Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> ШЛЯХИ ВДОСКОНАЛЕННЯ РОБОТИ УНІВЕРСИТЕТСЬКОЇ БІБЛІОТЕКИ

ШЛЯХИ ВДОСКОНАЛЕННЯ РОБОТИ УНІВЕРСИТЕТСЬКОЇ БІБЛІОТЕКИ

Назва:
ШЛЯХИ ВДОСКОНАЛЕННЯ РОБОТИ УНІВЕРСИТЕТСЬКОЇ БІБЛІОТЕКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,55 KB
Завантажень:
211
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК378.371.622:371.64
О. В. Яковенко,О. М. Момоток
ШЛЯХИ ВДОСКОНАЛЕННЯ РОБОТИ УНІВЕРСИТЕТСЬКОЇ БІБЛІОТЕКИ
У статті аналізується комплекс питань, пов'язаних з удосконаленням діяльності університетської бібліотеки та підвищення ефективності її роботи в сучасних умовах.
Українська освіта відрізняється від європейської. У Європейському Союзі діють інші стандарти. Престиж освіти, високої кваліфікації в Європі традиційно дуже високий. Там знають і розуміють, що здолати освіту здатна не кожна людина. За європейським стандартом дипломований фахівець відразу займає робоче місце і виконує свої посадові обов'язки. Диплом гарантує високий рівень підготовки. Приймаючи фахівця, фірма впевнена, що він підготовлений належним чином. Гарантія цього - високе резюме університету. Якщо фахівець не буде підготовлений належним чином і фірма матиме до нього претензії, імідж університету серйозно постраждає. Система вищої освіти України має перейти до стану структурного реформування в напряму її адаптування до загальноєвропейського, зміни мають стосуватися не тільки структури освітньо-кваліфікаційних рівнів і впровадження кредитно-модульної системи навчання, а й впровадження сучасних технологій для поліпшення освітнього процесу.
23 червня 2003 року Європейською Комісією були затверджені проекти, які отримали гранти за програмою ТЕМПУ. Серед пріоритетних напрямів, що реалізуються в рамках проектів, - застосування інформаційних технологій в діяльності університетських бібліотек. Більшість стратегічних завдань сучасного Університету тісно пов'язані з діяльністю бібліотеки як важливої ланки академічного та наукового процесів. Саме бібліотека Університету є найважливішою творчою лабораторією, саме від її ресурсів та послуг залежить багато в чому якість, зміст навчання та наукових досліджень. Сучасна бібліотека як інформаційно-інтелектуальний центр вищого навчального закладу виконує такі основні завдання:
- гарантує конституційне право користувачів на вільний доступ до інформації та культурних цінностей, що закріплено Законом України «Про бібліотеки і бібліотечну справу»;
- надає всім категоріям користувачів рівний і вільний доступ до інформації, ідей та знань у різних форматах і на різних носіях, а також необмежений доступ до інформації як до засобу пропаганди грамотності, читання і неперервної освіти;
- вивчає та прогнозує потреби користувачів у бібліографічних та інформаційних послугах, постійно розширює асортимент цих послуг і підвищує їх якість;
- створює багатофункціональні системи бібліографічного обслуговування користувачів, удосконалює бібліографічно-інформаційний сервіс шляхом дальшого впровадження автоматизації бібліотечних процесів;
- допомагає студентам освоювати комп'ютерну техніку і новітні інформаційні технології, формує навички пошуку інформації в електронній формі та ін.
Модернізація бібліотек і застосування інформаційних технологій:
- значно підвищує рівень якості й інтенсивності навчального процесу;
- створює доступність інформації для студентів;
- розширює інформаційні зв'язки між учасниками процесу;
- підвищує інтенсивність і масштабність міжнародного обміну інформацією.
Способи модернізації університетської бібліотеки:
- оновлення навчальної літератури;
- застосування інформаційно-комунікативних технологій поряд з традиційними засобами;
- достатня кількість продуктивних комп'ютерів і добрих каналів зв'язку;
- представницький фонд електронної продукції навчально-методичного й довідкового характеру;
- апробовані навчальні системи, у тому числі мультимедійні тренажери, практикуми, дидактичний матеріал і т. д;
- програма спільної організації навчального процесу із профільними кафедрами, деканатами, службами технічного, комп'ютерного й комунікаційного забезпечення.
Більшість мультимедійних підручників не відповідають усім вимогам, які до них висуваються. Тому доцільно створювати їх самим ВНЗ. При цьому, підручники будуть максимально близьким за змістом матеріалом, що розділяється в специфіці курсу в цьому ВНЗ та допоможуть студентам набути необхідні знання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: ШЛЯХИ ВДОСКОНАЛЕННЯ РОБОТИ УНІВЕРСИТЕТСЬКОЇ БІБЛІОТЕКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок