Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Особливості методики формування у студентів техніко-економічних умінь і навичок під час викладання курсу “Основи охорони праці”

Особливості методики формування у студентів техніко-економічних умінь і навичок під час викладання курсу “Основи охорони праці”

Назва:
Особливості методики формування у студентів техніко-економічних умінь і навичок під час викладання курсу “Основи охорони праці”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,63 KB
Завантажень:
252
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Особливості методики формування у студентів техніко-економічних умінь і навичок під час викладання курсу “Основи охорони праці”


Інтеграційні процеси в рамках Болонської конвенції у сфері вищої освіти України спрямовані на вдосконалення навчально-виховного процесу і, зокрема, на формування особистості, яка здатна до самостійної, творчої праці, активності й ініціативності, що забезпечать готовність майбутнього фахівця в галузі підприємництва та комерційної діяльності до роботи у сучасних ринкових відносинах. Однією з основних форм досягнення мети педагогічного процесу вищого економічного навчального закладу є практична діяльність студентів, ефективність якої зумовлена рівнем її організації.
Чинні способи організації індивідуальної роботи на практичних заняттях з курсу “Основи охорони праці” відбуваються без належного управління, контролю за кінцевим результатом діяльності студентів. Організація та управління самостійною роботою у вищій школі вимагає пошуків нових шляхів і методів підвищення її ефективності, створення умов для реалізації творчого потенціалу особистості в процесі проектування та розв’язування навчальних завдань.
Аналіз робіт [3, c.93; 4, с.75; 7, с.31], присвячених проблемі вдосконалення методики управління самостійною роботою студентів, показав, що застосування творчих завдань сприяє формуванню пізнавальних мотивів, інтересу до навчальної діяльності, розвитку техніко-економічних умінь і навичок самостійно й творчо працювати. У зв’язку з цим необхідно розглянути зміст й особливості методики їх формування під час вивчення курсу “Основи охорони праці”.
Основною формою активності особистості є свідома діяльність, яку психологи визначають як активну взаємодію людини з середовищем, в якому вона досягає свідомо поставленої мети, що виникає в результаті появи у неї певної потреби, а педагоги – як активну взаємодію з довкіллям, під час якої індивід виступає як суб’єкт, який цілеспрямовано впливає на об’єкт і тим самим задовольняє власні потреби [10, с.53]. Будь-яка діяльність, в тому числі навчальна і трудова, характеризується мотивами, стимулами та метою.
У навчальному процесі на практичних заняттях доцільно органічно поєднувати учіння та трудову діяльність. Учіння – “це система пізнавальних дій учня, спрямованих на вирішення навчально-виховних завдань” [13, с.109]. До структури трудової діяльності поряд з її метою, мотивами, стимулами входять орієнтувальні, виконавчі, коригувальні та кінцеві робочі дії, яким завжди передують розумові дії. У зв’язку з цим уміння проектування та розв’язування навчальних завдань мають базуватися на раніше сформованих теоретичних знаннях із організації охорони праці на підприємстві й управління нею, а також законодавчо-нормативній документації.
Закономірності процесу учіння реалізуються тільки при свідомо організованому навчанні, під час якого формуються знання, уміння та навички [1, с.361], зокрема: поняття можуть бути засвоєні тільки за умови раціонально організованої пізнавальної діяльності студентів на заняттях; міцність засвоєння знань залежить від систематичного організованого прямого та багаторазового повторення навчального матеріалу і його введення в систему раніше засвоєних знань; якість засвоєння знань залежить від індивідуальних здібностей студентів; навички формуються тільки за умови організації відтворення операцій і дій, які лежать в їх основі; інформація та способи діяльності стають уміннями залежно від ступеня опори на рівень знань, умінь, які досягнуті на момент вивчення нового матеріалу; використання викладачем навчальних різнорівневих, творчих і ситуаційних завдань формує готовність студента до застосування уже засвоєних знань. Ураховуючи закономірності навчального процесу, необхідно розглянути формування в студентів техніко-економічних умінь і навичок на практичних заняттях з курсу “Основи охорони праці”.
На основі аналізу літературних джерел можна відзначити, що автори робіт по-різному трактують поняття “уміння” й “навички”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Особливості методики формування у студентів техніко-економічних умінь і навичок під час викладання курсу “Основи охорони праці”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок