Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Актуальні питання удосконалення самостійної роботи студентів

Актуальні питання удосконалення самостійної роботи студентів

Назва:
Актуальні питання удосконалення самостійної роботи студентів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,17 KB
Завантажень:
29
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Актуальні питання удосконалення самостійної роботи студентів


На сьогодні основною відмінною рисою організації учбової діяльності студента є орієнтація його у навчальному процесі головним чином на самостійну роботу. Згідно з Положенням Міністерства освіти і науки про організацію навчального процесу у вищих закладах освіти передбачено відведення на самостійну роботу студентів до 2/3 загального обсягу навчального процесу.
Перехід до такої форми організації учбової діяльності обумовлений перш за все відставанням темпів розвитку освітніх процесів і технологій навчання від темпів розвитку науково-технічного прогресу. Значна частина професійних знань, якими повинен оволодіти майбутній фахівець, поновлюється щороку.
Сучасний ринок праці потребує ініціативних, цілеспрямованих і творчих спеціалістів, які мають високий рівень теоретичної і практичної підготовки, вміють самостійно приймати рішення і є джерелом розвитку і прогресу галузі науки або виробництва, в якій вони задіяні. Тому особливої актуальності набувають функції самостійної роботи, представлені у таблиці.
Самостійну роботу можна визначити з однієї сторони як роботу студента з учбовою літературою, що виконується поза основним розкладом занять, з іншого боку, – це постійна, цілеспрямована робота, що здійснюється студентом у ході обов’язкових за розкладом занять, де він слухає і самостійно конспектує пояснення викладача, на практичних або лабораторних заняттях, сам або у колективі виконує лабораторні роботи, розв’язує задачі.
Самостійна робота має певні особливості, що відрізняють її від навчально-пізнавальної діяльності в цілому. Діяльність викладача в організації самостійної роботи студентів повинна базуватись на основі індивідуально-орієнтованого підходу. Вона має включати такі напрямки:
-              розробка завдань різного рівня складності з предмета, що вивчається;
-              індивідуально-орієнтований підхід при складанні завдань для різних типологічних груп;
Таблиця – Функції самостійної роботи
Функції | Зміст та спрямування функції
Навчальна | Полягає в опрацюванні першоджерел. Сприяє більш глибокому осмисленню вже засвоєної суми знань
Пізнавальна | Полягає в опануванні нової суми знань, розширенні меж світогляду
Коригуюча | Передбачає осмислення новітніх теорій, концепцій, категорій, підходів до визначення сутності відомих понять, напрямків розвитку науки
Стимулююча | Така організація самостійної роботи, коли студент отримує задоволення від результатів пізнавальної діяльності
Виховна | Спрямована на формування таких якостей як воля, цілеспрямованість, відповідальність, дисциплінованість
Розвиваюча | Спрямована на розвиток самостійності, творчості, дослідницьких умінь особистості
-              створення позитивного емоційного середовища на занятті;
-              поєднання групової та індивідуальної форм роботи студентів з урахуванням особливостей типологічних груп;
-              надання консультативної допомоги тим, хто навчається, з урахуванням їх індивідуальних особливостей та ступеня складності завдання;
-              застосування методів і засобів контролю за результативністю виконання самостійної роботи.
Для отримання якісного продукту у результаті здійснення самостійної роботи доцільно працювати за наступною схемою: постановка мети > виявлення вихідних даних, їх аналіз > вибір способу досягнення мети > виконання дій > проведення самоконтролю > коригування досягнення мети > коригування виконання дій. Така послідовність сприятиме розвитку творчих здібностей студента, цілеспрямованості, відповідальності, наполегливості, дисциплінованості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Актуальні питання удосконалення самостійної роботи студентів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок