Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Розвиток пізнавального інтересу до творів зарубіжної літератури

Розвиток пізнавального інтересу до творів зарубіжної літератури

Назва:
Розвиток пізнавального інтересу до творів зарубіжної літератури
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,11 KB
Завантажень:
415
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Розвиток пізнавального інтересу
до творів зарубіжної літератури


Головною метою вивчення предмета “Зарубіжна література” в загальноосвітній школі є залучення учнів до вершинних досягнень світової літератури і культури, загальнолюдських і національних духовних цінностей, виховання естетичного смаку ,високої читацької і загальної культури, вироблення імунітету проти низькопробних явищ масової культури.
Вивчення літератури у 5 класі є логічним і закономірним продовженням тематично-жанрового, художньо-естетичного, літературознавчого принципів програми "Читання" у початковій школі, що дає змогу дотримуватися послідовності, наступності і безперервності змісту літературної освіти. У початковій школі формувалося усвідомлення учнями того, що різні види мистецтв тісно пов’язані між собою і знання одного з них допомагає глибше сприймати і розуміти інший вид, закладалися першооснови самостійної читацької діяльності. Тому набутий учнями у початковій школі літературний досвід дає змогу грунтовно і поглиблено узагальнити їхні уявлення, знання та естетичні враження, щоб підвести їх у 5 класі до відчуття стилю того чи іншого твору, формувати у них здатність визначати характери художніх образів, виражених словом.
У цілому курс “Зарубіжна література” передбачає два головні етапи навчання: пропедевтичний (підготовчий ? 5-8 класи) і систематичний (9-12 класи).Такий підхід закладено й у програму з української літератури для загальноосвітніх навчальних закладів, у якій вивчення матеріалу на історико-літературній основі також починається з 9 класу. Узгодженість двох програм і навчальних дисциплін дозволить учителеві-практику краще викладати матеріал і запобігати небажаному дублюванню понять із теорії літератури.
Навчальний матеріал програм розподілено на такі рубрики::
- “Кількість годин (рекомендованих на вивчення розділу/теми)”;
- “Зміст навчального матеріалу (конкретне змістове наповнення розділу/теми)”;
- "Державні вимоги до рівня навчальних досягнень школярів".
Головним об’єктом вивчення на уроках зарубіжної літератури є тексти літературних творів , що не применшує важливості засвоєння школярами певного обсягу відомостей про життя письменників, добу написання творів, художні системи, до яких вони належать. Однак вчителю особливу увагу слід звертати на роботу безпосередньо з художнім текстом, тому варто обережно й зважено користуватися різноманітними дайджестами, скороченими варіантами текстів тощо. Адже для навчального процесу важливе не стільки механічне запам’ятовування сюжетних ліній і різноманітних фактів із літературних творів, скільки їхній аналіз та інтерпретація, уміння учня бачити художні деталі, розуміти творчий задум письменника та оцінювати особливості його реалізації, насолоджуватися самим процесом читання, немов “переживаючи” події твору. Саме така робота допоможе школярам сприйняти літературу як мистецтво слова.
Крім того, це є відповіддю на нагальну вимогу сучасності: формувати школяра не як пасивного споживача певного обсягу даної інформації, а як особистість, здатну самостійно її здобувати, поновлювати, коригувати та інтерпретувати протягом усього свого життя. Адже будь-який, в т. ч. художній, тест є головною одиницею передачі інформації, тому робота саме з певним твором (передовсім великого обсягу) вчитиме школярів “приборкувати” значний обсяг інформації, тим самим готуючи молодь до відповіді на “виклики ХХІ століття”, комп’ютеризованого “інформаційного суспільства”, що є необхідним для кожної сучасної людини.
Ще одним важливим аспектом підготовки учня є надання школяреві у процесі вивчення зарубіжної літератури не лише літературної, а й мовної освіти. Адже жодні лінгвістичні вправи не замінять навичок користування мовою, тобто розвитку мовлення.
Для стимулювання творчості вчителя виділяється резервний час — по 4 години на рік у кожному класі, що становить понад 11% від усієї кількості часу, відведеного на вивчення предмета. Кількість годин на вивчення конкретних тем і творів мають орієнтовний характер.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Розвиток пізнавального інтересу до творів зарубіжної літератури

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок