Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> КУЛЬТУРА ЗАХІДНОЇ ЄВРОПИ ХVI – ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХVII СТОЛІТТЯ

КУЛЬТУРА ЗАХІДНОЇ ЄВРОПИ ХVI – ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХVII СТОЛІТТЯ

Назва:
КУЛЬТУРА ЗАХІДНОЇ ЄВРОПИ ХVI – ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХVII СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,37 KB
Завантажень:
337
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Виховний урок
ТЕМА: КУЛЬТУРА ЗАХІДНОЇ ЄВРОПИ ХVI – ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХVII СТОЛІТТЯ
ДИДАКТИЧНА МЕТА: Ознайомити учнів із причинами виникнення, особливостями та відмінностями італійського та північного Відродження, творчістю Донато Браманте, Леонардо да Вінчі, Рафаеля Санті, Мікеланджело Буонаротті.
РОЗВИВАЛЬНА МЕТА: Навчити аналізувати твори мистецтва, порівнювати їх з творами античних та середньовічних митців.
ВИХОВНА МЕТА: Виховувати загальнолюдські цінності, формувати естетичні ідеали.
ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ: Ренесанс,
ОБЛАДНАННЯ УРОКУ: репродукції картин, зображення скульптур, архітектурних споруд, підручник.
ТИП УРОКУ: комбінований
ПЛАН УРОКУ:
Організаційний момент
Опитування з попередньої теми
Вивчення нового матеріалу
Соціально-економічні передумови розвитку культури;
Італійське Відродження, представники;
Північне Відродження, представники.
Закріплення нових знань
Підсумки уроку
Домашнє завдання
ХІД УРОКУ
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ФРОНТАЛЬНЕ ОПИТУВАННЯ З ПОПЕРЕДНЬОЇ ТЕМИ:
Особливості
Чинники, які зумовили
Що таке Реформація? Контрреформація?
Пфукп
Ушку
ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Соціально-економічні передумови розвитку культури Західної Європи ХVI-ХVII століть.
В Італії раніше, ніж в інших європейських країнах, почався процес розкладання феодальних і зародження нових, . Для Італії характерний ранній і дуже швидкий розвиток . Тут зіграло свою роль вигідне географічне розташування, що зробило її головною торговою посередницею між Сходом і Європою (виникає безліч італійських торгових факторій, в тому числі і у :  — ,  — , ). Концентрація капіталу дозволила перейти від до . Італія — батьківщина (слово походить від італійського «банко» — лава, — малася на увазі лава міняйл). Разом з тим починається корінний поворот у  — з'являються виробництво. Наприклад, у на початку сукнодільчі мануфактури виробляли продукцію, вартість якої в 3 рази перевищувала весь міський бюджет, на деяких підприємствах працювало до 100 чоловік.
Складалася нова , ламався середньовічний . Важливу роль відіграло звільнення селян від ладу. , які розорилися, і селяни поповнювали нову верству — , що зазнавали жорстокої (робочий день тривав 12-14 годин, за невідпрацьований аванс господар мав право покарати на ув'язнення).
Багата верхівка включала різноманітні елементи суспільства. Характерна особливість ранньої  — складна економічна база (торгові, банківські операції, мануфактура, ). Стара втратила свій політичний вплив. В багатьох встановилося . У той же час і економічне, і політичне життя того часу характеризувалося великою нестабільністю: можна було швидко розбагатіти, але так само швидко і позбавитися всього (загибель торгових кораблів, неплатежі боржників, політичні перевороти і т.ін.). Це породжувало особливу психологію, коли гроші не накопичувалися, а витрачалися безоглядно.
Розкіш нових багатіїв обумовлювала попит на , , . Правителі потребували , майстерних , . Діловим людям був необхідний штат службовців. У містах росла потреба у лікарях, вчителях, нотаріусах. Таким чином з'являється , яка зіграла провідну роль у формуванні культури Відродження. Вона, з одного боку, безумовно, обслуговувала , виражала його інтереси. Але в той же час поповнювалася вихідцями з різних станів суспільства, була пов'язана з традиціями .
Особливості світогляду
Нова епоха принесла новий . Ідейний зміст культури Відродження, що відобразився в наукових, літературних, художніх, філософських творах, склав гуманістичне світобачення. Гуманізм такої своєрідної культурної епохи, як Відродження, мав цілий ряд особливостей.
Важливу роль у формуванні ренесансного відіграла антична традиція, схиляння перед досягненнями давніх греків і римлян. Гуманісти не просто дуже багато робили для збереження, вивчення древніх рукописів, пам'ятників мистецтва, вони вважали себе прямими спадкоємцями з її абсолютно іншим, ніж християнське, ставленням до життя.
Основною ознакою культури Відродження, на противагу церковно-феодальній культурі, є її світський характер.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: КУЛЬТУРА ЗАХІДНОЇ ЄВРОПИ ХVI – ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХVII СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок