Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Окремі проблеми підвищення ефективності формування хімічних знань школярів при використанні інформаційних технологій навчання

Окремі проблеми підвищення ефективності формування хімічних знань школярів при використанні інформаційних технологій навчання

Назва:
Окремі проблеми підвищення ефективності формування хімічних знань школярів при використанні інформаційних технологій навчання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,21 KB
Завантажень:
359
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Окремі проблеми підвищення ефективності формування хімічних знань школярів при використанні інформаційних технологій навчання


Процес перегляду змісту курсу хімії, що почався ще в середині ХХ сторіччя, змусив по-новому підійти до вирішення проблеми співвідношення в ньому теорії і фактів. Посилення ролі теоретичного знання бачилося в ті роки в переміщенні його на більш ранні терміни навчання. Однак цей процес істотно зменшив у змісті курсу обсяг тих фактів, що служили колись його обґрунтуванням, і, як наслідок, поліпшували в цілому ефективність вивчення основ хімії у школі.
Вихід з положення, що склалося, у даний час може бути знайдений при використанні в процесі викладання хімії інформаційних технологій навчання. Це дозволяє формувати методично обґрунтований потік інформації, що включає, зокрема, фактологічний матеріал, який надалі може стати базою для систематизації та пояснення теоретичних знань.
Зрозуміло, що управління інформаційними потоками неможливе без використання сучасних засобів інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ). Вони відкривають для учнів можливість краще усвідомити характер самого об'єкта, активно включитися в процес його пізнання, самостійно змінюючи як його параметри, так і умови функціонування. У зв'язку з цим, ІКТ не тільки можуть вплинути на розуміння школярами будівлі і сутності функціонування об'єкта, але, що більш важливо, і на їхній розумовий розвиток. Використання ІКТ дозволяє оперативно й об'єктивно виявляти рівень освоєння матеріалу учнями, що є дуже істотним для організації зворотнього зв’язку в процесі навчання.
Однак не всі методичні питання, пов’язані з комп'ютеризацією навчання хімії (і не лише хімії), розроблені досить детально, що ускладнює впровадження ІКТ в педагогічну практику. Так, недостатньо обґрунтовані роль і місце інформаційно-комунікаційних технологій у процесі навчання хімії, поєднання комп'ютера з традиційними підходами до навчання учнів, відсутня єдина класифікація електронних засобів навчального призначення для загальноосвітніх навчальних закладів, зокрема, педагогічних програмних засобів, електронних підручників, не розроблені критерії оцінки комп'ютерних програм з хімії і практичні методики їх застосування у навчанні хімії тощо.
У результаті виникла невідповідність між потребами школи у використанні інформаційних технологій навчання та обмеженнями, зумовленими недостатнім методичним забезпеченням окремих важливих її складових у шкільній практиці.
На наш погляд, підвищення ефективності вивчення хімії при використанні ІКТ пов’язане з вирішенням низки методичних задач, серед яких:
- визначення ролі і місця використання ІКТ в курсі хімії;
- розробка загальних вимог до створення і використання комп’ютерних програм навчально-контролюючого характеру;
- аналіз комп'ютерних програм, які використовуються в навчанні хімії, з огляду на їх ефективність і доступність;
- формування критеріїв добору змісту електронних засобів навчального призначення;
- розробка методики поєднання традиційних та інформаційних технологій навчання.
До речі, вважаємо за доцільне зупинитися на питанні визначення окремих понять, що використовуються спеціалістами з інформаційних технологій навчання і зміст яких остаточно не сформований. Зокрема, мова йде про “електронні засоби навчального призначення” і їх окремий підвид “педагогічні програмні засоби”. Як один із можливих варіантів підходу до класифікації і визначення відповідних понять пропонуємо так званий “діяльністний підхід”, тобто віднесення тих чи інших засобів до певного виду за формою використання у навчальному процесі.
Електронні засоби навчального призначення – це ті засоби ІКТ, якими той, хто навчається, може користуватися як під керівництвом викладача, так і самостійно. До таких засобів слід віднести різноманітні інформаційно-пошукові системи, тренінгові програми, електронні довідники, електронні підручники тощо. До речі, поняття “електронного підручника” ще вимагає свого більш чіткого формулювання і розробки відповідної класифікації, визначення вимог до змісту і структури, оскільки досить часто у методичній літературі цим поняттям оперують по відношенню навіть до самих примітивних тренінгових програм.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Окремі проблеми підвищення ефективності формування хімічних знань школярів при використанні інформаційних технологій навчання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок