Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Громадянські цінності і виховання

Громадянські цінності і виховання

Назва:
Громадянські цінності і виховання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,84 KB
Завантажень:
91
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Громадянські цінності і виховання


Як відомо, освіта, а точніше школа – необхідний інструмент для передачі соціального досвіду. Можна багато говорити про процес соціалізації, недостатності поважності до учнів, розпливчастості її цілей, різниці ідеалів і так далі. Але, що точно незаперечно, - це ціль освітнього процесу: зробити молодих людей дорослими. Давайте запитаємо себе: що таке бути дитиною і що таке бути дорослим? Дитина керується емоціями, спирається на чужі знання, безвідповідальна, залежна, несамостійна, невільна у рішеннях і діях. Доросла ж людина, з огляду на причинно-наслідкові зв'язки, керується мудрістю, що заснована на розумінні життєвих реалій, вона незалежна, самостійна і вільна, у рамках відповідальності. На наш погляд, дорослість – явище не стільки фізичне, тому що мова не йде тільки про дорослість тіла. Дорослість – показник розвиненості розуму, самоідентифікація з визначеними ідеями. Саме так: самовизначення, тобто вибір тих ідей і цінностей, з якими відбувається самоідентифікація, на основі чого будується самосвідомість себе. І давайте не дивуватись тому факту, що усвідомлення себе незалежним, самостійним і вільним, за умови відповідальності, відчуття громади, а себе її членом – це і є гражданственность. Реальна дорослість – це є реальна гражданственность!
В епоху національних революцій минулих у Європі в Новий час, статус громадянина визначався за принципом національного підданства. Зараз громадянин - це людина, що має визначені свободи, незалежно від підданства. Хочу підкреслити: щоб ці свободи не перетворювалися в антигромадські вчинки, вони повинні базуватися на розумінні і прийнятті громадянських цінностей. Перша з них: визнання в кожній людині (і в собі й в інших) наявності людської гідності, звідси – самоповага і повага інших, як базова основа для взаємодії: "кожна людина гарна, поки вона не довела зворотного". Друга – наявність поняття про власність. Тому що тільки про те, що знаходиться в її власності, людина думає, піклується, керує. Тільки в такому випадку може з'явитися основа для формування наступної цінності – громадянської відповідальності. Винятково за умови, що моєю персональною власністю є моє тіло, душа, свідомість, спільною – сім`я і коло близьких людей, робота, народ, природа, може виникнути реальне почуття відповідальності за положення справ з цим. А турбота, що виникає з почуття відповідальності – це основа моральності.
Причому відповідальність – це почуття внутрішнє, виникаюче з розуміння наявності власності, на відміну від почуття боргу – почуття привнесеного ззовні, зовнішнє, зухвале підсвідоме відторгнення, що виявляється словами: "нікому нічого я не повинний". Очевидно, що реалізація відповідальності в такому розумінні, вимагає договорів з іншими людьми. Це четверта цінність – визнання необхідності та священності договору: "дав слово – тримай".
Лише тільки люди, що мають громадянську самосвідомість перетворюються з народонаселення в громадянське суспільство. А що в нас є реально? Чи часто ми спостерігаємо поважне відношення до людської гідності ? Чи навчили нас, що в нас є власність, за яку, насамперед, відповідаємо ми самі, а не хто-небудь інший? А як так, то треба не скаржитися, якщо щось не подобається, а щось робити для змін? Чи часто виконуються договори? На ці питання відповіді очевидні, і вони скоріше негативні. І це автоматично означає, що ми не живемо в громадянському суспільстві - це дуже сумний, але факт. У 2000 році 89% жителів Чернігова були не задоволені якістю вирішення соціально-економічних проблем міста. І при цьому, 70% городян вважали, що вирішувати їхній повинна влада. Знову хтось... А наші діти, дивлячись на приклад батьків, мають відповідні ідеї. За результатами опитування, недавно проведеного в школах Чернігова, більше половина опитаних учнів з повагою відносяться до того, що вони є громадянами України, і при цьому, ще більша кількість хоче виїхати з цієї країни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Громадянські цінності і виховання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок