Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Застосування телекомунікаційних проектів у самостійній роботі студентів

Застосування телекомунікаційних проектів у самостійній роботі студентів

Назва:
Застосування телекомунікаційних проектів у самостійній роботі студентів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,44 KB
Завантажень:
309
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Застосування телекомунікаційних проектів у самостійній роботі студентів


Система освіти будь-якої країни має сприяти реалізації основних завдань соціально-економічного й культурного розвитку суспільства, оскільки саме ВНЗ готують людину до активної професійної діяльності в різних галузях виробничої і невиробничої сфер.
Метод проектів (МП) – це спосіб досягнення дидактичної мети шляхом детальної розробки проблеми, яка має завершитися реальним презентабельним результатом, належним чином оформленим. Цей результат можна побачити, осмислити, застосувати у практичній діяльності. На думку науковців, щоб досягти такої мети потрібно навчити студентів самостійно мислити, окреслювати й розв’язувати проблеми, інтегрувати знання з різних навчальних дисциплін, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, прогнозувати наслідки реалізації різних варіантів розв’язання проблеми.
Однією з форм організації самостійної роботи студента (СРС), на думку Г.А. Бобровича є проектна діяльність або МП. В основу останнього ним покладено розвиток пізнавальних навичок, умінь самостійно конструювати свої знання й орієнтуватися в інформаційному середовищі, розвиток критичного мислення [2].
Як зазначає науковець, МП завжди орієнтований на самостійну діяльність – індивідуальну, парну, групову, яка виконується протягом певного проміжку часу. МП завжди передбачає вирішення якоїсь проблеми, що, в свою чергу, призводить до використання сукупності різноманітних методів та засобів навчання, з одного боку, а з іншого, – дає змогу інтегрувати знання та уміння із різноманітних сфер науки, техніки, технології, творчих областей [2, с. 25].
Особливо варто зосередитися на питанні оптимального застосування МП як засобу активізації СРС у процесі вивчення навчальних дисциплін в умовах особистісно зорієнтованої системи навчання. МП є однією з технологій особистісно зорієнтованої системи навчання [1] і передбачає диференційований підхід до навчання з урахуванням рівня інтелектуального розвитку студента, його здібностей та нахилів, а також глибини знань.
Проект – це спеціально організований педагогом і виконаний студентом (або групою) творчий інтелектуальний продукт, який передбачає реалізацію комплексу дій, виконавець яких самостійно обирає алгоритм та засоби розв’язування поставленого завдання, несе відповідальність за свій вибір і результат праці. Науковці розглядають МП як педагогічну технологію, орієнтовану не на інтеграцію фактичних знань, а на їхнє застосування й надбання нових (у тому числі шляхом самоосвіти) [4].
МП має на меті: –
навчити: самостійному досягненню поставленої мети, конструюванню отриманих знань; передбачати міні-проблеми, які належить у процесі цього розв’язати;–
сформувати уміння й навички: орієнтуватися в інформаційному просторі; знаходити джерела інформації та вміти її обробляти; дослідницької роботи, навчального спілкування в творчій групі; презентації отриманих знань і досвіду.
Формами діяльності творчих груп викладачів і студентів є створення інформаційних навчальних проектів, в основу яких покладено гіпертекстову технологію (електронні підручники, довідники з навчальних предметів, методичні розробки з теми), демонстраційних (із використанням засобів мультимедійних технологій), контролюючих (тестових) програм у середовищах програмування [3, с. 158], розробку та розміщення у глобальній (локальній) мережі інформаційних (тематичних) Web-сайтів навчальних закладів із використанням спеціальних редакторів документів HTML.
Виконання проектів студентами, на думку Д. Фрайд-Буса, є само по собі мотивуванням навчально-пізнавальної діяльності студентів, тому що останні роблять персональні інтелектуальні інвестиції в проект і бачать реальні результати своєї діяльності, а також мотивацією служить і те, що вони постійно працюють над вдосконаленням власних технологій, знань, умінь і навичок оперування комп’ютерними програмами й INTERNET-ресурсами [6].
Під навчальним телекомунікаційним проектом ми розуміємо, зазначає Є.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Застосування телекомунікаційних проектів у самостійній роботі студентів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок