Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Технологія формування етнокультурної компетентності студентів педагогічного університету

Технологія формування етнокультурної компетентності студентів педагогічного університету

Назва:
Технологія формування етнокультурної компетентності студентів педагогічного університету
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,33 KB
Завантажень:
29
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Технологія формування етнокультурної компетентності студентів педагогічного університету


На сучасному етапі розвитку суспільства відбувається становлення нової системи освіти, зорієнтованої на входження у світовий освітній простір. Зміст освіти збагачується новими процесуальними вміннями, розвитком здатності оперування інформацією, творчим вирішенням проблем науки й ринкової практики з акцентом на індивідуалізацію освітніх програм.
Разом з цим у зв’язку з соціальними потребами до особистості та вимогами, висунутими державою до сучасного педагога, актуалізується проблема проектування мети, завдань підготовки спеціалістів у вищій школі. Серед інноваційних напрямів у ВНЗ розробка і застосування освітніх технологій посідає одне з перших місць. Саме технологічний підхід вважається найпродуктивнішим у стратегіях організації особистісно-зорієнтованого навчання (П.Атутов, Г.Бордовський, В.Ізвозчиков, О.Пєхота та інші). Доведено, що цей підхід надає цільовій стратегії навчання як операційність, так і високу ефективність (В.Беспалько, М.Гарунов, П.Підкасистий, Л.Фрідман та інші).
Слово „технологія” походить від грецьких „techne” – майстерність, мистецтво та „logos” – поняття, навчання, наука.
У сучасній науці широкого розповсюдження зазнало поняття „педагогічна технологія”, що має понад 300 формулювань, залежно від того, як автори уявляють структуру і компоненти освітнього процесу. Так, педагогічну технологію визначають як сукупність прийомів (тлумачний словник), як змістовну техніку реалізації навчального процесу (В.Беспалько), як опис процесу досягнення запланованих результатів навчання (І.Волков), модель сумісної педагогічної діяльності по проектуванню, організації і проведенню навчального процесу (В.Монахов), як системний метод створення, застосування й визначення всього процесу викладання і засвоєння знань з урахуванням технічних та людських ресурсів та їх взаємодії (ЮНЕСКО).
Аналіз цілої низки робіт, присвячених розкриттю цій проблемі, дає можливість стверджувати, що усіх їх об’єднує визнання особливостей педагогічної технології, які полягають в тому, що в ній передбачається та здійснюється такий навчально-виховний процес, який має гарантувати досягнення поставлених цілей.
Виходячи з особливостей побудови педагогічного процесу у ВНЗ, що знаходиться в поліетнічному регіоні України, виникла необхідність розробки технології формування етнокультурної компетентності студентів педагогічного університету.
Узагальнюючи сучасні наукові дослідження з питань педагогічної технології (В.Гузєєв, В.Євдокимов, М.Кларін, І.Прокопенко, Г.Селевко та інші) та етнокультурної компетентності (Н.Арзамасцева, Н.Алімжанова, О.Кузнєцова, М.Морова, С.Федорова та інші), нами було побудовано технологію формування етнокультурної компетентності студентів як педагогічної системи упорядкованої множини взаємопов’язаних та взаємообумовлених цілісних елементів, що становлять єдине ціле у своїй структурі, поєднані спільною метою, мотивами і завданнями, спрямованими на формування етнокультурної компетентності студентів педуніверситету.
У побудові технології виходили з досліджень, у яких було визначено структуру педагогічної технології. Так, у роботах А.Кіктенко, О.Олексюк, Г.Селевко та інших підкреслюється, що у побудові педагогічної технології повинні бути відображені:
а) концептуальна основа;
б) змістовна частина:
мета – загальна і конкретна;
зміст відповідного науковій меті матеріалу;
в) процесуальна частина – технологічний процес:
організація запланованого процесу;
методи і форми навчально-виховної діяльності;
методи і форми взаємодії субєктів педагогічного процесу;
діагностико-проективні методи навчально-виховного процесу.
Побудована нами технологія передбачає активну теоретичну та практичну етнокультурну діяльність майбутніх педагогів, створення умов для самореалізації кожної особистості у поліетнічному середовищі.
Розроблена нами технологія формування етнокультурної компетентності студентів функціонує в педагогічному середовищі в умовах вищого навчального закладу III-IV рівня акредитації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Технологія формування етнокультурної компетентності студентів педагогічного університету

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок