Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Статеве виховання підлітків – важлива умова формування повноцінної особистості 

Статеве виховання підлітків – важлива умова формування повноцінної особистості 

Назва:
Статеве виховання підлітків – важлива умова формування повноцінної особистості 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,60 KB
Завантажень:
282
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат н тему:
Статеве виховання підлітків – важлива умова формування повноцінної особистості 


Статеве виховання – одна із складових морального, тому, відповідно, за його відсутності, неможливо вважати особистість всебічнорозвиненою, високодуховною, гармонійною. Тривалий час існувала хибна думка, що питання інтимних стосунків між чоловіком і жінкою вирішується приватно, індивідуально. Тому активне, відкрите обговорення цієї теми і пропагування знань, навіть із науковим підґрунтям, неетичне, непристойне, до того ж – сприяє породженню хворобливої цікавості до статевих стосунків, психічних відхилень і вад. Саме тому широкого розголосу і вивчення статева освіта (як один із методів статевого виховання) набула в часи так званої «сексуальної революції» (80 – ті роки минулого століття). Хоча ще на початку ХХ ст. неабияке значення надавалося статевій освіті молоді; різниця в тому, що ці знання подавалися під дещо іншим кутом зору, ніж сьогодні.
Статеве виховання – важливий етап у становленні індивіда, оскільки чітке усвідомлення та ідентифікація себе представником чи представницею певної статі є запорукою успішного формування повноцінної особистості. Враховуючи той факт, що дитина розвивається постійно, необхідно ще з раннього дитинства брати до уваги особливості статевого розвитку дівчаток і хлопчиків, зважаючи на відмінності і випередження. Ми глибоко переконані, що статеве виховання – це не лише справа батьків і рідних дитини, а й предмет ретельної уваги з боку вихователів і вчителів.
Видатний педагог – гуманіст В.О. Сухомлинський свого часу обґрунтував доцільність і необхідність участі сім’ї в освітньому процесі: « Гармонійний, всебічний розвиток можливий лише там, де два вихователі – школа і сім’я – не тільки діють одностайно, ставлячи перед дітьми ті самі вимоги, а є однодумцями, поділяють ті самі переконання, завжди виходять з тих самих принципів, не допускають ніколи розходжень ні в меті, ні в процесі, ні в засобах виховання» (Сухомлинський В.О. Вибр. тв. В 5 – ти т. – К., 1977. – Т.1. – с. 86).
Крім того, стихійність, байдужість або соромливість батьків і вихователів, з огляду на ті чи інші питання і ситуації, що стосуються лібідо, можуть стати однією з причин девіантної поведінки і сексуальних відхилень. Розумне, делікатне статеве виховання формує в світогляді і свідомості дитини культуру взаємовідносин між статями, готує до шлюбу і сім’ї. Важливо зазначити, що батьки по – різному і з різним успіхом виховують дітей своєї статі і протилежної. Як правило, інтенсивніші і ефективніші тут одностатеві комунікації, причому для хлопців позасімейне оточення важливіше, ніж для дівчат. Доведено, що у більшості випадків діти переймають модель стосунків у сім’ї: ставлення батьків одне до одного, звертання, пестливу лексику, уважність, турботливість, емпатію. Це, тією ж мірою, стосується і негативного боку взаємин. На жаль, нинішній соціум спотворений відкритістю та аморальністю статевих стосунків, що пропагуються з усіх джерел масової інформації, нація «підкошена» знеціненням високих морально – людських норм. Звідси, безладні статеві стосунки, зневажливе ставлення до жінки, статева розбещеність, одностатеві зв’язки, підліткова злочинність і алкоголізм.
На сучасному етапі розвитку суспільства одним із серйозних і першочергових завдань школи є формування в учнів правильних духовних установок, прищеплення толерантного ставлення до однолітків, зокрема і протилежної статі, виховання культури чистих і справжніх взаємин між статями. Причому, здійснювати ці нелегкі завдання необхідно органічно вплітаючи в навчально – виховний процес. Ще В.М. Бехтерєв підкреслював, що «приховувати істину від дитини про статевий процес – найкращий спосіб розбестити її. Важливо, щоб дитина отримувала правильні й здорові поняття про взаємовідносини між статями, а не черпала відомості з сумнівних джерел» (Бехтерев В.М. О половом оздоровлении // Вестник знания.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Статеве виховання підлітків – важлива умова формування повноцінної особистості 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок