Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Професійно-прикладна фізична підготовка студентів факультету "Правознавство"

Професійно-прикладна фізична підготовка студентів факультету "Правознавство"

Назва:
Професійно-прикладна фізична підготовка студентів факультету "Правознавство"
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,46 KB
Завантажень:
240
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 378.147:[796.011.3 + 371.22.5:34]
Вербицький В. А., Миколаївський державний гуманітарний університет ім. Петра Могили
Професійно-прикладна фізична підготовка студентів факультету "Правознавство"
Стаття присвячена деяким аспектам організації та проведення професійно-прикладної фізичної підготовки студентів факультету „Правознавство " з урахуванням особливостей педагогічного процесу у гуманітарному закладі освіти.
This article is devoted to aspects of organization and professional physical training of law department students taking into consideration the pedagogical process features in humanitarian educational institution. Розвиток юридичної освіти - одна з необхідних умов побудови демократичного суспільства в нашій країні. Спеціальність "Правознавство" - порівняно молодий напрямок у системі гуманітарних вузів України. Її необхідність продиктована часом і обумовлена розвитком міжнародних відносин, що вимагають підготовки висококваліфікованих фахівців у всіх галузях права. Широке співробітництво між державами, участь нашої країни в міжнародних організаціях і проектах, розкриття кримінальних, економічних злочинів, боротьба з тероризмом сьогодні вимагають від правознавця досконалих знань законів, норм права й особливостей національних традицій. Від того, наскільки професійний він у своїх знаннях, багато в чому залежить авторитет нашої держави. У цьому зв'язку поняття "якість фахівця" набуває особливого статусу і диктує нові підвищені вимоги до рівня професійної підготовки юриста. Цілеспрямованість і ефективність її визначається не тільки знаннями загальних гуманітарних, правових, соціально- економічних дисциплін, але і психофізичною готовністю майбутнього фахівця до трудової діяльності.
Професійно-прикладна фізична підготовка (I IIІФП) як складова частина процесу фізичного виховання входить у цикл необхідних дисциплін, вивчення яких гарантує якісну підготовку майбутнього фахівця. Її зміст залежить від специфіки обраної професії і від тих вимог, які ставляться до рівня розвитку психофізичних якостей, професійно-прикладних знань, рухових умінь і навичок.
Проблема професійно-прикладної фізичної підготовки перебуває в центрі уваги вітчизняних і зарубіжних дослідників. Пошук шляхів підвищення ефективності формування психофізичних здібностей є пріоритетним напрямком фізичного виховання. Така увага обумовлена тим, що 111 ІФП є однією з форм підготовки студентів до майбутньої трудової діяльності. Вивченню цілеспрямованого впливу фізичних вправ, прикладних видів спорту, їх елементів на формування професійних якостей і властивостей особистості присвячені роботи В.І. Ільїніча [18], В.А. Волкова [3], Н.В. Решетникова, Ю.А. Кислицина [15], В.М. Видріна, Б.К. Зикова, А.В. Лотоненка [19]. Основи спеціальної фізичної підготовки з урахуванням специфіки майбутньої професійної діяльності закладені в навчальних посібниках М.Я. Віленського, Р.С. Сафіна [2], М.І. Ануфріє- ва, С.Є. Бутова, О.Ф. Гіда, С.М. Решко [11]. Вагому практичну цінність мають наукові дослідження Л.К. Кожевникової [6], О. А. Зарічансь- кого [4]. Цікаві думки, на наш погляд, щодо покращення ефективності спеціальної підготовки викладені у статті О.І. Подлесного [14]. Відзначаючи значний інтерес науковців і практиків до ППФП, разом з тим приходиться констатувати, що це напрямок в системі фізичного виховання вимагає подальшого розвитку та вдосконалення.
Уважно вивчивши програми фізичної підготовки, ми дійшли висновку, що сьогодні професійна підготовка майбутніх правників зорієнтована, головним чином, на оволодіння певною сумою теоретичних знань, загальних практичних умінь і навичок, на забезпечення необхідного стану здоров'я. Значно менше уваги приділяється цілеспрямованому формуванню у студен- тів-правників спеціальних психофізичних якостей. У зв'язку з цим існує необхідність розробити для цієї категорії студентства нову модель дисципліни „Фізичне виховання", яка б враховувала специфіку професії та особливості організації педагогічного процесу в гуманітарному закладі освіти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Професійно-прикладна фізична підготовка студентів факультету "Правознавство"

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок