Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Мотивація і стимулювання діяльності студентів

Мотивація і стимулювання діяльності студентів

Назва:
Мотивація і стимулювання діяльності студентів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,88 KB
Завантажень:
523
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему:
Мотивація і стимулювання діяльності студентів


Мотивація і стимулювання діяльності студентів
Мотивація та її роль у тренінговому навчанні
Термін "мотивація" використовується у сучасній науці у двох смислах:
як мотиваційна сфера особистості - система внутрішніх факторів, що обумовлюють поведінку і діяльність людини і підтримують її активність на необхідному рівні (те, що потенційно може впливати на активність людини);
як процес мотивації - збудження і регулювання активності індивіда внутрішніми факторами (те, що реально впливає в певний момент на активність людини).
Мотивація є основою успішної навчальної діяльності. Особливе значення мотивація має в тренінговій роботі, оскільки тренінг – це така форма організації навчання, що вимагає від того, хто навчається, значної активності, обмовленої більше внутрішніми, ніж зовнішніми факторами.
До мотиваційної сфери особистості відносять такі внутрішні фактори активності людини, як потреби, інтереси, мотиви, цілі, наміри, бажання, установки та інше. Розглянемо деякі компоненти мотиваційної сфери, важливі для ефективної реалізації тренінгового навчання.
Потреба - це стан живої істоти, коли вона відчуває незадоволеність в чомусь, відсутність якихось умов, необхідних для її нормального функціонування і розвитку.
Потреба активізує організм (органи почуттів, моторику, психічні процеси, емоційне реагування) до діяльності з її задоволення. Кожна діяльність людини зумовлена рядом потреб. Деякі потреби є відповідними цієї діяльності, прямо викликають активність людини з цього напрямку (назвемо їх основними), інші - прямо не викликають саме таку активність і стимулюють діяльність людини опосередковано (назвемо їх другорядними). Наприклад, потреба студентів в отриманні певної інформації на лекції має бути основною, а потреби в отриманні сприятливої оцінки викладача і одногрупників, самоствердженні - додатковими. Діяльність людини, зумовлена основними для цієї діяльності потребами, звичайно є ефективнішою у часі. Актуалізація додаткових потреб може надати короткочасно більший ефект, але тривало не може забезпечувати таку активність, оскільки додаткові потреби можуть бути в більшій мірі задоволені іншими видами активності.
Потреби можна класифікувати по-різному. Найвідомішою є класифікація потреб за А.Маслоу Маслоу А. Мотивация и личность / Г.Гутман (пер. с англ.), Н.Мухина (пер. с англ.). – 3 изд. – СПб.: Питер, 2003. – 351 с. : фізичні потреби: сексуальні, потреби в їжі; потреби у безпеці – підтримка, безпечне оточення; емоційні потреби: індивідуальні – контроль, незалежність, досягнення, впевненість у собі, автономія, схвалення; соціальні - прийняття, визнання, повага, статус, приналежність до групи; інтелектуальні – допитливість, різноманітність, стимуляція; потреби в самоактуалізації – саморозвиток, осмисленість, цілеспрямованість.
Як правило, тренінг дозволяє задовольнити різноманітні потреби людині у певних актуальних знаннях і вміннях, досвіді, інформації, соціального визнання, поваги, спілкуванні, оцінці і т.п. Всі ми маємо аналогічні потреби у той чи іншій мірі їх актуальності. Для забезпечення актуалізації і задоволення різноманітних потреб особистості того, хто навчається, тренер має створити відповідні умови: запропонувати навчальні завдання різних видів, підібрати різноманітний навчальний матеріал, задіяти декілька каналів сприйняття навчальної інформації (слуховий, зоровий), надати можливість кожному учаснику тренінга проявити свої кращі здібності і т.д.
Мотивом називають внутрішній потяг людини діяти по задоволенню певної потреби, власне прагнення людини до активності, реалізації певних дій.
Сама по собі потреба тільки активізує організм, готує людину до активної діяльності. Потребу людина може не усвідомлювати, відчуваючи тільки стан свого збудження, тривожності. Людина починає діяти, коли зустрічає предмет задоволення своєї потреби, бачить шлях, яким ця потреба може бути задоволена. Саме тоді в неї виникає мотив.
Мотив (за визначенням О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Мотивація і стимулювання діяльності студентів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок