Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ВИПУСКНИКА БАГАТОПРОФІЛЬНОГО ЛІЦЕЮ

ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ВИПУСКНИКА БАГАТОПРОФІЛЬНОГО ЛІЦЕЮ

Назва:
ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ВИПУСКНИКА БАГАТОПРОФІЛЬНОГО ЛІЦЕЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,02 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 378.3
В.В.Вострікова
ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ВИПУСКНИКА БАГАТОПРОФІЛЬНОГО ЛІЦЕЮ
Статтю присвячено формуванню професійної спрямованості старшокласників профільного ліцею та обґрунтуванню комплексу «допрофесійних компетенцій» майбутнього вчителя іноземної мови.
З розбудовою демократичних відносин в Україні, орієнтацією на входження до європейського освітнього простору, об'єктивною потребою сьогодення є якісна підготовка майбутніх педагогічних працівників. Одним із напрямків стратегії оновлення суспільства, дальшого розвитку духовного життя народу є створення гнучкої системи підготовки кадрів, яка забезпечує поглиблення професійних знань, умінь зі спеціальності, здобуття кваліфікації, реалізацію творчих можливостей людини.
Як відомо, професійна компетентність особистості складається з її фахової підготовленості, здатності виконувати посадові функції та характеризується сформованістю єдиного комплексу знань, умінь, психологічних особливостей (якостей), професійних позицій [3]. Перспектива бути компетентним учителем вимагає своєї реалізації вже зі старших класів шкіл, ліцеїв, гімназій. Так, підготовка майбутніх фахівців починається задовго до вступу до ВНЗ і включає в себе інформацію про ту чи іншу професію, визначення, поглиблення і розвиток особистісних професійних нахилів і інтересів, а також передбачення якісних змін у самопізнанні. Роль профільних закладів полягає в організації пропедевтичної роботи, тобто системи спеціальних заходів, що мають сприяти формуванню відповідних якостей, спеціальних знань і вмінь, які допоможуть працювати на професійне майбутнє учня.
Слід зазначити, що з переходом загальної середньої освіти на 12-річний термін навчання профілізація набула якісно нового значення. Згідно із Законом України «Про загальну середню освіту», Національною доктриною розвитку освіти України у ХХІ столітті освітні заклади виконують правові нормативи профільного навчання і професійної підготовки, які є єдиними і обов'язковими для всіх громадян України. Вони створюють необхідний освітній простір, у межах якого кожний юний громадянин має можливості реалізувати свої професійні намагання, інтереси і життєві плани. Компетентнісний підхід до навчання задекларований державними документами, має допомагати забезпечити учнів відповідними знаннями та вміннями, необхідними для реальної життєдіяльності в професійній, соціальній, освітній, комунікативній сферах [8].
Це зумовлено і тим, що освіта стає соціокультурною технологією. Тому реформування будь-якої освітньої ланки вимагає перегляду її організації. Особлива увага сьогодні надається системі профільного навчання, переосмисленню принципів, закономірностей і теоретичних положень якості допрофесійної підготовки молоді.
Практика роботи педагогічних вишів, середніх загальноосвітніх навчальних закладів свідчить про кардинально нові умови, у яких виховуються і навчаються, планують своє майбутнє старшокласники. Тому виникає необхідність удосконалення системи довишівської підготовки, це зумовлено й упровадженням до практики профорієнтаційної роботи принципів Болонської конвенції. Проблемою залишається визначення оптимального обсягу і механізмів формування обов'язкового комплексу вмінь, які допоможуть абітурієнту адаптуватися до умов набуття професійної освіти у ВНЗ.
Складність ситуації в проблемі професійної орієнтації і професійного вибору молоді полягає в тому, що найбільш важкий період за психологічними і фізіологічними параметрах у процесі становлення особистості молодої людини припадає на період його інтенсивного професійного самовизначення. Ця проблема докладно розглядалася в роботах К. Абульханової-Славської, С. Гріншпун, Л. Божович, Є. Клімова, Н. Левітова, О. Леонтьєва, С. Рубінштейна та інших дослідників.
Однак, наукові дослідження в галузі професійно-педагогічної орієнтації досить широкі. Професіографія педагогічної праці, закономірності формування особистості вчителя розкриті в працях Ф. Гоноболіна, Е. Гришина, Н. Кузьміної, Д. Ніколенка, В. Сластьоніна, Б.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ВИПУСКНИКА БАГАТОПРОФІЛЬНОГО ЛІЦЕЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок