Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНО-ПЕДАГОГІЧНИХ УМІНЬ У МАЙБУТНІХ ВИКЛАДАЧІВ СПЕЦІАЛЬНИХ ТА ЗАГАЛЬНОТЕХНІЧНИХ ДИСЦИПЛІН

ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНО-ПЕДАГОГІЧНИХ УМІНЬ У МАЙБУТНІХ ВИКЛАДАЧІВ СПЕЦІАЛЬНИХ ТА ЗАГАЛЬНОТЕХНІЧНИХ ДИСЦИПЛІН

Назва:
ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНО-ПЕДАГОГІЧНИХ УМІНЬ У МАЙБУТНІХ ВИКЛАДАЧІВ СПЕЦІАЛЬНИХ ТА ЗАГАЛЬНОТЕХНІЧНИХ ДИСЦИПЛІН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,61 KB
Завантажень:
227
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
УДК 379.3
Н.В.Корольова
ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНО-ПЕДАГОГІЧНИХ УМІНЬ У МАЙБУТНІХ ВИКЛАДАЧІВ СПЕЦІАЛЬНИХ ТА ЗАГАЛЬНОТЕХНІЧНИХ ДИСЦИПЛІН
У статті аналізуються питання формування професійно-педагогічних умінь у майбутніх викладачів спеціальних та загальнотехнічних дисциплін.
Згідно з Конституцією України (ст. 53) кожен громадянин має право на освіту. Для громадян України держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої і післядипломної освіти, різних форм навчання, надання державних пільг та стипендій учням і студентам.
Для того, щоб випускник професійного навчального закладу мав попит на ринку праці, він повинен в першу чергу мати такі якості: бути ініціативним, мати творче і самостійне мислення, бути самостійним, мати потребу в постійному збагаченні та вдосконаленні, бути комунікабельним, адаптуватися в мінливих професійних і життєвих ситуаціях, бути професійно компетентним.
Сучасні тенденції розвитку освіти безпосередньо пов'язані з тими вимогами, які висуваються до спеціаліста на цьому етапі розвитку суспільства, і залежать від того, які професійно-педагогічні знання і вміння він отримує у ВНЗ, як зможе адаптуватися в перші роки роботи у професійному навчальному закладі.
Підготовка викладачів спеціальних і загальнотехнічних дисциплін здійснюється в Українській інженерно-педагогічній академії (УІПА) та на інженерно-педагогічних факультетах деяких технічних навчальних закладів, де методична робота здійснюється під керівництвом УІПА. Майстри виробничого навчання проходять підготовку в індустріально-педагогічних коледжах і технікумах, що утворять єдиний освітній комплекс із УІПА. При цьому інженери-педагоги можуть працювати як викладачами спеціальних дисциплін, так і майстрами виробничого навчання, оскільки крім диплома інженера вони одержують робочі розряди та освоюють методику практичного навчання.
У цей час підготовку інженерно-педагогічних кадрів переведено на багатоступінчасту основу, відповідно до чого підготовка інженерів-педагогів включає кваліфікації молодшого фахівця, бакалавра, фахівця і магістра професійної педагогіки.
Розвиток системи професійно-технічної освіти висовує високі вимоги до професійно-педагогічної підготовки інженера-педагога, на котру впливає багато чинників - професійна спрямованість, професійна компетентність, психолого-педагогічні знання та вміння, дидактичне і технічне мислення і професійно важливі якості особистості.
Одним із шляхів підвищення якості професійно-педагогічної підготовки - цілеспрямоване формування і розвиток професійно-педагогічних вмінь у процесі навчання дисциплін професійного циклу.
У теорії і практиці професійно-педагогічної освіти зроблений значний прогрес:
- склалися концепція і модель професійно-педагогічної підготовки, розроблена її структура і зміст (В.С. Безрукава, Н.С. Глуханюк, Т.І. Горлова, М.М. Дудіна, Н.М. Жукова. Е.Ф. Зеєр, Н.М. Карпова та ін.);
- подано структуру педагогічної діяльності (О.А. Абдуліна, В.І. Бондар, Н.В. Кузьмина, Б.Н. Наумов, А.І. Щербаков).
- наведено різні підходи до аналізу педагогічної діяльності (Е.Ф. Зеєр, Г.А. Карпова, Н.В. Кузьміна та ін.).
Авторами концепції розвитку інженерно-педагогічної освіти в Україні (Артюх С.Ф., Лобунець В.І., Коваленко О.Е., Бочарова С.П.) професійна діяльність інженера-педагога подана у вигляді двох самостійних і в той же час взаємозалежних компонентів - інженерної професійної і педагогічної професійної.
При цьому інженерна діяльність припускає роботу фахівця у відповідній галузі виробництва як організатора, проектувальника і експлуатаційника, а педагогічна містить роботу з організації та здійснення навчально-виховного процесу в ПНЗ і системі підвищення кваліфікації.
Цілями статті є розгляд груп умінь, які є складовою частиною професійно-педагогічних вмінь та які необхідно формувати в інженерів-педагогів у процесі навчання дисциплін циклу професійної підготовки.
У загальній системі людської діяльності О.М. Леонтьєв виділив окремі види діяльності (зокрема, професійна) [5].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНО-ПЕДАГОГІЧНИХ УМІНЬ У МАЙБУТНІХ ВИКЛАДАЧІВ СПЕЦІАЛЬНИХ ТА ЗАГАЛЬНОТЕХНІЧНИХ ДИСЦИПЛІН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок