Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Загальнi вiдомостi про дошкiльну освiту в Українi

Загальнi вiдомостi про дошкiльну освiту в Українi

Назва:
Загальнi вiдомостi про дошкiльну освiту в Українi
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,54 KB
Завантажень:
276
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Загальнi вiдомостi про дошкiльну освiту в Українi


Державна політика. У сфері формування мережі навчальних закладів дошкільної освіти як обов'язкової первинної складової частини системи освіти України державна політика здійснюється за такими напрямами:
сприяння збереженню та розвитку мережі дошкільних навчальних закладів незалежно від підпорядкування, типів і форм власності;
забезпечення доступності та безоплатності дошкільної освіти в державних та комунальних дошкільних навчальних закладах у межах державних вимог до змісту, рівня й обсягу дошкільної освіти;
надання всебічної допомоги сім'ї у розвитку, вихованні та навчанні дитини.
Принципи. Формування мережі дошкільних навчальних закладів базується на таких принципах:
доступність для кожного громадянина освітніх послуг, що надаються системою дошкільної освіти;
відповідність змісту, рівня та обсягу дошкільної освіти, які забезпечуються мережею дошкільних навчальних закладів, особливостям розвитку та стану здоров'я дитини дошкільного віку;
єдність розвитку, виховання, навчання та оздоровлення дітей;
рівність умов для реалізації задатків, нахилів, здібностей, обдарувань, різнобічного розвитку дитини;
наступність та перспективність між дошкільною й початковою загальною середньою освітою.
Стратегія. Спрямована на розвиток оптимальної мережі дошкільних навчальних закладів різних типів, профілів та форм власності відповідно до освітніх та національно-культурних потреб населення, яка забезпечить якісну дошкільну освіту як гаранта готовності дитини продовжувати освіту, запровадження служби соціально-педагогічнбго патронажу сім'ї, забезпечення дошкільних навчальних закладів відповідними фінансовими, матеріальними, людськими та організаційними ресурсами.

Структура. Політика, принципи, та стратегія реалізуються через власну структуру, яка включає мережу дошкільних навчальних закладів, наукові та методичні установи, органи управління освітою, сім'ю.

Статистика. За роки незалежності мережа дошкільних навчальних закладів зазнала певних змін за структурою та у просторі й часі. В Україні функціонує 16,3 тисячі дошкільних навчальних закладів.

Для дітей, які потребують корекції фізичного чи (або) розумового розвитку, тих, які часто і тривало хворіють, мають хронічні захворювання внутрішніх органів, працюють заклади компенсуючого типу: 1,4 тисячі - спеціального призначення, 165 - санаторних дошкільних навчальних закладів, де створені умови для надання дітям корекційно-відновлювальної, реабілітаційної допомоги.

Поширюються інтеграційні процеси. Створено 1,3 тисячі навчально-виховних комплексів "дошкільний навчальний заклад-загальноосвітній навчальний заклад", які відвідують діти дошкільного віку і мають змогу перебувати впродовж усього дня, де успішно вирішуються питання наступності й безперервності дошкільної освіти та початкової загальної середньої освіти, визначаються пріоритетні напрями спільної навчально-виховної діяльності.

Створюються нові типи дошкільних навчальних закладів різних за змістом і профілем роботи, зокрема, художньо-естетичного, фізкультурно-оздоровчого, гуманітарного спрямувань, що дає змогу вибирати батькам дошкільний навчальний заклад за уподобанням.

Урізноманітнюється структура мережі дошкільних навчальних закладів за формами власності. До складу мережі входить 371 дошкільний навчальний заклад приватної форми власності, 5,2 тисяч - колективної власності, 1,2 тисячі - державної власності, 9,5 тисячі - комунальної власності, режимами перебування дітей (прогулянкові, з групами короткотривалого перебування).

З метою збереження родинних зв"язків дітей сиріт у школах-інтернатах створюються дошкільні відділення (групи), що дає змогу виховувати дітей-родичів в межах одного навчального закладу. Так, у 2000 році у дошкільних відділеннях шкіл-інтернатів виховувалося понад 700 вихованців віком від З до 7 років. З цією метою функціонують дитячі будинки змішаного типу, в яких утримуються діти-родичі віком від 3 до 17 років, у тому числі 1,8 тис. дітей шкільного віку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Загальнi вiдомостi про дошкiльну освiту в Українi

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок