Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Нагальні проблеми побудови громадянського суспільства в Україні

Нагальні проблеми побудови громадянського суспільства в Україні

Назва:
Нагальні проблеми побудови громадянського суспільства в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,35 KB
Завантажень:
167
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему
Нагальні проблеми побудови громадянського суспільства в Україні


Людське суспільство складається з громадян. Практично два тисячоліття в ареалі проживання українців їм імплантувалася думка про примат держави над людиною. Людина розглядалася як гвинтик великого механізму. Ідеологічна система держави СРСР, у якій ми жили колись, закликала нас до того, що жити потрібно скромно, середньо, “не висовуючись”.
Зміна світогляду, соціальних орієнтирів кінця XX, початку XXI століття виступили каталізатором переосмислення, соціальної саморефлексії громадян. Громадянин України визнав себе силою, здатною диктувати свою волю державі та пред’являти до неї зростаючі вимоги ціннісного змісту.
Дослідження ціннісних орієнтацій громадян України в наш час набуває стратегічного характеру, оскільки від того, які позиції будуть визначати “дух народу” у найближчі десятиліття, залежить самозбереження українців як поліетнічної спільноти як у фізичному, так і в духовно-культурному плані. Про “національний характер”, “нapoд”, “народний дух” говорили Ш.Монтеск’є, І.Кант, Г.Гегель, А.Шопенгayep, Ф.Ніцше, М.Вебер, Ж.Лакан, А.Лоренцер, Г.Ващенко, В.Парето, П.Сорокін та ін.
На думку С.Лацарус, Г.Лебон, В.Вундга – “дух народу” [91] це таємнича субстанція, яка залишається незмінною, забезпечує єдність національного характеру при всіх індивідуальних відмінностях і виражається в мові, міфах, звичаях, релігії, мистецтві.
Президент США Дж. Буш на презентації національної освітньої програми проголосив таку тезу: “Сьогодні освіта визначається не тільки тим, які студенти досягають успіхів, але й тим, які нації процвітають в тісному світі вільного підприємництва. Давайте думати про зміни, які трансформують світ... Впродовж нашої історії ми вважали ресурсами ґрунти та каміння, землі й багатства, накопичені в минулому. Але найбільше багатство лежить поміж нами – наш інтелект, геніальність, здатність людського розуму”.
Ми пропонуємо подивитися на проблему громадянського суспільства в Україні як на досить складний процес, який не можна звести лише до певної конкретної та незалежної сфери суспільства.
Ідея громадянськості у наш час набуває особливого значення. Ще в ХVІІ сторіччі видатний французький філософ Ш.Л. Монтеск’є попереджав: “Будьте певні, якщо Ви поганий громадянин, то згодом Ви станете гарним рабом”. В цьому значенні цікавою є ідея “ЕКГ – суспільства” (за поняттям “електрокардіограма’’). Сучасне суспільство може буди здоровим (громадська злагода) за умови чіткого збереження балансу трьох його провідних компонентів: “Е”– етнічності; “К” – конфесійності; “Г” – громадянськості.
У відношенні вікової структури людського суспільства не втратив значення вислів Френсіса Бекона про те, що “людське суспільство це організм, у якому представники різних віків функціонують у якості органів. Якщо один із цих органів відсутній, то рівновага порушується, він занедужує.
У суспільному організмі молодь любить, сподівається і бореться, зрілий вік відчуває, досліджує і спрямовує, старість же перевіряє, критикує і зменшує.
Суспільство, що складається з одних старців, лише критикує і не йде вперед. Суспільство, що складається з людей зрілого віку, егоістичне і позбавлене ідеалу. Суспільство, що складається з усіх віків, досконале, тому що воно любить, мислить, критикує, воно може бажати і бажає, тому що може… Відніміть у нього старців і ви отримаєте організм без голови”.
Особливої нагальності та актуальності дана тема набуває в світлі подій, що відбулися в 2004-2005 роках в Україні.
Кожна людина бажає прожити повноцінне власне життя без тиску ззовні (крім встановлених норм та правил). Філософ Ортега-і-Гасет Х. розглянув поняття “авторство” та “співавторство” у житті людини. На його думку, бути людиною – означає бути автором свого життя. Стати автором – це означає пройти через довгу шеренгу співавторів і не загубитися в ній, а залишитися самим собою. Авторство – це трансцедування в процесі відкритого полілогу із співавторами, число яких може розростатися.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Нагальні проблеми побудови громадянського суспільства в Україні

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок