Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Основні напрями реалізації науково-методичної роботи в навчальних закладах

Основні напрями реалізації науково-методичної роботи в навчальних закладах

Назва:
Основні напрями реалізації науково-методичної роботи в навчальних закладах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
46,02 KB
Завантажень:
40
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
Реферат на тему:
Основні напрями реалізації
науково-методичної роботи
в навчальних закладах


Ефективність науково-методичної роботи як важливої складової системи післядипломної освіти педагогічних кадрів значною мірою визначається рівнем її організації.
Методичний кабінет навчального закладу є центром організації підвищення кваліфікації викладачів у міжкурсовий період.
Завідувач методкабінету, голови циклових комісій зуміли забезпечити оперативність та мобільність науково-методичної роботи, її випереджуючий характер і оптимальне поєднання індивідуальних та колективних форм, практичну спрямованість, науковість.
В навчальному закладі сформувалася структура методичної роботи, основу якої склала діяльність циклових комісій. Багаторічний досвід свідчить про її оптимальність.
Серед групових форм методичної роботи застосовуються такі:
предметні комісії;
циклові комісії;
методоб’єднання викладачів;
школи молодого викладача, молодого керівника академічної групи;
семінари-практикуми для досвідчених викладачів, керівників структурних підрозділів;
цільові і проблемні семінари;
творчі групи, школа педагогічної майстерності під керівництвом творчих викладачів, викладачів-методистів;
клуби за інтересами.
Із масових форм методичної роботи ми практикуємо:
науково-практичні конференції;
педагогічні читання;
тижні педагогічної майстерності (дні відкритих дверей викладачів-методистів, старших викладачів);
методичні місячники, тижні.
Як індивідуальні форми методичної роботи використовуємо:
стажування та наставництво;
індивідуальні та групові консультації;
конкурси “Викладач року”, “Кращий керівник групи”;
післяатестаційна робота;
докурсова та післякурсова робота з викладачами;
робота з творчими викладачами;
творчі звіти викладачів, що атестуються на присвоєння звання тощо.
Суть науково-методичної діяльності в навчальному закладі полягає в системному підході до підвищення кваліфікації педагогічних кадрів, що забезпечує діалектичну єдність мети і завдань, змісту, форм і методів навчання та виховання студентів. Запорукою успіху є конкретна постановка мети і завдань науково-методичної роботи, зорієнтованої на кінцеві результати.
Методкабінет успішно культивує традиційно-інформаційні та активні форми і методи роботи з викладачами. Висока ефективність колективних форм методичної роботи досягається шляхом чіткого формулювання науково-методичних тем, конкретної постановки мети, детального планування підготовки і проведення заходів, рецензування доповідей і виступів, забезпечення гласності тематики, термінів проведення, підготовки рекомендацій.
Широко практикуємо таку гнучку мобільну форму роботи, як методичні оперативні наради. За їх допомогою ми забезпечуємо трансформацію в педагогічному колективі інформації про нову літературу, методичні листи, нормативні документи, накази, інструкції, нові знахідки педагогів.
Добре зарекомендували себе і дістали поширення такі форми роботи з викладачами, як творчі групи, які організовуються для впровадження в практику досягнень педагогічної науки і передового педагогічного досвіду. Члени творчої групи розробляють рекомендації, забезпечують інформацію про наявні в науці рекомендації, проводять консультації, систематично надають допомогу в створенні передового педагогічного досвіду на основі нових педагогічних ідей.
У роботі з педагогічними кадрами поширено творчі звіти майстрів педагогічної праці. Ці звіти супроводжуються демонстраціями досвіду. Часто перетворюючись на свята педагогічної праці, розкриття “секретів” успіху. Такі звіти поєднуються з вшануванням педагогів-майстрів.
Під час планування роботи з педагогічними кадрами враховуються їх запити, які вивчаються за допомогою анкетування, фіксації усних побажань.
Висока ефективність науково-методичної роботи досягається за рахунок її чіткої організації.
Ми зосереджуємо свою увагу на вирішенні найбільш актуальних проблем навчально-виховного процесу. Це – посилення методичної підготовки педагогічних кадрів до оновлення освіти, її розбудови, національного, патріотичного виховання студентів, впровадження у практику навчального закладу основних положень концепції перебудови навчально-виховної роботи, підготовка викладацьких кадрів до успішної реалізації удосконалених і нових навчальних програм, удосконалення навчально-виховного процесу в навчальному закладі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 Реферат на тему: Основні напрями реалізації науково-методичної роботи в навчальних закладах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок