Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> ЯКІСТЬ ОСВІТИ У КОНТЕКСТІ ІНТЕГРАЦІЇ ВИЩОЇ ШКОЛИ У ВСЕСВІТНІЙ ПРОСТІР

ЯКІСТЬ ОСВІТИ У КОНТЕКСТІ ІНТЕГРАЦІЇ ВИЩОЇ ШКОЛИ У ВСЕСВІТНІЙ ПРОСТІР

Назва:
ЯКІСТЬ ОСВІТИ У КОНТЕКСТІ ІНТЕГРАЦІЇ ВИЩОЇ ШКОЛИ У ВСЕСВІТНІЙ ПРОСТІР
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,89 KB
Завантажень:
445
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 37.014.24
Статінова Н.П.
ЯКІСТЬ ОСВІТИ У КОНТЕКСТІ ІНТЕГРАЦІЇ ВИЩОЇ ШКОЛИ У ВСЕСВІТНІЙ ПРОСТІР
У статті розкривається досвід проведення моніторингу якості освіти, визначено позитивні аспекти цього процесу під час інтеграції вищої вітчизняної школи у всесвітній простір, а також проблеми та шляхи їх рішення.
Ключові слова: контроль за навчанням, якість освіти, інтеграція.
В статье освещается опыт проведения мониторинга качества образования, раскрываются позитивные аспекты этого процесса в условиях интеграции высшей отечественной школы, а также проблемы и пути их решения.
Ключевые слова: контроль за обучением, качество образования, интеграция.
Experience of leadthrough of monitoring of quality of education opens up in the article, certain positive aspects of this process during integration of higher domestic school in world space, and also problems and ways of their increase.
Key words: control of teaching, quality of education, integration. Якість освіти на різних етапах розвитку вищої школи виступає як мета, як найважливіший критерій оцінки роботи вищого навчального закладу, як складний процес. В останні роки проблемі підвищення якості освіти присвячується все більше наукових конференцій, зустрічей, проводиться багато досліджень. Так, наприклад, слід згадати третю Міжнародну конференцію, яка відбулася у 2009 році у Шанхаї. Учасники конференції виділили, як найбільш структуровану, презентацію координатора програм в області вищого утворення Всесвітнього банку доктора Джаміля Салми (Jamil Salmi), автора монографії «Виклики створення університетів світового класу», в якій він підкреслює, що переконливі результати діяльності найкращих освітніх навчальних закладів пов'язаний із трьома групами [2]:
а) високою концентрацією талантів серед викладачів і студентів;
б) значними фінансовими можливостями, що дозволяють створити ефективне освітнє середовище і проводити найсучасніші наукові дослідження;
в) оптимальною управлінською моделлю, що включає бачення стратегічної мети, інноваційні підходи і гнучкість, які дозволяють приймати рішення й оперативно здійснювати управлінську діяльність без бюрократичної тяганини. Джаміль Салмі пропонує три основні стратегії
побудови університету світового класу.
Перша стратегія - це модернізація декількох вибраних університетів. З фінансової точки зору, даний варіант буде найдешевшим, але на рівні залучення талановитих викладачів і студентів та формування відповідної корпоративної культури і моделі управління виникають чималі проблеми.
Друга стратегія - об'єднання вже існуючих університетів у нові навчальні заклади. З фінансової точки зору це більш затратний варіант, але він надає більше можливостей для залучення талановитих викладачів і студентів, а також створення сучасної корпоративної культури й управлінської моделі.
Третя стратегія - побудова університету світового класу - це створення нових університетів. Тут, у містичній крапці ab origine, з'являється можливість зібрати команду кращих викладачів, дослідників і студентів зі всього світу, впровадити найсучаснішу управлінську модель, адекватну управлінську модель та адекватну управлінську культуру.
В нашій країні також здійснюються заходи зі створення університету майбутнього, що знайшло відображення у змінах до Закону «Про вищу освіту», у програмі «Наука в університеті», у Положенні та критеріях діяльності дослідницького університету тощо.
Для того, щоб університет можна було вважати сучасним, необхідно вирішувати найголовнішу мету - забезпечити якість знань. Проблема якості знань випускників вузів залишається однією з важливіших, і в той самий час однією зі складних.
У цих умовах необхідною складовою цієї проблеми є система моніторингу. Можна сказати, що така система складається протягом останніх років у КНТЕУ. Важливими ланками у цій системі є:
соціологічні дослідження, які проводяться лабораторією професійної діагностики серед викладачів, студентів, роботодавців:
опитування студентів «Викладач очима студентів»;
проведення контролю знань Центром тестування та моніторингу знань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: ЯКІСТЬ ОСВІТИ У КОНТЕКСТІ ІНТЕГРАЦІЇ ВИЩОЇ ШКОЛИ У ВСЕСВІТНІЙ ПРОСТІР

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок