Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Організація творчої діяльності дггеи у навчально-виховному процесі

Організація творчої діяльності дггеи у навчально-виховному процесі

Назва:
Організація творчої діяльності дггеи у навчально-виховному процесі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,85 KB
Завантажень:
285
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК [373.2+373.3]:371.38
Уфімцева С.В., директор школи "Домінанта", м. Київ
Організація творчої діяльності дггеи у навчально-виховному процесі
У статті розглядається проблема організації творчої діяльності дітей дошкільного і молодшого шкільного віку у навчально-виховному процесі навчально-виховного комплексу: дитячий садок - початкова школа. Показано, що застосування інтерактивних методів і форм навчання суттєво впливає на формування творчої особистості учнів та дошкільнят. Підкреслена необхідність наступності у формах і методах навчання та позашкільної діяльності у творчому розвитку учнів.
The article considers the problem of organization of creative activity of children of pre-school & junior school age in teaching & educational process in a teaching & educational complex: kindergarten-junior school. It shows that usage of interactive methods & forms of teaching influences the formation of creative personality of children of school & preschool age essentially. It underlines / emphasizes the necessity of succession in forms & methods of teaching & extra-curricular activity in the creative development of pupils. Зміни в суспільному житті, пов'язані з технічним і культурним прогресом, зумовлюють специфіку зміни освітньо-виховного напряму роботи з дошкільниками та системи навчання в школі. У процесі руху нашої держави до "креати- вогенного" суспільства концепція 12-річної шкільної освіти передбачає перманентні пошуки шляхів оптимізації використання творчого потенціалу дитини. У психологічних дослідженнях (О.В. Запорожець, О. Вегнер, О.І. Кулачківська, С.П. Ладивір) доведено, що будь-який досвід може бути засвоєний двома шляхами. Один - відтворюючий, в основі якого лежить активне засвоєння дитиною раніше вироблених прийомів поведінки і способів дій для їхнього подальшого удосконалення - це шлях розвиваючого навчання. В основі іншого шляху закладено творчу переробку сприйнятого та створення нових образів, нового порядку виконання дій - це шлях творчості. У теорії і практиці педагоги ці шляхи часто протиставляли і виключали один одного або ж розглядали ізольовано. Але психологічні дослідження цілком чітко довели існування тісного зв'язку між навчанням і творчістю дітей. За своїм характером творчість і навчання своєрідні, але між ними встановлюються тонкі і взаємовпливаючі типи зв'язку.
Метою статті є науковий аналіз цих явищ як окремо, так і сумісно, порівняння та встановлення загальнах і відмінних ознак, характеристик, розкриття основної ідеї проведеного дослідження, яка полягає у тому, що в цілому творчість активізує процес навчання, розвиває ініціативу дітей, самостійність і активність, спонукає дітей освоювати знання, опановувати навички і уміння. Отже, зупинимося на характеристиці процесу навчання.
На кожному етапі суспільного розвитку педагоги і психологи відбирали усе, що доступно сприйняттю дітей і відтворенню сприйнятого, у практичних діях готувати учнів до майбутньої творчої діяльності, визначали еталони, на які вони повинні орієнтуватися у своїх діях. Дитина опановує способами образного вираження і зображення в малюнку, танці, пісні, драматизації [1; 2]. Найпростіша виконавська практика і придбані навички сприйняття творів мистецтва підводять дітей до первісних узагальнень. На основі цього визначається зміст навчання, необхідний обсяг знань, умінь, навичок, що діти використовують для художньо-образного втілення.
Навчання - не механічний процес передачі знань і умінь. Це двосторонній процес [3]. У процесі дослідження ми навчили дітей визначеним знанням і навичкам на прикладі художньої діяльності, спираючись при цьому на індивідуальний рівень художніх можливостей. При цьому створювалися найкращі умови для кожної дитини, що виховується в колективі, піклуючись про якість педагогічних методів і прийомів, і враховуючи реакцію дітей на них. Лише спонукаючи дитину до самостійних, свідомих художніх проявів, викликаючи позитивні емоції, розвиваючи здібності, можна розраховувати на успіх. Про результати художнього навчання варто судити не тільки по тому, що дитина правильно і виразно співає, малює, читає вірш, але й враховували мотиваційний чинник, інтерес до навчання, а саме: чи прагне дитина до самостійної діяльності, чи відчуває недоліки свого виконання, чи здатна до переробки одержаних знань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Організація творчої діяльності дггеи у навчально-виховному процесі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок