Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Народні рухливі ігри у підвищенні пізнавального інтересу школярів до уроків фізичної культури

Народні рухливі ігри у підвищенні пізнавального інтересу школярів до уроків фізичної культури

Назва:
Народні рухливі ігри у підвищенні пізнавального інтересу школярів до уроків фізичної культури
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,43 KB
Завантажень:
103
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Народні рухливі ігри у підвищенні пізнавального інтересу школярів до уроків фізичної культури
Актуальність проблеми. Пізнавальний інтерес як важливе особистісне утворення та характеристика навчального процесу завжди у центрі уваги педагогів. Сьогодні він розглядається як рушійна сила активізації навчання, розвитку пізнавальної самостійності учнів, важливий напрям підвищення ефективності навчальної діяльності. Разом з тим вивчення масової практики навчання свідчить, що останніми роками за умов перехідного суспільства та реформування системи шкільної освіти, поширення масової культури, посилення впливу ЗМІ в сучасній практиці інтерес учнів до занять фізичної культури поступово знижується. Ці явища зумовлені як загальними соціальними чинниками і особливостями сучасної системи освіти, так і зниженням рухової активності школярів, що призводить до погіршення їх стану здоров’я. За таких обставин підвищується актуальність дослідження теоретичних аспектів розвитку пізнавального інтересу до уроків фізичної культури з урахуванням потреб сьогодення.
Ми спробували проаналізувати широкий спектр наукових досліджень проблеми пізнавального інтересу, дати актуальне визначення поняттю “Пізнавальний інтерес”.
Як відомо, пізнавальний інтерес стимулює пізнавальну активність учнів і тим самим спрямовує розвиток розумової, психічної та соціальної сфери особистості, створює умови для формування творчої навчальної діяльності учня. Тому у вітчизняній психолого-педагогічній літературі дуже багато уваги приділяється дослідженню проблем розвитку пізнавального інтересу (Н. М. Бібік, В. Білий, М. Ф. Бєляєв, О. Г. Ковальов, Н. Г. Морозова, Г. І. Щукіна та ін.).
Однак у літературі ще немає єдності у трактуванні поняття “пізнавальний інтерес”. Так, наприклад, психолог С. Л. Рубін штейн під пізнавальними інтересом розуміє будь-яку форму спрямованості особистості [22], Г. І. Щукіна – вибіркову спрямованість людини, стосовно галузі пізнання [1], Л. І. Божович – потребу людини, [16] Л. М. Кузнєцова – вибір із навколишнього життя того, що є цінним для людини, Д. К. Гілєв – сукупність внутрішньої сутності та об’єктивного світу в свідомості суб’єкта [10].
Як бачимо інтереси людини є соціальними за своєю природою. Вони не виникають у замкнутій природі дитини, великий вплив на формування пізнавального інтересу має середовище. Враховуючи соціальний чинник в педагогічному процесі, через поставлені виховні і освітні завдання, треба будувати навчальний процес у поєднанні соціальних аспектів та вікових і індивідуальних пізнавальних інтересів учнів.
Н. Г. Морозова дає більш повне визначення терміна “пізнавальний інтерес”, пов’язує його з емоційно-ціннісним ставленням до навчального предмета або безпосередньо мотивованої діяльності і підкреслює, що пізнавальний інтерес – це перехідне психологічне утворення до формування емоційно-пізнавальної спрямованості особистості [23].
Важливою складовою розвитку інтересу, на думку О. Г. Ковальова, є емоційне ставлення особи до об’єкта. Обов’язковою ознакою інтересу може бути тільки стійке позитивне ставлення до об’єкта.
Враховуючи те, що українська освіта взяла курс на утвердження національної ідеї, втілення її у навчально-виховний процес національної ідеї: глибоке і всебічне вивчення традицій рідного народу, його історії, культури духовності і на цій основі – пізнання кожним учнем, вихованцем самого себе як індивідуальності і як частини своєї нації. Це лягло в основу нашого творчого завдання.
Саме народні ігри та забави, на нашу думку, є якраз глибоко прапрадідівським самобутнім, ні від кого не запозиченим засобом формування особистості. Їх зміст, писав С. Килимник, “розкриває в глибинах внутрішнього життя національного духу обидва кінці розвитку нації, душі і тіла, що губляться у протилежних добах в минулім і майбутнім, як якесь творче заглиблення в минуле, щоб віднайти спокусу й сили творчого життя в майбутнім” [12, 25].
Та, на жаль, у нині чинних навчальних програмах, методичних посібниках шкільного курсу “Фізична культура” недостатня увага приділяється народним засобам фізичного виховання, зокрема, рухливим іграм.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Народні рухливі ігри у підвищенні пізнавального інтересу школярів до уроків фізичної культури

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок