Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> ІНТЕГРАТИВНЕ НАВЧАННЯ КОМП'ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ ФАХІВЦІВ ЯК ПЕДАГОГІЧНА ПРОБЛЕМА

ІНТЕГРАТИВНЕ НАВЧАННЯ КОМП'ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ ФАХІВЦІВ ЯК ПЕДАГОГІЧНА ПРОБЛЕМА

Назва:
ІНТЕГРАТИВНЕ НАВЧАННЯ КОМП'ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ ФАХІВЦІВ ЯК ПЕДАГОГІЧНА ПРОБЛЕМА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,68 KB
Завантажень:
427
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 337.1
С.А. Ситник
ІНТЕГРАТИВНЕ НАВЧАННЯ КОМП'ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ ФАХІВЦІВ ЯК ПЕДАГОГІЧНА ПРОБЛЕМА
Статтю присвячено аналізу інтегративного навчання комп'ютерних технологій у професійній підготовці фахівців, виявленню дидактичних особливостей цього процесу.
На сучасному етапі існує низка суперечностей між вимогами сучасного виробництва і рівнем підготовки випускників професійних навчальних закладів до використання комп'ютерної техніки; інтегративним характером комп'ютерних технологій та предметним підходом до їх вивчення в реальному навчальному процесі. Аналіз цих суперечностей дає можливість окреслити проблемну ситуацію як усвідомлення названих вище суперечностей: нерозробленість теоретичних основ та методики інтегративного навчання комп'ютерних технологій у професійній підготовці за умови необхідності впровадження його на практиці.
Подолання цих суперечностей можливе за умов оновлення та реформування змісту освіти за допомогою новітніх технологій, зокрема інтегративних, розробки інформаційного та методичного забезпечення інтегративних підходів до початкової професійної підготовки з використанням комп'ютерної техніки. Поєднання двох сучасних перспективних технологій у навчанні - комп'ютерних та інтеграційних - доцільно реалізувати шляхом їх координації на основі єдиного підходу. Це передбачає широке використання можливостей комп'ютерних технологій для інтегративного засвоєння знань і вмінь студентів.
Окремі аспекти означеної проблеми розглядалися науковцями за такими напрямами: загальні питання педагогіки, психології та загальної дидактики (А.М.Алексюк, С.У.Гончаренко, А.І.Дьомін, І.А.Зязюн, П.І.Підкасистий); педагогіка професійної освіти (А.П.Беляєва, М.М.Берулава, Р.С.Гуревич, О.С.Дубинчук, Н.Г.Ничкало); методологічні проблеми інтеграції знань (С.У.Гончаренко, О.Є.Мисечко, О.В.Сергєєв); інтеграція змісту освіти у контексті її інформатизації (В.Ю Биков, Р.С.Гуревич, М.І.Жолдак, К.А.Зуєв, А.П.Єршов, І.В.Маркова, В.М.Монахов, А.П.Ротаєнко, В.Д.Руденко, Є.М.Рябчинська, В.І.Сумський, Р. М. Собко) та інших.
Аналіз психолого-педагогічної й методичної літератури з проблеми дослідження, а також масової педагогічної практики інтеграції знань учнів сучасної професійної школи свідчить, що, незважаючи на вагомі результати досліджень, на численні пошуки у напрямі наукового осмислення комп'ютеризації навчального процесу, поза увагою дослідників залишилися важливі питання навчання комп'ютерних технологій у професійній підготовці фахівців, зокрема - на основі інтегративного підходу. Передусім це стосується особливостей методичного та організаційного забезпечення інтегративного навчання з урахуванням вимог майбутньої професії.
Метою статті є обґрунтування теоретичних і методичних положень інтегративного навчання комп'ютерних технологій та виявлення його дидактичних особливостей у професійній підготовці учнів.
Основними ідеями інтегративного навчання комп'ютерних технологій у професійній підготовці є розуміння його як суттєвого чинника формування змісту сучасної освіти з урахуванням прогностичного аспекту її розвитку; акцентування значущості не лише змісту професійних знань, але й необхідних на даному етапі навчання комп'ютерних умінь; передбачення етапності інтегративного навчання комп'ютерних технологій у професійній підготовці; виявлення функцій та умов ефективного впровадження комп'ютерних технологій у навчальний процес професійного навчального закладу певного профілю та розробка його організаційно-методичного забезпечення.
Інтегративне навчання комп'ютерних технологій суттєво підвищує якість загальноосвітньої та професійної підготовки студентів, якщо воно зумовлює одночасне поліпшення параметрів професійних знань та показників комп'ютерних умінь.
Історія впровадження комп'ютерної техніки в навчально-виховний процес показує, що він відбувався відповідно до процесу еволюції інформаційних технологій. Цей процес можна умовно поділити на три етапи [1, с.39]: перший - пов'язаний з технічним рівнем автоматизації, базою якого були ЕОМ другого та третього поколінь, а їх застосування полягало у виконанні суто формальних операцій, не враховувався змістовий аспект опрацьованої інформації; другий - пов'язаний з ЕОМ четвертого та перших зразків п'ятого покоління, коли виникли інтелектуальні системи, здатні певним чином дублювати функції людського мозку, обробляти змістовну інформацію; третій - на якому діють не окремі ЕОМ, а нова штучна високо інтелектуальна система суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: ІНТЕГРАТИВНЕ НАВЧАННЯ КОМП'ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ ФАХІВЦІВ ЯК ПЕДАГОГІЧНА ПРОБЛЕМА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок