Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Використання інтерактивних технологій у ВНЗ 

Використання інтерактивних технологій у ВНЗ 

Назва:
Використання інтерактивних технологій у ВНЗ 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,91 KB
Завантажень:
144
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Використання інтерактивних технологій у ВНЗ 


Основною формою організації навчальної діяльності практично у всіх країнах світу є сьогодні класно-лекційна система. Будучи прогресивною протягом чотирьох століть поспіль, сьогодні, в умовах науково-технічного прогресу, вона перестала задовольняти потреби суспільства в освіті і потребує вдосконалення. Критика цієї системи найчастіше пов’язана з пасивністю студентів на занять та відсутністю інтересу до навчання, зниженням якості знань, перевантаженням студентів навчальним матеріалом.
Підвищити ефективність навчального процесу можна використовуючи сучасні інноваційні технології, зокрема технології інтерактивного навчання, перетворюючи, таким чином, традиційне заняття в інтерактивне.
Застосування інтерактивних технологій висуває певні вимоги до структури занять, яка, як правило, складається з п’яти елементів:
Мотивація
Мета цього етапу – сфокусувати увагу студентів на проблемі й викликати інтерес до обговорюваної теми. З цією метою можуть бути використані прийоми, що створюють проблемні ситуації, викликають у студентів здивування, подив, інтерес до змісту знань та процесу їх отримання, підкреслюють парадоксальність явищ та подій (коротка розповідь викладача, бесіда, демонстрування наочності, й нескладна інтерактивна технологія («мозковий штурм», «мікрофон», «криголам» тощо). Цей елемент заняття має займати не більше 5% часу заняття.
Оголошення, представлення теми та очікуваних навчальних результатів
Мета – забезпечити розуміння студентами змісту їхньої діяльності, тобто того, чого вони повинні досягти на занятті і чого від них чекає викладач. Еталонною є ситуація, коли після Вашого заняття студент не тільки знає, розуміє, чого він досяг, а й чого він хотів би, мав би досягти на наступному занятті з Вашого предмета, чого він взагалі хоче від Вас і Вашого курсу для свого життя. Цей елемент заняття теж має займати не більше 5% часу заняття.
Надання необхідної інформації
Мета цього елементу, етапу заняття – дати студентам достатньо інформації, для того щоб на її основі виконувати практичні завдання, але за мінімально короткий час. Це може бути міні-лекція, читання роздаткового матеріалу, опанування інформацією за допомогою технічних засобів навчання або наочності. Ця частина заняття займає близько 10-15% часу.
Інтерактивна вправа – центральна частина заняття
Її метою є засвоєння навчального матеріалу, досягнення результатів заняття. Інтерактивна частина заняття має займати близько 50-60% часу на занятті. Обов’язковою є така послідовність і регламент проведення інтерактивної вправи:
·        Інструктування – викладач розповідає учасникам про мету вправи, правила, послідовність дій і кількість часу на виконання завдань; запитує, чи все зрозуміло учасникам (2-3 хв.).
·        Об’єднання в групи і (або) розподіл ролей (1-2 хв.).
·        Виконання завдання, при я кому викладач виступає як організатор, помічник, ведучий дискусії, намагаючись надати учасникам максимум можливостей для самостійної роботи і навчання у співпраці один з одним (5-15 хв.).
·        Презентація результатів виконання вправи (3-15 хв.).
·        Рефлексія результатів студентами: усвідомлення отриманих результатів, що досягається шляхом їх спеціального колективного обговорення або за допомогою інших прийомів (5-15 хв.).
Рефлексація здійснюється в різних формах: у вигляді індивідуальної роботи, роботи в парах, групах, дискусії, в письмовій та усній формі. Вона застосовується після найважливіших інтерактивних вправ, після заняття.
Технології рефлексії після окремих вправ, фрагментів заняття:
·        З якою метою ми робили цю вправу?
·        Які думки вона у вас викликала?
·        Які почуття?
·        Чому ви особисто навчились?
·        Чому б хотіли навчитись у подальшому?
Підбиття підсумків (рефлексія) заняття
На цьому етапі багато викладачів схильні розслабитися і провести коротке, нечітко структуроване обговорення; усі погоджуються, що все було цікаво і цим справа закінчується.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Використання інтерактивних технологій у ВНЗ 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок