Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Формування навичок вирішення професійних проблем

Формування навичок вирішення професійних проблем

Назва:
Формування навичок вирішення професійних проблем
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,10 KB
Завантажень:
297
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему
Формування навичок вирішення професійних проблем


А.Ейнштейн вважав, що найбільш важливі проблеми, з якими ми зустрічаємося, не можуть бути вирішені на тому ж рівні мислення, на якому ми були, коли створювали їх.
В організації навчально-виховного процесу перед керівником школи, перед вчителем постійно виникають проблеми різної складності. Вирішення цих проблем* ніколи не буває простою справою, але в собі можна розвинути певний алгоритм їх вирішення. Для цього використовуйте системний підхід.
Лише уявного засвоєння вказаних алгоритмів недостатньо, необхідно застосовувати ідеї в реальних діях, звіряючи їх у своїй практиці. "Ніщо в світі не може порівнятися з наполегливістю. Можна бути талановитим, та при цьому невдахою. Геніальним та невизнаним. Вираз "невизнаний геній" став вже приказкою. Освіта також не дуже важлива – скільки навколо нас освічених відступників. Наполегливість та рішучість – всесильні", – писав К.Кулідж.
Системне вирішення проблем
Якщо Ви не спроможні ефективно вирішувати проблему, можливо, Ви неправильно дієте на одній із вказаних стадій:
Малюнок 20
Налаштування: оцінка, розпізнавання, усвідомлення та декомпозиція проблеми, виявлення основних проблем, властивих їй. Наприклад, слабкий інтерес учнів до Вашого предмету, систематичне запізнення учнів до школи.
Цілі. Визначтеся, чого Ви бажаєте досягти. Ціль внаслідок взаємодії з реальною практикою може бути або трансформована, або визначена заново.
Критерії успіху. Вони дозволяють провести вимір результативності Ваших професійних дій та вчинків.
"До мого предмету в учнів слабкий інтерес. Це тому, що: я сухо викладаю матеріал; я недостатньо емоційний на уроці; я слабо мотивую успішну навчальну діяльність учнів".
Інформація. Дозволяє поглибити розуміння генезису проблеми.
Планування. Вибирається один або декілька можливих варіантів, інші відкидаються або йдуть до активного використання. Визначається календар виконання запланованих дій.
Дії. Це етап початку практичної усвідомленої роботи.
Аналіз дій для їх поліпшення. Ми вчимося на результатах своїх дій, намагаємося визначити причини невдач. Для педагога недопустимо впадання в депресію та песимізм від аналізу власних невдач. Без об’єктивного зворотного зв’язку Ви просто будете ходити по колу.
Такий підхід до системного вирішення проблем, який складається з наведених вище кроків, є одним з найбільш придатних до гнучкого планування. На кожній стадії є можливість повернутися на декілька кроків та модифікувати наш зразок таким чином, щоб він більше відповідав Вашим особистим методам роботи та конкретному завданню, яку Ви вирішуєте. Ті керівники, які уміють використати події особистого життя для того, щоб чому-небудь навчитися, багато досягли в підвищенні ефективності своєї роботи.
Вибір методів вирішення проблеми
У педагогічній практиці існують відмінності в підходах до прийняття професійних рішень, які залежать від складності проблем. Пропонуємо розглянути чотири рівні прийняття рішень.
Рутинний Ці рішення є зразком звичайної рутини. У такому випадку керівник школи або педагог поводить себе відповідно до програми, плану та стереотипів.
Функції керівництва шкіл, вчителів полягають у тому, щоб відчути та ідентифікувати ситуацію, а потім взяти на себе відповідальність за початок певних дій. На цьому рівні не потрібна творчість, оскільки всі процедури зумовлені. Керівник школи, який адекватно сприймає ситуацію, уміє робити правильні висновки та розумно діяти, досягає того, чого від нього чекають.
Селективний На цьому рівні потрібна певна ініціатива та свобода, але у визначених рамках. Тут вчитель (директор) оцінює переваги та недоліки цілого ряду можливих рішень, намагається вибрати з деякого числа добре відпрацьованих альтернативних наборів дій ті, які краще всього відповідають даній проблемі.
Педагог зобов’язаний вивчити з учнями основні питання програми, але яким чином (методи) та за якими навчальними посібниками їм вчитися, вчитель вирішує сам.
Від здатності керівника школи визначати напрям дій з максимальною вірогідністю того, що воно буде економним, прийнятним та ефективним, залежить результативність діяльності всього педагогічного колективу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Формування навичок вирішення професійних проблем

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок