе-ді, заняття в спортивних секціях, посильна праця.
Завдання, організація й методика проведення «години здоров'я»
Однією з важливих форм фізичного виховання в режимі навчального дня є година здоров'я, яка проводиться щодня, тривалістю 45-60 хвилин.
її завдання полягає в тому, щоб привчати дітей раціонально чергувати розумову та фізичну діяльність, правильно будувати режим навчального дня, збільшити рухову діяльність дітей, зміцнити їх здоров'я та підвищити фізичну підготовленість,
Змістом години здоров'я в групах продовженого дня є рухливі спорти-вні ігри, вправи шкільної програми, естафети, конкурси, прогулянки, корот-кочасні походи тощо.
А тому організацію години здоров'я необхідно поєднувати з іншими формами фізичного виховання в режимі навчального дня — ранковою гігі-єнічною гімнастикою, уроками фізкультури, фізкультпаузами, фізкультхви-линами, рухливими перервами, а також з харчуванням і відпочинком.
Години здоров'я проводяться на свіжому повітрі (шкільний майданчик, парк, стадіон).
У разі НеСПриЯТЛИВИХ ПОГОДНИХ уМОВ (-fV"""., МОР^"3 ПГШ?,Ч -1Я°Г, з ттрпьл)
вправи та ігри слід проводити в приміщенні школи. Місця проведении го
Школярі займаються фізичними вправами та іграми під час годин здоров'я в спортивному одязі та взутті, а в прохолодну погоду слід одягати головні убори, куртки, рукавиці, відповідне тепле спортивне взуття.
Необхідно роз'яснити учням щоденні правила особистої гігієни, ко-ристь від щоденного обливання водою, миття ніг, зміну шкарпеток, відві-дування лазні й т. д.
Вихователі груп продовженого дня проводять організований вихід уч-нів зі школи для проведення занять і повернення їх назад.
Фізичні вправи та ігри під час години здоров'я проводить вихователь групи продовженого дня, інструктори з числа учнів старших класів.
Місця проведення годин здоров'я повинні відповідати санітарно-гігієнічним вимогам, техніці безпеки, вимогам, які ставляться до занять фізичною культурою^ортоніооЕіаі'іий помлтіж-затнніь, пиступоро павонта-
^-wniiiin, ЧНИЖ" ИМЯ ЙОГО п.тмці -xwtotf^.
Особливістю методики проведення годин здоров'я є те, що вони но-сять, в основному, ігровий характер. Заняття чітко організовані. Після ши-кування учнів, пояснення завдань заняття, виконання простих стройових вправ проводиться загальнорозвиваючі, танцювальні, підвідні та підготовчі вправи, з предметами та без розминка, яка включає ходьбу, біг, них, подо-лання перешкод. Тривалість розминки при 60 хвилинах — 12-15 хв., при тривалості 45 — 10-12.
На основну частину необхідно відвести 25 — ЗО хв.
Зміст цієї частини години здоров'я повинен відповідати, в основному, шкільній програмі з фізичної культури для учнів відповідних класів, а саме: вправи з ходьби, бігу, стрибків, метання, рухливих ігор, естафет; взимку — ходьба на лижах, катання на ковзанах, санчатах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Завдання, організація й методика проведення «години здоров'я»

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок