Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Моральне виховання в народній педагогіці

Моральне виховання в народній педагогіці

Назва:
Моральне виховання в народній педагогіці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,45 KB
Завантажень:
220
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
„Моральне виховання в народній педагогіці”.
 
 


План
Вдос-коналення морально-етичного виховання дітей.
Мора-льне виховання невіддільне від духовного.
Культура спілкування і взаємин у повсякденному житті.
Моральні основи культури поведінки в колективі.
Зразок бесіди про правила гостинності.
Бесіда «Будьмо ввічливими».
Завдання морально-етичного виховання.
Висновки
Література
 
Морально-етичне виховання школярів
Велика увага у групі продовженого дня приділяється вдос-коналенню морально-етичного виховання дітей. Дуже важливо виховувати у них чесність і правдивість, доброту, чуйність, ду-ховно збагачувати кожну особистість.
Відомо: моральні норми формують зміст вчинків, визнача-ють, що саме слід робити, як реалізуються у поведінці вимоги моральні. Розрізняють внутрішню і зовнішню культуру. Внутрі-шню культуру становлять світогляд, моральні переконання, загальний розвиток людини, її знання, інтереси, потреби.
Внутрішня культура визначає зовнішню поведінку. Мора-льне виховання невіддільне від духовного. Діти відчувають гостру потребу мати надійного друга. Наше завдання роз'яснити суть моральних цінностей, на яких базується спра-вжня дружба, спрямувати її, збагачувати моральними мотива-ми, спонукати дітей до безкорисливих, благородних вчинків.
Розрізняють високий, середній і низький рівні моральної вихованості учнів. Слід урахувати те, що часто школярі знають правила і норми поведінки, але в житті їх не додержуються. Тому рівень вихованості, культуру поведінки слід судити не за зовнішніми виявленнями, а за результатами діяльності, став-ленням до інших людей.
Критерії оцінки вихованості, культури поведінки уч-нів, її моральних основ.
Культура спілкування і взаємин у повсякденному житті.
Ввічливість - шанобливість, привітність, доброзичливість, прагнення не завдавати неприємностей іншим, готовність при-йти на допомогу.
Уважність - чуйність щодо старших і молодших, готов-ність допомогти людям, які тебе оточують.
Скромність - відсутність прагнення виділятися у колекти-ві зовнішнім виглядом, поведінкою, похизуватися успіхами, стриманість, простота.
Тактовність - розуміння стану іншої людини, її пережи-вань, прагнень, вміння не нав'язувати свою думку, знайти по-трібний тон у спілкуванні.
Чуйність - чутливість, щире ставлення до інших, допомога з власної ініціативи, вміння зрозуміти настрій іншого, відверну-ти від неприємних думок.
Делікатність - особлива м'якість у спілкуванні, допомогти вийти із даної ситуації, не підкреслюючи своєї зверхності.
Моральні основи культури поведінки в колективі: своєча-сне і точне виконання вимог колективу, повага до своїх друзів, скромність в оцінці свого внеску в загальну справу.
Пунктуальність і відповідальність - своєчасне і точне ви-конання своїх обов'язків, доручень, точність у справах, береж-ливе ставлення до часу інших, розумне використання кожної хвилини, сумлінність, звичка доводити розпочату справу до кінця.
Дисциплінованість і організованість - виконання правил учнів на уроках, під час перерви, в громадській діяльності, швидке й точне виконання розпоряджень учителів, вміння спо-кійно вислуховувати зауваження, швидко виправляти недоліки, організованість у виконанні-доручень.
Культура взаємин у праці: вміння узгоджувати свої дії з ді-ями інших, утримування в чистоті робоче місце, допомога то-варишам, бережливе ставлення до результатів праці своєї та інших.
Культура мовлення: ясність, виразність, вживання ввічли-вих слів, спокійні інтонації, міміка, жести, що супроводять мов-лення, вміння уважно слухати співрозмовника, прагнення до збагачення словникового запасу.
Культура зовнішнього вигляду: охайність, акуратність в одязі й зачісці, зібраність і підтягнутість, естетика жестів, поз і ходи, наявність хорошого смаку.
Визначаючи рівень вихованості дитини, обов'язково слід врахувати мотиви, що спонукають їх до тих чи інших вчинків.
Метод спостереження - один із основних у діагностуванні реальної поведінки учнів. Особливо доцільно поспостерігати за ними під час екскурсії, культпоходів, під час перерви.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Моральне виховання в народній педагогіці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок