Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Комплексний комп'ютерний контроль знань студентів у вищій школі в умовах кредитно-модульної системи

Комплексний комп'ютерний контроль знань студентів у вищій школі в умовах кредитно-модульної системи

Назва:
Комплексний комп'ютерний контроль знань студентів у вищій школі в умовах кредитно-модульної системи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,30 KB
Завантажень:
110
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Комплексний комп'ютерний контроль знань студентів у вищій школі в умовах кредитно-модульної системи


В умовах інформатизації суспільства, у тому числі й освітньої галузі, постає питання реорганізації як навчального процесу в цілому, так і контролю якості знань студентів зокрема. Перший етап - комп'ютеризація, тобто відкриття комп'ютерних кабінетів. Другий етап - інформатизація, що є безпосереднім навчально-виховним процесом. Ефективна інформатизація забезпечується шляхом комплексної роботи, що включає такі складові: вільний доступ не тільки до комп'ютерів, а й до Internet; наявність спеціалізованого програмового забезпечення; специфічні методи й прийоми організації навчального процесу; комп'ютерна компетентність як студентів, так і викладачів; системний підхід до впровадження інновацій [2].
Системне впровадження інновацій передбачає алгоритмізацію дій, розрахунок витрат і прибутку (у вигляді реальних практичних результатів) тощо [4]. Однією з головних умов успішного інноваційного проекту є взаємодія усіх рівнів освітнього закладу від адміністрації до конкретного викладача і виконавців проекту, тобто спільна співпраця задля єдиної мети. Це нелегкий процес, адже «будь-яке нововведення ... неминуче наштовхується на опір, оскільки інновації не завжди бувають зрозумілі й прийнятні педагогічним колективом. Іншими словами, впровадження нового гальмують найчастіше головні діючі особи системи освіти - педагоги» [6].
Нині у ВНЗ (і, певною мірою, у школах) найпоширенішою формою контролю знань є тести. Ця тенденція пояснюється швидкістю й зручністю проведення контролю, швидкістю й зручністю перевірки отриманих результатів. Саме тому в Україні започатковано експериментальне зовнішнє тестування випускників шкіл. Однак разом з тим директор Українського центру оцінки якості освіти Лілія Гриневич вбачає у цьому й негативний бік: психологічний чинник (хвилювання студента чи школяра під час оцінювання); репродуктивна розумова діяльність (примітивне зубріння відповідей); вірогідність вгадування відповідей, що знижує об'єктивність контрою [7]. Ці вади особливо важливо враховувати на гуманітарних факультетах, де значна увага приділяється емоційному, естетичному й творчому розвитку студентів, а однією з основних вимог контролю й оцінки знань є їх всебічність [1].
У питанні комп'ютеризації, а точніше інформатизації контролю й оцінки знань студентів, вважаємо доцільним поєднання тестової форми контрою з такою, яка б враховувала творчі здібності студента, заохочувала креативність і нестандартність мислення. Такі вимоги постають у Державному стандарті вищої та середньої освіти України.
Об'єктивність модульної контрольної роботи важлива не тільки тому, що це є частково екзаменаційною оцінкою, а й тому, що за умов кредитно-модульної системи значну частку навчального матеріалу студенти опановують самостійно [5]. Саме тому контрольна модульна робота стає одночасно і головним засобом керування навчальним процесом, і певним мотивуючим чинником, адже студенти працюють на стільки старанно, на скільки суворо їх контролюватимуть. Це - дисципліна.
Отже, вважаємо доцільним структурувати завдання контрольної модульної роботи у вищій школі на декілька блоків: за рівнем складності завдань;  за формою розумової активності (творча, репродуктивна); підтемами модулю тощо. Це - розподіл за змістом, фактичним матеріалом модулю. Разом із цим пропонуємо структурування і за формою організації контролю, тобто використання тестової форми разом із письмовою творчою  (або її варіантами, що у будь-якому разі передбачають продуктивну розумову діяльність). Модульна контрольна робота повинна відбуватися у два етапи:
1) Комп'ютерне тестування з автоматичною оцінкою знань (участь викладача обмежується лише підготовкою завдань і запитань). Студент тестується у будь-який зручний для нього час у комп'ютерному кабінеті (у межах відведеного терміну). За достовірність результатів тестування відповідає лаборант, що роздруковує результати тесту - своєрідний документ для викладача.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Комплексний комп'ютерний контроль знань студентів у вищій школі в умовах кредитно-модульної системи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок