Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Перспективи розвитку класичних університетів

Перспективи розвитку класичних університетів

Назва:
Перспективи розвитку класичних університетів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,57 KB
Завантажень:
304
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Перспективи розвитку класичних університетів”


ПЛАН
Вступ
1. Основні шляхи удосконалення класичних університетів
та вищої освіти в Україні
2. Напрямки структурного реформування класичних університетів України з огляду на Болонський процес


Вступ
Система вищої освіти України поступово набуває динаміки позитивних змін, які мають стабільний та перспективний характер, та які створюють реальні умови для забезпечення рівного доступу громадян до якісної вищої освіти, виведення її на рівень реальних потреб національної економіки та світових стандартів, демократизації навчального процесу, підвищення мобільності студентів та викладачів, інноваційності вищої освіти. Прискорювачем цих змін, безперечно, виступає процес інтеграції системи вищої України у світовий та європейський освітній простір, приведення системи вищої освіти на державному, регіональному та університетському рівнях до вимог Болонської декларації та надання їй принципово нової системної якості.
У той же час зміни, що відбуваються, мають суперечний характер. У більшості вищих навчальних закладах реформування навчального процесу згідно вимог Болонської декларації відбувається здебільшого формально, часто лише маскуючи старі підходи під зовнішні атрибути прогресивних тенденцій. Певною мірою такому розвитку процесів є об'єктивні причини. Все нове має довести свою ефективність, набути практично прийнятні форми, стати можливим для застосування. Загально визнаного підходу в Україні у впровадженні вимог Болонського процесу поки що немає. Він з'явиться, коли вищі навчальні заклади без очікування вказіки зверху, будуть брати на себе ініціативу, пропонувати нові підходи у руслі сучасних тенденцій, коли будуть напрацьовані певні практичні рекомендації.
1. Основні шляхи удосконалення класичних університетів
та вищої освіти в Україні
На сьогоднішній день для більшості країн підвищення якості вищої освіти та її привабливості у світі є життєвоважливою проблемою.
Особливо важливим є вирішення освітніх проблем для таких країн як Україна, Росія, Польща та інших, освіта яких, незважаючи на певні минулі досягнення, існувала ізольовано. Для України, наприклад, перш ніж говорити про вирішення головного завдання Болонського процесу щодо виводу європейської системи освіти на провідну роль у світі, треба створити принципово нову атмосферу відкритості та співробітництва з усіма європейськими країнами в освітній галузі, інтегруватися до загальноєвропейських освітніх цінностей, стати складовою загально-європейського освітнього та наукового потенціалу.
Тому такі вищі навчальні заклади, як університети, наполягають на активізації роботи щодо стандартизації вищої освіти відповідно до вимог Болонського процесу, наповнення її реальним, а не показовим реформуванням, усунення тенденцій непродуманого збереження застарілих принципів функціонування системи вищої освіти шляхом їх маскування під псевдо прогресивні тенденції.
Кредитно-модульна система, незалежно від того, що вона є одних із ключових елементів реформування освіти згідно вимог Болонського процесу, є самодостатньою системою, яка дозволяє суттєво підвищити ефективність навчального процесу. Від її включення до Болонського процесу вона лише виграла, оскільки прискорюється її впровадження. Створення можливості порівняння результатів навчальної роботи студентів різних навчальних закладів Європи не вичерпує потенційних можливостенй кредитно-модульної систем.
Організація навчального процесу у кожному навчальному закладі має забезпечити можливість для кожного студента всебічного задоволення його освітніх потреб завдяки його власної ініціативи та індивідуальних спрямувань. Для цього вищий навчальний заклад має ставити за мету створення умов, завдяки яких кожний студент мав би право самостійно вибирати траєкторію, інтенсивність та обсяг свого професійного зростання, виходячи із його особистих інтелектуальних та фізичних можливостей, творчих спрямувань та соціальної активності.
Для цього у повній мірі має бути використаний потенціал кредитно-модульної системи, яка повинна виступати механізмом перетворення навчального процесу у технологію навчання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Перспективи розвитку класичних університетів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок