Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Формування комунікативних умінь студентів на заняттях з іноземної мови 

Формування комунікативних умінь студентів на заняттях з іноземної мови 

Назва:
Формування комунікативних умінь студентів на заняттях з іноземної мови 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,72 KB
Завантажень:
142
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Формування комунікативних умінь студентів на заняттях з іноземної мови 


Головною метою педагогічного процесу є формування особистості здатної самостійно і творчо працювати , виховання такого світогляду ставлення до навчання і професії , активності , самостійності,які забезпечують здатність і готовність випускника вузу до майбутньої професійної діяльності. Головним показником досягнення цієї мети є навчально-пізнавальна діяльність студентів. Дослідженнями педагогів та психологів доведено, що в комплексі взаємопов’я-заних та взаємозалежних факторів, які детермінують ефективність професійної діяльності, виступає комунікативна діяльність, ведучою складовою якої є комунікативні вміння.
У теорії та практиці вищої школи накопичено значний досвід підготовки студентів до комунікативної активності.
Практика навчання іноземної мови методом активізації свідчить про різноманітність форм організації навчально - пізнавальної діяльності щодо оволодіння навичками спілкування мовою, яку вивчають на базі навчальних матеріалів, предбачених програмою. Ці форми роботи дають можливість більш повно реалізувати мету навчання - оволодіння вмінням спілкування іноземною мовою з урахуванням майбутньої спеціалізації студентів. Без оволодіння комунікативними уміннями на заняттях з іноземної мови будь-яка діяльність не може бути ефективною.
Ефективність процесу формування комунікативних вмінь забезпечується шляхом залучення студентів до діяльності, яка максимально моделює навчальний процес і створює умови для професійно орієнтованого спілкування.
Одним з найбільш ефективних засобів розвитку та формування у студентів іншомовних комунікативних умінь, необхідних у міжособистісному спілкуванні є рольова гра. Рольові ігри широко використовуються в практиці викладання та дослідженні в педагогиці та психології ( Беляєв Б.В., Коротяєва І.Г., Пасов Є.І., Толмачев О.Г.). Суть рольової гри, як засобу навчання спілкуванню,полягає в тому, що комунікативне завдання вирішується учасниками рольової гри під час розігрування певної ситуації, в якій вони програють роль окремих дійових осіб. Саме ігрове моделювання ситуацій дозволяє матеріалізувати і об”єктизувати різні аспекти комунікативної діяльності студентів.
На заняттях нами використовувались такі різновиди ігор: сюжетні, ситуаційно-рольові, ділові.В залежності від рівня комунікативних умінь студентів (високий, середній, низький) ми обирали найбільш адекватні завдання, які вимагали від студентів уміння легко і швидко приймати умови запропоновані ситуацією, а також використовувати імпровізацію.
Формування і розвиток комунікативних умінь студентів проходять через декілька етапів:
а) засвоєння слів, словосполучень, фраз та доведення їх до авоматизму;
б ) переніс умінь з однієї ситуації в іншу;
в) розвиток умінь імпровізувати.
Ведучи розмову про активізацію навчально –пізнавальної діяльності в процесі формування комунікативних вмінь у студентів, слід зупинитися на психологічних компонентах вивченнч іноземної мови.
Викладач іноземної мови більше , ніж викладачі інших дисциплін,повинен впливати на емоційну сферу студентів та створити ситуації для підвищення сприятливого емоційного настрою студентів. Так, Б.В.Бєляєв підкреслював, що під час вивчення інших навчальних дисциплін досягається рівень знань в означеному обсязі, засвоєння яких не потребує будь - яких змін у плані мислення. У той час коли, навчаючи іноземній мові, досягається мислення на мові, яка вивчається. Тому володіння іноземною мовою передбачає нерозривну єдність і безпосередній зв”язок мови з мисленням. Саме тому викладач повинен враховувати психологічні особливості навчання як самої іноземної мови, так і мислення, яке здійснюється засобами цієї мови.
Для того, щоб уникнути такої завади, як низький рівень знань та розвитку комунікативних умінь значної кількості студентів, впроваджуються індивідуальні форми роботи, які враховують індивідульні особливості студентів. Побудова навчальних завдань, ситуацій, вправ, які давали б можливість студентам для особистого самовираження, є основою для появи особистісної значущості здійснюваних мовленєвих дій, а через неї й для виникнення високої процесульної мотивації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Формування комунікативних умінь студентів на заняттях з іноземної мови 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок