Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Використання ілюстративного матеріалу для створення дистанційного курсу історії України

Використання ілюстративного матеріалу для створення дистанційного курсу історії України

Назва:
Використання ілюстративного матеріалу для створення дистанційного курсу історії України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,49 KB
Завантажень:
45
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Використання ілюстративного матеріалу для створення дистанційного курсу історії України


Історія України, дистанційний курс, структурно-логічні схеми, блок-схеми, демонстраційні засоби (фотографії, відеокадри), інформаційно-демонстраційні блоки, розкривні карти, відеохроніки.
Існує велика кількість програмних платформ для організації дистанційного навчання за допомогою мережі Internet, які відрізняються між собою за можливостями, технологіями реалізації, захищеністю, ергономічністю тощо. У Вінницькому національному технічному університеті як така платформа використовується платформа eLearning Server – сучасне програмне забезпечення, що являє собою інформаційно-аналітичну систему, яка дозволяє створити в мережах Internet та Intrаnet навчальні центри дистанційного навчання. Центр дистанційної освіти ВНТУ координує зусилля кафедр нашого ВНЗ по створенню дистанційних курсів та розміщенню їх в системі eLearning Server.
Розробка дистанційного курсу з будь-якої дисципліни проходить, як правило, кілька обов’язкових етапів:
· проектування дистанційного курсу;
· проектування технології освоєння курсу;
· створення всіх необхідних елементів курсу;
· розміщення готового курсу в системі eLearning Server.
В загальному вигляді вивчення дистанційного курсу являє собою інтенсивну та регулярну комбіновану роботу над пропонованими текстами, виконанням завдань та письмових робіт, а також проходження серії контрольних заходів.
Розглянемо один з найважливіших етапів створення дистанційного курсу - етап конструювання його основних елементів - лекцій, семінарських занять, форумів. В якості прикладу пропонуємо розглянути лекцію з теми 10 "Україна в роки Другої світової війни (1939 – 1945 )".
Основні прийоми конструювання лекції:
1. Структурування навчального матеріалу.
Психологічні особливості контактів викладача і студентів при дистанційній формі навчання диктують необхідність дещо іншого підходу до структурування навчального матеріалу. Широко відомі і використовуються в педагогічній практиці методи логічного структурування навчального матеріалу, що дозволяють наочно уявити собі як всю сукупність дидактичних одиниць, так і їх взаємозв’язок та ієрархію. Один з них – опорно-логічні схеми, що представляють структуру матеріалу в образно-символічно-текстовому вигляді.
Прикладом такої структурно-логічної схеми може слугувати схема "Українське питання напередодні та на початку ІІ світової війни".
Використання цієї блок-схеми допомагає зробити наочним процес приєднання різних українських земель до УРСР, формує уявлення про основні етапи цього процесу, полегшує сприйняття дат входження західноукраїнських областей до складу Української Радянської Соціалістичної Республіки. Це надзвичайно важливе питання історії України. Оскільки протягом століть українські землі входили до складу різних держав, були розчленовані між сусідніми імперіями, соборність, тобто об’єднання всіх етнічних земель у складі єдиної національної держави, - вікова мрія українського народу. Процес втілення цієї мрії в життя був надзвичайно складним та болісним, висвітлення його - суттєвий компонент курсу історії України у вищий школі.
Наступна блок-схема, яку доцільно використати в лекції, це схема "Радянізація західних областей". Вона дає можливість наочно і чітко сформулювати основні заходи радянської адміністрації щодо перебудови економічного та суспільно-політичного життя Західної України на радянських засадах.
Блок-схема "Окупаційний режим в Україні (4 зони окупації)" дозволяє допомогти студенту краще запам’ятати інформацію, яку містить схема.
Блок-схеми - це, з одного боку, чудовий інструмент проектування змісту, з іншого, - ефективний засіб візуалізації матеріалу. Як відомо, людина запам’ятовує 10% з того, що читає, 20% з того, що чує, 30% з того, що бачить, 50% з того, що одночасно бачить і чує. Тому саме цей метод доцільно використовувати при структуруванні навчального матеріалу з дисципліни «Історія України». Він дозволяє уникнути багатослівності, властивій багатьом підручникам з цієї дисципліни, зробити поданий матеріал наочним за допомогою великої кількості яскраво оформлених таблиць, схем, графіків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Використання ілюстративного матеріалу для створення дистанційного курсу історії України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок