Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Планування кар’єри за спеціальністю.

Планування кар’єри за спеціальністю.

Назва:
Планування кар’єри за спеціальністю.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,82 KB
Завантажень:
220
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему:
Планування кар’єри за спеціальністю.


Сутність кар’єри у сучасні економіці.
Тренінгові форми навчання, як ні жодна з інших, мають величезні можливості допрофесійної підготовки майбутніх фахівців та їхнього кар’єрного зростання. Традиційне навчання зазвичай не акцентує уваги студентів на їхній майбутній трудовій діяльності, на особливостях і умовах виконання посадових ролей та обов’язків. Ні змістовно, ні організаційно для цього немає ні часу, ні відповідної готовності викладача. Деякі аспекти посадової діяльності розкриваються у ході використання імітаційних (ігрових) методів навчання. Однак, вони не мають системної основи. Тому часто студенти, які закінчують навчання, не мають адекватного уявлення про особливості своєї майбутньої роботи, часто для них притаманна завищена самооцінка і несправджувані очікування стрімкого злету, високих заробітків, цікавих подорожей та бізнес-зустрічей, або, навпаки, острах важкої рутинної праці, технічної та технологічної складності роботи.
На відміну, в процесі проведення тренінгів зі спеціальності викладач створює можливості для студентів детальніше ознайомитися із виконанням посадових обов’язків, що забезпечує допрактичну підготовку майбутнього фахівця. Цьому сприяє екстраговане в часі узагальнення теоретичного матеріалу за тематикою тренінгу в поєднанні з виконанням практичного завдання та умовних посадових функцій. Під час тренінгу зі спеціальності моделюється діяльність підрозділів підприємства і таким чином студент має змогу побачити, як узгоджується робота різних посад для досягнення організаційних цілей, які існують можливості для кар’єрного зростання, для реалізації власних здібностей.
Кар’єра і життя.
Значні зміни, що відбулися в економіці України протягом останніх 20-ти років, поставили перед багатьма працівниками в більшості секторів господарства безліч запитань, які стосуються професійної підготовки і зайнятості. Серед них такі:
Чи досить оволодіти однією спеціальністю, щоб працювати усе трудове життя?
Як можна узгодити професію до душі (за покликанням) і високі заробітки?
Чи варто прагнути до посадового зростання, якщо це суперечить особистісним рисам?
До якого віку доцільна професійна перекваліфікація?
Зазвичай відповіді на ці та інші запитання кожен шукає самостійно, вибираючи час на пошуки себе в роботі, узгоджуючи кар’єру та особисте життя.
Традиційно вважається, що кар’єру роблять люди, які прагнуть влади збільшення можливостей отримання додаткових ресурсів. Саме слово кар’єра мало негативне забарвлення. В сучасному розумінні в ринковій економіці кар’єра – це епізод робочого досвіду, що формує історію роботи та відображає вибране життя стосовно роботи Вступ у бізнес. – С.143-144..
Кар’єра обов’язково пов'язана з вибором. Вибирають між безпекою і різноманітністю, між пошуком підвищення на посаді й залишенням на тому самому рівні, між цілями роботи і життя.
Кар’єра стосується не лише виконання робочих функцій. Вона охоплює велику частину особистого життя і позапрофесійного спілкування. Кар’єра може включати виконання різних видів робіт, що навіть стосуються різних професій.
Дедалі більше людей в Україні, які вважають, що зробили успішну кар’єру, мають професійну підготовку із суміжних спеціальностей (економіка, управління, право, фінанси, маркетинг тощо). Зрештою кар’єра настільки захоплює людину, що займає більшу частину її позаробочого часу і навіть життя. Для одних людей такий стан приносить задоволення і саморозвиток, інших пригнічує і спричинює невдоволеність.
У кожному разі людина опиняється перед вибором найважливіших мотивів і цінностей майбутньої професійної діяльності: матеріальний інтерес, пізнавальний інтерес, надійність, стабільність, ризик, азарт, можливість самостійного прийняття рішень, спілкування тощо.
Кар’єра та особистісні інтереси
Успіх у професійній діяльності забезпечується системою багатьох умов, серед них і такі соціопсихологічні чинники як збіг особистісних рис (коду) та сприятливого професійного середовища.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Планування кар’єри за спеціальністю.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок