Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Математична конференція „у світі чисел" (систематизація знань про натуральні числа і дії над ними)

Математична конференція „у світі чисел" (систематизація знань про натуральні числа і дії над ними)

Назва:
Математична конференція „у світі чисел" (систематизація знань про натуральні числа і дії над ними)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,68 KB
Завантажень:
190
Оцінка:
 
поточна оцінка 2.8


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Математична конференція „у світі чисел" (систематизація знань про натуральні числа і дії над ними)


Тема. Систематизація знань про натуральні числа і дії над ними ( в кінці року)
Мета. Узагальнити знання про натуральний ряд чисел та ари-фметичні дії над ними. Познайомити учнів з історією виникнення числа, цифри та виконання операцій над ними. Розвивати допитливість, кмітливість. Виховувати любов до математики, вміння працювати у групах.
Обладнання. Плакати з малюнками, записи на дошці матема-тичних завдань, лічильний матеріал, плакати з вислова-ми про математику, переносна дошка, крейда.
Підготовча робота. Вчитель розбиває клас на групи, які за-здалегідь готують матеріал для виступу на конференції. Кожна група самостійно готує повідомлення, малюнки, завдання для решти учнів класу.
Конференція проводиться у святково прикрашеному залі, де присутні учні паралельних класів, батьки, вчителі.
Хід конференції—
Любі друзі! Наш четвертий клас закінчує вивчення математи-ки початкової школи. З першого класу ми почали вивчати натуральні числа: спочатку познайомилися з десятком, потім із сотнею, тисячею і багатоцифровими числами. Ми вивчили усну і письмову нумерацію цих чисел, арифметичні дії над ними, познайомилися із законами і властивостями дій. Зараз учні четвертого класу вільно оперують на-туральними числами в межах мільйона. Протягом цих чотирьох років діти познайомилися з математичним матеріалом, яке людство на-працювало протягом тисячоліть. І звичайно ж, на уроках математики ми вивчали тільки програмовий матеріал; багато цікавих питань за-лишилося не розглянутими. На сьогоднішній математичній конфере-нції ми хочемо вам розповісти цікаві відомості про число, цифру, їх виникнення, трактування у різних народів, запропонуємо вам цікаві математичні завдання.
Учні нашого класу самостійно готувалися до цієї конференції, опрацювали багато книг, намалювали малюнки підібрали цікаві завдання. Кожне питання готувалося окремою групою дітей. Роботу у групах розподіляли учні самі, згідно своїх здібностей та інтересів.
1. Учні першої групи повідомлять нам, як люди навчилися раху-вати.
Перший учень. Первісні люди не знали лічби. Спочатку вони на-вчилися з групи предметів виділяти окремий предмет: із зграї вовків — ватажка зграї, із колоска — одне зерно, з отари овець — одну вів-цю. Тому спочатку люди визначали це співвідношення як „один" і „ба-гато".
Другий учень. Тривалі спостереження за парами предметів (очі, вуха, крила, роги, руки) привели людину до уявлення про число 2. Мисливець, розповідаючи, що він бачив двох оленів, порівнював їх з парою очей. А якщо він бачив їх більше, то казав „багато". Лише по-ступово людина навчилася виділяти три предмети, а потім чотири, п'ять і т.д.
Третій учень. Велику роль в історії лічби відіграли пальці руки. Прагнучи повідомити про кількість предметів, людина показувала відповідне число пальців. Одна п'ятірня означає 5, дві — 10. Коли не вистачало рук, у хід ішли ноги. Сліди лічби на пальцях збереглись у багатьох країнах. Так, посуд у Китаї і Японії лічать п'ятірками і десят-ками. У Франції і в Англії і сьогодні у ходу лічба двадцятками.
Четвертий учень. Спеціальні назви чисел існували спочатку тільки для одного і двох. І зараз в індійців слово два означає очі, а в тібетців — крила; в інших народів один — Місяць, п'ять — рука. Із плином часу виникла потреба в оперуванні все більшими числами. Люди зрозуміли, що назву кожному числу давати незручно. Поступово стали застосовувати спеціальні засоби для називання чисел. У зв'язку з тим, що на двох руках у людини 10 пальців, найзручнішою виявилася десяткова нумерація. У цій нумерації першим десяти числам 0, 1,2, З, ..., 9 дана спеціальна назва, а також окремим великим числам. А назви всіх інших чисел є комбінаціями назв цих основних чисел. Наприклад, 12 —- це два на десять, тридцять — це 3 десятки і т.д.
П'ятий учень. У стародавніх слов'ян назви чисел першого десят-ка вказують на анатомію руки, історію розвитку поняття про число, особливості життєвого укладу людей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Математична конференція „у світі чисел" (систематизація знань про натуральні числа і дії над ними)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок