Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Реалізація студентської молоді в творчості як передумова досягнення психологічного здоров’я.

Реалізація студентської молоді в творчості як передумова досягнення психологічного здоров’я.

Назва:
Реалізація студентської молоді в творчості як передумова досягнення психологічного здоров’я.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,99 KB
Завантажень:
484
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Реалізація студентської молоді в творчості як передумова досягнення психологічного здоров’я.


Творча самореалізація як прояв психологічного здоров’я студентської молоді.
На думку представників гуманістичної психології, розвиток творчого потенціалу і самореалізація особистості є важливою умовою оздоровлення суспільства, оскільки, передбачає єднання людини з соціумом, а також зумовлює її творчу адаптацію, що є необхідним для повноцінного життя в світі з бурхливими змінами. Вбачаючи в творчості вищу людську потребу, прояв психологічного здоров’я та особистісної інтеграції, психологи розглядають творчу особистість як особистість, що самоактуалізується (А.Маслоу), «продуктивну особистість» (Е. Фромм) [1], людину, що є «повноцінно функціонуюча» (К.Роджерс) [2].
В нашому суспільстві після “застойого періоду” існує потреба в креативних фахівцях, здатних професійно та творчо вирішувати нагальні задачі, тому вивчення проблеми творчого самоздійснення студентів є актуальним як передумови професійної самореалізації та психологічного здоров’я студентської молоді.
Проблема розуміння психологічного та психічного здоров’я постає у працях таких українських та російських вчених як Б.С. Братусь, В. А. Лищук, І. В. Дубровіна, Л. В. Лушин, Л. Ф. Бурлачук, О. Завгородня. Переважають наукові погляди, згідно яких, психологічне здоров’я розуміється як здатність особистості до самореалізації, самоактуалізації, адекватного самоприйняття себе та світу. Важливою складовою психологічного здоров’я особистості є наявність сенсу життя (В.Франкл, А.Маслоу, І. В. Дубровіна); приділяється увага аспекту міжособистісних стосунків як важливому критерію психічного та психологічного здоров’я (А. Адлер, Е. Фромм, Б.С. Братусь).
На думку науковців, студентський вік — це сенситивний період для розвитку основних соціогенних потенцій людини як особистості, в тому числі, професійних та світоглядних якостей майбутнього фахівця [3].
Згідно вікової періодизації Е.Еріксона студентський вік співпадає з періодом ідентифікації особистості, тобто, в молодої людини на даному етапі розвитку може сформуватись уявлення про себе як про творчу або ж «звичайну» особистість, що, в свою чергу впливатиме на можливості її самореалізації, задоволеність собою та своїм життям [4].
Водночас, дослідники в галузі проблематики здоров’я студентської молоді визнають такі проблемні аспекти психологічного здоров’я студентства як низький рівень задоволення собою, тенденція до заниженої самооцінки, низький рівень здатності до психологічної близькості, проблеми ціннісно-смислової сфери. (А. А. Волочков) [5]. Таким чином, слід говорити про важливість формування ціннісно-смислового ставлення до творчості, самореалізації на рівні спрямованості особистості саме в цей період розвитку. Зазначимо, що в сучасній психології самореалізацію розглядають як вищий рівень розвитку особистості, розуміючи, передусім, її творчу діяльність, життєтворчість (П.П. Горностай) [5].
Отже, зберігається актуальність дослідження психологічних аспектів студента як творчої особистості в контексті досягнення психологічного здоров’я.
 
Аналіз студентських робіт “Випадки з мого життя, коли я проявляв (ла) себе як творча особистість”
Методика та її опис.
Методологічною основою дослідження є підходи в області психосемантики, використання методу наративних психотехнологій. Наратив визначається Н.Чепелевою як спосіб репрезентації досвіду за допомогою впорядкованих речень, що передають часову послідовність дій. Дослідниця припускає, що витоком наративного тексту є особистісний міф, в якому в символічній формі представлені основні сенси та концепції буття людини [6].
К.Роджерс визначав досвід особистості як довербальну, дорефлексивну складову свідомості, виникає в різних життєвих ситуаціях, присвоюється людиною без осмислення, автоматично. Водночас під особистісним досвідом розуміється досвід інтегрований, осмислений завдяки вербалізації, що визначає поведінку, сприймання дійсності, життя та світу взагалом та свого місці у ньому [6].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Реалізація студентської молоді в творчості як передумова досягнення психологічного здоров’я.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок