Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Еволюція засобів та підходів до моделювання знання у сфері освіти

Еволюція засобів та підходів до моделювання знання у сфері освіти

Назва:
Еволюція засобів та підходів до моделювання знання у сфері освіти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,83 KB
Завантажень:
471
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Еволюція засобів та підходів до моделювання знання у сфері освіти


Засоби та підходи до моделювання знання, розроблені в галузі штучного інтелекту (ШІ), у наш час знаходять все більш широке застосування в освіті [4, 11]. Це і впровадження новітніх систем та програмних засобів навчання з елементами ШІ, і розробка методів управління процесами діяльності зі знаннями у межах сучасного інформаційно-освітнього простору [4]. Відмічається тенденція до подальшої інтелектуалізації програмного забезпечення навчального призначення [6, 10, 11]. З урахуванням цього, ефективність використання комп’ютерно-орієнтованих систем навчання суттєво визначається адекватністю моделей знання, закладених в їх основу або передбачених у процесі їх проектування.
Постає необхідність системного аналізу засобів та підходів до моделювання знання, що досить глибоко розроблені на наш час. У зв’язку з цим, у сферу аналізу потрапляють системи навчального призначення, що ґрунтуються на знаннях, проблеми їх розвитку та впровадження.
Метою роботи є виявлення історичних етапів розвитку комп’ютерно-орієнтованих засобів навчання з елементами штучного інтелекту, їх ролі й місця у загальній системі засобів навчання, з’ясування тенденцій та можливих шляхів застосування підходів ШІ у майбутньому.
Етапи розвитку комп’ютерно-орієнтованих систем навчання у галузі ШІ
Хоча концепція систем, що ґрунтуються на знаннях, постала засадничою у галузі штучного інтелекту, і на базі цієї концепції були згодом розроблені головні підходи до моделювання знань та міркувань у сфері навчання, вона виникла не одразу. Її формування стало закономірним етапом удосконалення комп’ютерних технологій та відповідних спроб їх упровадження. Системи, розроблені на перших етапах, навряд чи можна вважати такими, що містять елементи штучного інтелекту, але їх слід розглянути як еволюцію ідеї застосування комп’ютера для організації та керування процесом навчання.
Перші спроби закласти у комп'ютерну програму деякі функції, притаманні учителю, пов’язують з періодом програмованого навчання (С. Прессі, Б. Скінер та ін.), їх відносять до 1927 р. Ідея полягала у розробці алгоритму навчання, що мав можливість реалізації за допомогою певних засобів, починаючи від друкованих носіїв (програмованих посібників) та найпростіших пристроїв до комп’ютерів [5, 7, 15].
Згодом дослідження ідей програмованого навчання показало, що намагання формалізувати процес навчання в цілому шляхом побудови певного алгоритму діяльності вчителя та відповідної комп'ютерної програми не виправдане. Така програма не спроможна охопити всіх аспектів конкретної навчальної ситуації, що змінюється. Виявлення недоліків, які стали очевидними після впровадження програмованого навчання, сприяло формуванню нового розуміння ролі комп'ютерно-орієнтованих засобів у навчанні. Комп'ютер тепер покликаний не стільки керувати процесом навчання, скільки бути засобом підтримки, який допомагає вчителеві навчати або учневі навчатися.
У 60-х та на початку 70-х років сформувався новий етап у розвитку комп’ютерно-орієнтованих засобів навчання (КОЗН). Цьому сприяла, зокрема, поява мов програмування високого рівня, серед них – Бейсік, Паскаль, Алгол та інші, а згодом і поширення персональних комп’ютерів. З'являються численні програми навчального призначення. На Заході цьому етапу відповідав термін computer-assisted learning (CAL), тобто – навчання за допомогою комп’ютера. Цей термін більш точно відображає сутність даного етапу, коли комп’ютер починають розглядати саме як «помічника» у навчанні, як засіб, який поліпшує та полегшує викладання.
Програма навчального призначення сприяє організації процесу навчання завдяки визначенню (наданню) послідовно наступних кроків (стадій) залежно від досягнутих на даному кроці (етапі) результатів. Послідовність подання навчального матеріалу не однакова для всіх учнів, а коригується залежно від відповідей учня. Таким чином, поведінка програми адаптується до того, як швидко учень опановує матеріал [5].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Еволюція засобів та підходів до моделювання знання у сфері освіти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок