Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Етнопедагогіка як засіб розвитку комунікативних здібностей майбутніх вчителів

Етнопедагогіка як засіб розвитку комунікативних здібностей майбутніх вчителів

Назва:
Етнопедагогіка як засіб розвитку комунікативних здібностей майбутніх вчителів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,65 KB
Завантажень:
307
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Етнопедагогіка як засіб розвитку комунікативних здібностей майбутніх вчителів


Третє тисячоліття вимагає кардинальних змін у підготовці фахівців в галузі освіти. Тому дидактичними проблемами сьогодення є опанування основ наук не тільки з обовўязкових (базових) навчальних дисциплін, а й із засвоєння методів міжособистісного спілкування, формування комунікативної культури, ерудиції, удосконалення професійно-педагогічної майстерності майбутніх педагогів.
Шукаючи шляхи поліпшення професійної підготовки майбутніх вчителів, як цього вимагає перебудова вищої школи та становлення української національної школи, слід активніше використовувати кращі досягнення народної педагогіки у педагогічному процесі. Народна педагогіка – невичерпне джерело навчально-виховної мудрості, народних знань і досвіду. Вона обўєднує такі важливі компоненти, як дитинознавство, родинознавство, сімейне виховання. Всі ці компоненти практичного людинознавства мають свій вияв саме в спілкуванні. В основі мовлення українського народу лежать такі загальнолюдські норми та морально-етичні цінності, як доброзичливість, любов, лагідність, привітність, шаноба. В етнопедагогіці слово відносять до засобів вираження пошани, підтримки, надання людині доброго імені, застереження. Навчити користуватися словом – то велика мудрість, на що й спрямовуються засоби етнопедагогіки. Володіння словом означає розуміння глобальності звўязків з проблемами життя. Воно дає можливість субўєктові навчання формувати у своїй свідомості цілісну картину світобачення, розвивати самостійність мислення.
Етнопедагогічна діяльність – це творчість, завдяки якій індивід нагромаджує певні морально-етичні цінності. Суть самовдосконалення індивіда з точки зору етнопедагогіки виходить з традиційного зразка ( через слово, спілкування, традиційне дійство, побутову дію, тощо) і спрямовується на його втілення. Етнопедагогічна дія не тільки веде до вдосконалення, а й породжує досконалість.
Виходячи з аналізу зазначеного вище, можна твердити, що етнопедагогіка повинна лягти в основу нової концепції національного виховання. У цій концепції мають бути розглянуті шляхи активізації як пізнавальних здібностей майбутніх вчителів, так і підвищення загальної культури спілкування. Засоби етнопедагогіки виконують функцію єдності і взаємодії виховання та навчання зі стимулюванням розвитку всіх професійно-педагогічних здібностей за допомогою таких чинників, як: сприймання, мотиваційна діяльність, усвідомлення через поєднання нового і старого в народних традиціях і обрядах, відтворення через неодноразове повторення обрядової діяльності за взірцем, творча діяльність через наукову дію та рольові дійства.
На нашу думку, нині є негайна потреба впровадження етнопедагогіки в систему освіти. Маючи на меті вивчення багатства народної педагогіки, як скарбниці житейських мудростей та розвиток у майбутніх вчителів комунікативних вмінь та навичок, ми запропонували ввести в курс “Основи педагогічної майстерності” окрему тему: “Народна педагогіка як засіб формування комунікативної культури особистості педагога”. В рамках цієї теми намагалися вирішити слідуючи завдання:
- пізнання студентами багатства народної педагогіки та традицій, звичаїв, обрядів, морально-етичних ідеалів;
- визначення питання народності у вихованні в історії педагогічної думки України;
- формування поглядів, переконань, ідеалів у найтіснішій єдності з вихованням у студентів комунікативної культури міжособистісного спілкування;
- розкриття значення методів та форм організації виховного процесу в народній педагогіці;
- розвиток вміння оперувати набутими етнопедагогічними знаннями при виконанні творчих вправ;
- формування потреби швидко і точно знаходити адекватні засоби, що відповідають як творчий індивідуальності студента-педагога, так і ситуації спілкування;
- розвиток потреби у спілкуванні, соціальної спорідненості та альтруїстичних емоцій, які і становлять комунікативну культуру вчителя.
На підставі набутих знань з народознавчого матеріалу студенти включаються в процес емоційного і ділового контакту, тобто у педагогічну взаємодію.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Етнопедагогіка як засіб розвитку комунікативних здібностей майбутніх вчителів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок