Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Болонський процес очима студента

Болонський процес очима студента

Назва:
Болонський процес очима студента
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,11 KB
Завантажень:
72
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Болонський процес очима студента


Мета — проаналізувати досить важливий крок для нашої країни, а саме підписання Болонської угоди між Європейським союзом й Україною, а також висловити думку щодо нової системи освіти, з погляду студента.
Отже, що ж являє собою Болонський процес? Це процес створення країнами Європи єдиного освітнього простору. Його початок було покладено в 1999 році підписанням у Болоньї (Італія) декларації, у якій було сформульовано основні цілі, що мають слугувати досягненню порівнюваності і, в остаточному підсумку, гармонізації національних освітніх систем вищої освіти в країнах Європи [1–4].
Єдиний освітній простір має дозволити національним системам освіти європейських країн взяти все краще, що є в партнерів — за рахунок підвищення мобільності студентів, викладачів, управлінського персоналу, зміцнення зв'язків і співробітництва між ВНЗ Європи й т. д.; у результаті єдина Європа набуде більшої привабливості на світовому «освітньому ринку».
Для забезпечення «гармонізації», у свою чергу, системи вищої освіти повинні стати «прозорими», максимально порівнюваними, що можливо досягнути за рахунок широких однотипних освітніх циклів (бакалаврат — магістратура), запровадження єдиних або легкоперераховуваних систем освітніх кредитів (залікових одиниць), однакових форм фіксування одержуваної кваліфікації, взаємного визнання академічних кваліфікацій, розвинених структур забезпечення якості підготовки фахівців і т. ін.
Чим корисний Болонський процес для України? Упровадження положень згаданої декларації дасть можливість нашій країні готувати кваліфіковані кадри, обмінюватися досвідом з іншими державами; стане запорукою для майбутнього економічного росту, а також, що не менш важливо, дозволить сформувати в громадян України європейський тип мислення, подолати труднощі щодо працевлаштування в інших державах. Однак Болонська декларація не є гарантією миттєвого покращення економічної й освітньої ситуації в нашій країні. Підписання документа, безумовно, важливий крок, але перехід на Болонську систему — процес тривалий, який передбачає здійснення реформи освітньої системи, для чого потрібно об'єднати зусилля влади, педагогів і студентів.
Роль влади полягає у фінансуванні й підтримці навчального процесу, створенні законодавчої й матеріальної бази для здійснення поставленої мети.
Оскільки Болонський процес містить також принципово нову для нашої країни систему оцінювання успішності, педагогам варто шукати нові, творчі підходи до викладання.
А студенти мають зосередитися на отриманні необхідного їм рівня кваліфікації, усвідомлюючи важливість активної участі в навчальному процесі. Адже на підставі аналізу загальної активності учня, щодо кожного окремого модуля, йому й може бути виставлено оцінку. Враховуватимуться, звичайно, рівень теоретичних знань і практичних навичок.
На мою думку, така система оцінювання, за її відносної складності є набагато об'єктивнішою від тієї, що існує. Вона, по-перше, захищає тих, хто має дійсно високий рівень знань, адже за нинішньої системи екзаменаційна оцінка ставиться, не залежно від того, як працював студент на семінарських заняттях, чи брав він участь в конференціях тощо; прийшовши на іспит, він може одержати нижчу оцінку, що ґрунтується на суб'єктивному ставленні до нього викладача. По-друге, нова система оцінювання є інструментом «відсівання» тих учнів, які не докладають зусиль для одержання знань.
Болонська система полегшує роботу і викладача, дозволяючи отримати картину навчальної діяльності студента й виставити йому об'єктивну оцінку. Усуває вона також проблеми, пов'язані з відпрацьовуванням пропущених лекцій і семінарських занять. Справа в тому, що студент не допускається до здачі іспиту, якщо упродовж семестру взагалі не відвідував заняття або рідко був присутній на них.
Щоправда, нова система стимулює викладачів до того, аби розробляти додаткові курси, практичні заняття й проводити заняття у гуртках, ефективніше працювати зі студентами під час і після занять.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Болонський процес очима студента

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок