Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Виготський Л.С. – біографія, педагогічні ідеї, педагогічна діяльність

Виготський Л.С. – біографія, педагогічні ідеї, педагогічна діяльність

Назва:
Виготський Л.С. – біографія, педагогічні ідеї, педагогічна діяльність
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,38 KB
Завантажень:
384
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Виготський Л.С. – біографія, педагогічні ідеї, педагогічна діяльність


План
Вступ.
Біографія Виготського Л.С.
Педагогічні ідеї Виготського Л.С.
Педагогічна діяльність Виготського Л.С.
Висновок.


Вступ
Професія вчителя – що вона представляє собою, на чому базується, в чому знаходить джерело енергії, чим так приваблює з раннього дитинства багатьох діточок, що вона несе в собі?
Нажаль, наше сьогодення з усіма труднощами, негараздами, хронічною нестачею коштів як у держави, так і у громадян, похитнуло престиж вчительської праці в суспільстві, загнало його в рамки мізерної платні, байдужості учнів до знань, відсутності будь-яких стимулів для подальшого розвитку, вдосконалення методів викладання, змусило багатьох професіоналів в цій сфері змінити рід занять з метою елементарного виживання. Це сумна реальність.
Талант вчителя, педагога – то великий дар, покликання, яке має цінитись та використовуватись за призначенням, передаючи силу знань з покоління в покоління, вносячи актуальні корективи, але обов’язково, ґрунтуючись на досвіді попередників, які власною працею закладали основи майбутньої системи освіти, вносили свої ідеї, обґрунтовували концепції, шукали прогресивні форми для вдосконалення праці педагога, з метою досягнення кращих результатів викладання та навчання.
Так склалось історично, що провідні діячі-педагоги саме під тиском складних обставин (політичних, соціальних, економічних), відсутністю будь-якої підтримки з боку держави і суспільства, керуючись здебільшого власним ентузіазмом, талантом, відданістю справі досягали тих вершин, які на сьогодні є основою педагогічної діяльності наших вчителів. Можливо, саме відсутність умов для праці й була тим стимулом, який спонукав бажання зробити щось, щоб нащадкам було краще жити, щоб вони були досвідченішими, розумнішими, людянішими.
Бути справжнім педагогом – це не просто вміти викладати свій предмет та виставляти відповідні оцінки. Потрібно відчувати глибину людської душі, знаходити спільну мову з кожним учнем, не втрачаючи власного “Я”, вміти зацікавити, бути постійно в курсі останніх подій, тобто йти в ногу з часом, продуктивно змінювати консервативні методи викладання, оновлювати процес навчання, адекватно реагувати на критику, вміти визнавати свої промахи, мати силу здолати байдужість, неуважність, невміння, незнання й передати в найдоступніший спосіб все, що знаєш сам і навіть більше. Бо, безперечно, навчаючи когось вчишся і сам, краще пізнаєш самого себе й тих, кого навчаєш. В цьому сила педагога – віддаватись до краю, не претендуючи на компенсацію.
Яскравим прикладом вчителя з “великої літери” є видатний радянський психолог і педагог початку ХХ століття Виготський Лев Семенович (1896-1934 рр.). Саме завдяки його досягненням в області дитячої психології, його педагогічному таланту сучасна педагогіка збагатилась, розкрила ще один “козир” таїни людського пізнання. Виготський творив в часи революційних подій 1917 року та й ідеї його були справді революційними. Всі його досягнення в області педагогіки ґрунтувались, в першу чергу, на дослідженнях дитячої психології. Цей вчений своєю працею вніс значні прогресивні корективи в здавалось непохитні психологічні та педагогічні істини. Кожна його ідея в педагогіці ґрунтувалась не на теоретичних засадах науковця, а на глибокому психологічному аналізі тих чи інших факторів людського розвитку та діяльності, тобто на експериментальному досвіді. Досягнення Л.С.Виготського та його послідовників мають величезне значення та залишаються основою наукового світогляду більшості професіоналів в цій сфері.
Біографія Виготського Л.С.
Нажаль, долею Виготському було відведено всього 38 років, тяжка хвороба обірвала його життя в період найвищого розквіту. Але навіть ті 10 з “хвостиком” років, присвяченні науці, залишили величезний скарб - наукову спадщину в області психології та педагогіки, яка й сьогодні є джерелом наснаги для молодих психологів і педагогів в Росії, Україні та в багатьох інших країнах світу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Виготський Л.С. – біографія, педагогічні ідеї, педагогічна діяльність

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок