Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Гурткова робота

Гурткова робота

Назва:
Гурткова робота
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,40 KB
Завантажень:
342
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Гурткова робота


Гурток, зазвично, створюється для учнів одного віку, тому його члени навчаються в парлельних класах.
Основу такої спілки школярів, як правило, створюють учні, що цікавляться зарубіжною літературою. Але в гуртках часто працюють й учні, які не є активними читачами творів зарубіжної літератури, а зацікавленість предметом у них відносна. Для таких школярів робота в гуртку слугує поштовхом, що розвиває інтерес як до предмету, та і до творів скарбниці художнього слова.
Гурток належить до групових форм роботи із закріпленим складом учнів, кількість яких не може бути меншою за десять, і не перевищувати двадцять. Невелика кількість членів гуртка дозволяє враховувувати запити кожного учня й дає можливість проводити заняття з більшою ефективністю.
Створенню гуртка із зарубіжної літератури передує підготовчий етап, який проявляється в різних формах: випуск стінної газети; проведення бесід, вікторин, конкурсів; організація олімпіад, вечорів, ранків. Усі ці заходи мають за мету показати учням багатство світу зарубіжної літератури, довести на конкретних прикладах різницю між урочною та позаурочною роботою, познайомити школярів з питаннями, які будуть вирішуватися на заняттях в гуртках.
Заняття в гурткові з учнями середньої ланки проводиться раз в тиждень. Їй обсяг в часі 30—45 хвилин. Учні старших класів зустрічаються в гуртках один раз в два тижні. Обсяг занять старшокласників 1—1,5 години.
Немаловажливим у організації гуртка є його назва, яка вимагає інтригуючого або рекламного елементу наприклад: “У світі казки”, “Клуб Шерлока Холмса”, “Цікаве літературознавство”, “Юні постмодернівці” тощо. У подальшій роботі назва перстає відігравати домінуючу роль, її місце займає зміст та методика роботи.
Зміст роботи гуртка може підпорядковуватися одній темі так само як і бути різноплановим. Гурток будь-якого типу включає організаційне, вступне, підсумкове, звітне заняття.
На організаційному занятті проводяться вибори старости та організаційної групи до якої входять літописець, члени редколегії, староста та керівник гуртка.
Вступне заняття знайомить гуртківців з планом роботи. На ньому обговорюються форми роботи, які будуть використовуватися, масові заходи.
На підсумковому занятті кервник підводить підсумок зробленого; звітує орггрупа; обговорюються проблеми, над якими гуртківці будуть працювати в наступному році.
Два рази в рік гуртківці проводять звітні заняття. На них запрошуються всі бажаючі. Такі заняття проходять у вигляді конференцій, диспутів, літературних віталень, вечорів тощо. Їх мета — продемонтрувати успіхи гуртківців і привернути увагу до їх роботи усіх школярів.
Для прикладу пропонуємо матеріали засідання літературного салону на тему “Жіноча поезія в лиці “російської Сапфо”, де йтиме мова про життя і творчість Анни Ахматової. Засідання літературного салону гуртка “Юні літературознавці” присвячуються ювілейним датам письменників і поетів. У даному випадка — 200-річчю з дня народження Анни Ахматової.
Читець.
Заплаканная осень, как вдова
В одеждах черных, все сердца туманит...
Перебирая мужнины слова,
Она рыдать не перестанет.
И будет так, пока тишайший снег
Не сжалится над скорбной и усталой...
Забвенье боли и забвенье нег -
За это жизнь отдать не мало.
Критик. На межi минулого i нинiшнього столiть в Росiї виникла i склалась чи не найзначнiша у свiтовiй лiтературi нового часу "жiноча"поезiя - поезiя Анни Ахматової. Найближчим її аналогом, що виник з слiв перших критикiв, була давньогрецька поетеса кохання Сапфо. Саме тому Анну Ахматову називали “росiйською Сапфо”.
Читець.
Я не любви твоей прошу.
Она теперь в надежном месте...
Поверь, что я твоей невесте
Ревнивых писем не пишу.
Но мудрые прими советы:
Дай ей читать мои стихи,
Дай ей хранить мои портреты -
Ведь так любезны женихи!
А этим дурочкам нужней
Сознанье полное победы,
Чем дружбы светлые беседы
И память первых нежных дней...
Когда же счастия гроши
Ты проживешь с подругой милой
И для пресыщенной души
Все станет сразу так постыло -
В мою торжественную ночь
Не приходи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Гурткова робота

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок