Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Галузі сучасної педагогіки та їх характеристика

Галузі сучасної педагогіки та їх характеристика

Назва:
Галузі сучасної педагогіки та їх характеристика
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,69 KB
Завантажень:
302
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Галузі сучасної педагогіки та їх характеристика


Вступ
Кожна наука в будь-якому об’єкті вивчення виділяє свій свой предмет дослідження – ту чи іншу форму буття об’єктивного світу, ту чи іншу сторону процесу розвитку природи та суспільства. Самостійність будь-якої наукивизначається, перш за все, наявністю особливого, власного предмету дослідження, наявністю такого предмету, який не досліджується жодною іншою дисципліно.
Предмет педагогіки – процес спрямованого розвитку та формування людської особистості в умовах основних категорій педагогіки: розвитоку, виховання, освіти та навчання.
В загальній системі наук, в загальній системі «речей та знань» педагогіка виступає як єдина наука,що має за предмет виховання людини.
Структура педагогічних наук
Розвиваючись, будь яка наука збагачує свою теорію, наповнюється новим змістом та здійснює диференціацію своїх досліджень. Цей процес також стосується і педагогіки. В наші часи поняттям «педагогіка» пов’язана ціла система педагогічних наук.
Педагогіка як наука поділяється на ряд самостійних педагогічних дисциплін:
1) Загальна педагогіка – наука, яка вивчає основні закономірності здійснення навчально-виховної діяльності і функціонування освіти;
2) Вікова педагогіка – це педагогічна наука, яка вивчає особливості здійснення навчально-виховної діяльності з урахуванням вікових особливостей людини. Тут можна також навести також таку науку, як андрагогіка – педагогіка дорослих;
3) Історія педагогіки – наука, що вивчає минуле педагогіки і відбирає той досвід, що може бути використаний в наш час;
4) Порівняльна педагогіка – вивчає особливості здійснення педагогічної діяльності в різних країнах з метою визначення позитивного педагогічного досвіду для вітчизняної системи освіти;
5) Дидактика – це теорія навчання;
6) Теорія виховання;
7) Соціальна педагогіка;
8) Спеціальна педагогіка.
Декотрі з цих наук вже стали галузевими. Так наприклад дидактика поділяється на дидактику загальну і дидактику галузеву. Загальна дидактика вивчає основні закономірності здійснення навчальної діяльності, а галузева дидактика в свою чергу вивчає особливості здійснення навчальної діяльності в конкретних умовах (соціальних, вікових). Галузева дидактика поділяється ще на дві науки – галузева дидактика (часто називають галузева дидактика №2) і методика викладання. Галузева дидактика 2 вивчає особливості здійснення навчальної діяльності в конкретному соціальному середовищі. Методика викладання вивчає основні закономірності та особливості здійснення навчальної діяльності в умовах вивчення конкретного навчального предмету (тобто методика викладання фізики, методика викладання політології тощо).
Соціальна педагогіка – це галузева педагогічна наука, яка вивчає особливості здійснення навчально-виховної діяльності в соціально-стандартному середовищі. Але це не є найголовнішою її рисою. Соціальна педагогіка вивчає вплив соціального середовища на ефективність навчальної діяльності.
До соціальної педагогіки відносяться:
1) педагогіка праці – вивчає здійснення навчально-виховної діяльності в умовах виробничих відносин;
2) педафтологія – вивчає особливості формування особистості вчителя-викладача;
3) професійна педагогіка (в західній педагогіці як підрозділ соціальної педагогіки, у нас – окрема наука).
Спеціальна педагогіка – галузева педагогічна наука, яка вивчає особливості здійснення навчально-виховної діяльності в соціально-нестандартному середовищі. (Соціально-стандартне середовище – це та частина суспільства, соціальні інтереси якої узгоджуються з соціальними інтересами решти суспільства, і поширення якої не несе в собі загрози для суспільства в цілому. Соціально-нестандартне середовище є антиподом до соціально-стандартного.).
Наприклад, студентство – специфічне соціальне середовище, але його поширення не несе небезпеки для суспільства, отже це є соціально-стандартне середовище. В'язні – специфічне середовище, інтереси якого не співпадають з інтересами решти, поширення якого є небезпечним, отже це є соціально-нестандартне середовище.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Галузі сучасної педагогіки та їх характеристика

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок