Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Самостійна робота студентів як умова їх професійного становлення

Самостійна робота студентів як умова їх професійного становлення

Назва:
Самостійна робота студентів як умова їх професійного становлення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,82 KB
Завантажень:
52
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 378.147:811.111
Картель Т.М., Південноукраїнський державний педагогічний університет ім. К.Д.Ушинського (м. Одеса)
Самостійна робота студентів як умова їх професійного становлення
У статті визначається сутність самостійної роботи студентів як умови їх професійного становлення. Аналізується використання самостійної роботи на заняттях з іноземної мови як стратегія професійного становлення майбутніх спеціалістів.
In the article we determined the essence of independent activity of students as the condition of their professional formation. The usage of independent activity during the foreign language lessons as a strategy offuture specialists' professional formation is analysed. Сучасному суспільству і виробництву потрібні спеціалісти, які володіють здатністю мислити самостійно, творчо. Новітні технології вимагають від молодих фахівців не просто освіченості, активності, пошуку, але також самостійності, впевненості, відповідальності, уміння жити і працювати в нових умовах, бути соціально зорієнтованими. Виходячи з цього, самостійна робота майбутніх спеціалістів набуває великого значення.
Проблема організації самостійної діяльності не нова і актуальна не лише для України. Історії вищої школи відомі імена визначних учених - прибічників самостійної роботи студентів (М.І.Пирогов, Д.І.Менделєєв, М.І.Лобачевський, М.Є.Жуковський), а також сучасних вчених- педагогів та практиків (Н.А.Аверін, А.М.Алек- сюк, С.І.Архангельський, І.А.Зязюн, М.І.Мах- мутов, Н.Г.Ничкало, М.Нікітін, І.М.Плагов, Г.Г.Савельєв, В.Л.Шатуновський та ін.)
У дослідженнях вітчизняних та зарубіжних науковців самостійна робота розглядається як засіб активізації самостійної діяльності студентів у навчанні (П.І.Підкасистий), як форма індивідуалізації та диференціації навчання (І.Унт), як обов'язкова умова наступності у роботі між школою та ВНЗ (А. Алексюк, О. Мороз), як особливий вид діяльності навчання - самостійної діяльності учіння (В.А.Козаков) тощо. К.К.Платонов та
Г. Г.Голубєв вважають, що самостійність є найважливішою професійною психічною якістю, яка характеризує здатність систематизувати, планувати та регулювати свою діяльність без безпосереднього постійного керівництва та практичної допомоги з боку керівника.
Сутність самостійної пізнавальної діяльності, а також її наукові, теоретичні та методологічні засади викладені в працях А.С.Макаренка, К. Д. Ушинського, В. О. Сухомлинського,
М.Леонтьєва та інших.
Підходи до організації самостійної пізнавальної діяльності студентів визначено у працях Ю. К.Бабанського, В.А.Козакова,
Я.Лернера, В.О.Онищука, П.І.Підкасистого, М. М.Скаткіна та інших. Проте в вищих навчальних закладах, враховуючи особливості виробництва на сучасному етапі, виникає об'єктивна потреба більше уваги приділяти самостійній роботі студентів як умові їх професійного становлення. На сьогоднішній день питання підвищення ефективності професійної підготовки спеціалістів і максимального використання з цією метою можливостей самостійної роботи (у тому числі, при вивченні іноземної мови), набувають актуальності. Достатньо важливим фактором виступає і те, що майже в усіх вищих навчальних закладах України пріоритетними в підготовці майбутніх спеціалістів є формування творчої, активної і самостійної особистості; розвиток інтересу до отриманих знань; формування професійно направлених мотивів навчальної діяльності. На жаль, сьогодні у багатьох викладачів відсутня система, яка передбачає використання завдань, направлених на розвиток самостійної роботи в процесі професійного становлення майбутніх спеціалістів.
Отже, враховуючи актуальність проблеми та її недостатню розробленість, метою нашого дослідження є самостійна робота студентів як умова їх професійного становлення.
Професійне становлення - тривалий життєвий процес, один з аспектів загального розвитку особистості, де важливого значення набуває розуміння особистістю самої себе як професійно підготовленого фахівця. Цей процес складається з формування адекватної картини професійного світу, уявлення про самого себе та співвідношення цих двох образів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Самостійна робота студентів як умова їх професійного становлення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок