Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> ПРОГРАМА ФОРМУВАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТІВ

ПРОГРАМА ФОРМУВАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТІВ

Назва:
ПРОГРАМА ФОРМУВАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,62 KB
Завантажень:
202
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 159.9:378
О.О. Євдокімова
ПРОГРАМА ФОРМУВАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТІВ
У статті обґрунтовується програма формування психологічної культури студентської молоді, висвітлюється роль психологічної служби в системі вищої освіти.
Аналіз педагогічної, психологічної, філософської літератури показує, що проблема формування психологічної культури майбутніх фахівців є актуальною в сучасній освіті, що характеризується переходом до нової педагогічної освітньої парадигми, яка орієнтує вищу освіту на формування людини культури, на процеси гуманізації і гуманітаризації. У проекті концепції Гуманітарного розвитку України йдеться про те, що «сьогодні відставання за ступенем гуманітарного розвитку є набагато критичнішим чинником для майбутнього країни, ніж відставання у будь-який іншій сфері» [4].
Особливе місце у вирішенні цієї проблеми, на наш погляд, належить психологічній службі вищого навчального закладу, оскільки тільки в межах навчально-виховного процесу неможливо сформувати достатній культурний рівень майбутнього фахівця. Хоча психологія інтегрує знання різних наукових дисциплін, поєднує в собі наукові знання (природничі науки, філософія, гуманітарні науки) про людину, у рамках курсу «Педагогіка і психологія», який найчастіше пропонується студентам, навчити майбутнього фахівця грамотно будувати свою професійну діяльність з урахуванням інтересів, психологічних особливостей інших людей, психологічно компетентно взаємодіяти з людьми, розбиратися в людях - неможливо.
Одним із шляхів становлення оптимального рівня психологічної культури студентів технічних ВНЗ є реалізація спеціально спроектованих програм, що реалізуються психологічною службою (ПС) ВНЗ [1].
Програма - за самим загальним визначенням - це орієнтоване на майбутнє управлінське знання, або, з іншого боку, інструмент управління. Ураховуючи, що управління - це завжди діяльність над іншою результативною діяльністю, стає зрозумілим, що будь-яка програма - це програма діяльності або системи діяльностей, сценарій їх здійснення у заздалегідь заданих рамках. Іншими словами, програма - це не маніфест, не декларація, не доктрина, не перелік заходів з формальними завданнями й виконавцями. Кожна програма має концептуальний задум (базові смисли і цінності запрограмованої діяльності) і систему конкретних планів, орієнтованих на конкретні результати [5]. У наший роботі ми розглядаємо програму формування психологічної культури студентів (ПФПК) як освітню програму.
Психологічну культуру ми розглядаємо у рамках психологічної антропології, у якій людина виступає суб'єктом діяльності, творцем власного життя, розпорядником душевних і тілесних здібностей, і визначаємо психологічну культуру як складне, цілісне, особистісне утворення, що включає: емоційно-мотиваційний, когнітивний, діяльнісний компоненти і характеризується не тільки певним рівнем теоретичних психологічних знань, але і психологічною компетентністю, адекватним застосуванням знань, умінь, навичок для вирішення психологічних проблем щодо себе, інших людей і світу в цілому.
З позицій антропологічного підходу ми також проаналізували наявні концепції, що визначають специфіку студентського віку, який є кризовим періодом переходу від юнацького віку до молодості. Це критичний період - період особистісного, професійного самовизначення на стадії індивідуалізації. Програма формування психологічної культури або, по іншому - психологічної освіти для цього віку повинна стати не просто засобом засвоєння знань, а засобом для особистісного зростання. Подібних програм на сьогодні не існує, тому виникає необхідність в її спеціальному створенні, конструюванні. Найбільш адекватним способом її побудови є метод проектування.
При проектуванні програми ФПК для майбутніх інженерів ми використовували психолого-педагогічне проектування як побудову розвивальних освітніх процесів у межах певного вікового інтервалу, що створюють умови становлення людини справжнім суб'єктом власного життя і діяльності. Підставами для проектування змісту програми були: принципова модель і програма формування психологічної культури, початковий рівень розвитку психологічної культури, наявні освітні підпрограми (навчальні, виховні, додаткові).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: ПРОГРАМА ФОРМУВАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок