Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Центрований на студенті підхід до навчання іноземним мовам: англійський досвід

Центрований на студенті підхід до навчання іноземним мовам: англійський досвід

Назва:
Центрований на студенті підхід до навчання іноземним мовам: англійський досвід
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,51 KB
Завантажень:
28
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
УДК 37.013 Авшенюк Н.М.
Центрований на студенті підхід до навчання іноземним мовам: англійський досвід
В ході інтеграційних процесів в освіті протягом двох останніх десятиріч прослідковіється характерна для всієї Європи тенденція до посилення інноваційності у сфері підготовки вчителів. З одного боку, на перший план виходить завдання формування готовності вчителя до педагогічної діяльності в межах загально-європейського освітнього простору, тобто здатності вчителя стати над націонільним контекстом, розвинути в собі європейську свідомість та індивідуальне відчуття моральної відповідальності в плюралістичному суспільстві. З іншого боку, спостерігається посилення інтересу до вивчення іноземних мов в багатьох європейських країнах. Ідеї налагодження стосунків між різними народами, потреба в різносторонньому спілкуванні, прагнення світової спільноти до гармонії у відносинах, а головне - бажання формувати нові відносини через нинішнє покоління, відображені у концепціях загальної освіти багатьох європейських держав. Зважаючи на це, інституції ЄС та Ради Європи проводять поетапну роботу, спрямовану на гуманізацію педагогічної освіти в межах єдиного освітнього простору. Спільним пріоритетом як у шкільні, так і в педагогічній освіті визнано досконале і більш різноманітне вивчення рідного та інших європейських мов з перспективою переходу до багатомовності. В умовах перетворення Європейського Співтовариства в нову багатонаціональну і багатомовну державу, в головних документах з питань Європейського виміру вчителям пропонується перебороти мовні бар'єри і рухатись у напрямку мульти-лінгвістичності, а мова вважається одним з найголовніших інструментів європейського єднання. Через це завдання суттєвого підвищення ефективності вивчення іноземних мов вийшло далеко за межі педагогіки і набуло важливого політичного значення. Оскільки спостерігається посилення інтересу до мови, як однієї з пріоритетних цінностей суспільства, то вже в недалекому майбутньому вчитель-європеєць має бути готовим до здійснення своїх навчально- виховних функцій принаймні двома мовами. При цьому робиться наголос на зміні самого характеру вивчення майбутніми вчителями сучасних європейських мов: замість колишньої переважної орієнтації на оволодіння граматичними структурами тепер більше уваги приділяється оволодінню міцними навичками живої мови як інструменту комунікації і взаємодії. Ключовими поняттями нової концепції вивчення іноземної мови в межах європейських країн стало поняття "поріг комунікації", а методологічними орієнтирами - правильна вимова та повсякденна сучасна мова [1, с. 34].
Вивчення іноземної мови - процес водночас складний, але цікавий. Оскільки, на відміну від інших дисциплін, іноземна мова - це самостійна освітня галузь, бо вона є, з одного боку, засобом засвоєння та відтворення знань, отриманих у процесі вивчення інших предметів, а з іншого боку, є інструментом пізнання життєвих реалій країн, мова яких вивчається. А також розглядається як один із засобів формування особистості, оскільки тематика занять з іноземної мови відображає практично всі сфери нашого життя і діяльності. Отже, все це і створює найкращі можливості для реалізації особистісно-орієнтованого навчання в процесі вивчення іноземної мови.
В наш час у світовій науці та практиці існують достатньо стійкі традиції здійснення центрованого на студенті (student-centered approach) підходу до навчання, що полягає в максимальній передачі ініціативи навчання самому студенту. Цей підхід оснований на гуманістичних переконаннях з урахуванням концепції цілісної особистості та особистій ініціативі студенті. А також на індивідуально-орієнтованих навчальних програмах та самоорганізованому навчанні з використанням численних альтернативних джерел інформації та завдань творчого характеру. Важливість переходу до центрованого на студентів навчання зумовлена тим, що зараз в Україні спостерігаються суттєві зміни в суспільній свідомості. Гуманістична періорієнтація суспільної думки, критика авторитаризму і стандартизації в навчанні зумовлюють нові вимоги до професійної діяльності вчителя, пов'язаної не тільки з ефективною передачею знань, а й вихованням дітей в дусі широкої соціальної комунікабельності, інтелігентності й відповідального ставлення кожного до самого себе, людей, навколишнього середовища та природи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Центрований на студенті підхід до навчання іноземним мовам: англійський досвід

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок